anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Roczna gwarancja w kategorii rośliny

ZielonyGraal
#1 Nowicjusz#

Cześć, chciałam napisać do wszystkich sprzedawców roślin na allegro.

Czy nie sądzicie, że gwarancja roślin na rok to jakaś pomyłka? Oferuję drzewka owocowe, i przez rok może im się stać wiele rzeczy, zaczynając od zaniedbania, może być złamane przez dziecko, gleba nieodpowiednia. Może być wiele czynników przez które drzewko uschnie, i to nie jest moja wina.

Miałam sytuację taka, że klientowi przypomniało się po roku, że chce zwrot pieniędzy bo mu drzewko uschło dwa tygodnie temu. I musiałam zwrócić pieniądze bo tak jest ustawione na aukcji. Oczywiście przyjmuje reklamacje gdy ktoś zadzwoni że dostał suche drzewko, taki klient zazwyczaj dzwoni od razu po otwarciu paczki i to jest normalne.

Zależy mi, żeby usunąć tą obowiązkową roczną gwarancję z formularza aukcji w kategorii rośliny. Może więcej sprzedawców roślin się do tego dołączy. Jak napisać z tym problemem do allegro?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZielonyGraal rok to może za dużo, ale tak z 6 miesięcy i tak powinno być. Ja nie raz już miałem sytuacje, że np. kupione cebulki w ogóle nie wzeszły (a inne od tego sprzedawcy tak), albo np. kolor kwiatów był całkowicie inny od tego co kupiłem. Na szczęście mam sprawdzonego sprzedawcę od którego co roku na Allegro kupuję i jeśli coś takiego ma miejsce to nie robi problemów, wystarczy, że np. prześlę fotki. Jednak z drugiej strony współczuję Wam, bo handel tego typu produktami przez neta rodzi całą masę możliwości dla nieuczciwych osób (kupujących).

Pamiętaj też, że reklamację możesz odrzucić. Nie masz obowiązku zawsze zgadzać się na żądania klienta. Tym bardziej jeśli np. drzewko rośnie mu bez problemu 10 miesięcy i nagle uschnie. No sorry. Na jakąś zarazę czy okres suszy to Ty już nie masz wpływu. Z kolei każdy kto ma trochę pojęcia o ogrodzie wie, że jeśli już jakaś roślina się przyjmie w nowym miejscu to później jej strata jest spowodowana tylko zaniedbaniem klienta. Roślina na aklimatyzację potrzebuje przecież maks. 1 miesiąc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tobie chyba nie chodzi o gwarancję, która nie jest obowiązkowa i w ogóle nie musisz jej udzielać, ale o rękojmię, która jest obowiązkowa i trwa nie rok, ale dwa lata. Z tego co wiem, rośliny nie są wyłączone z rękojmi, jednak nie ma obowiązku uznawania reklamacji z rękojmi, jeśli wada, uszkodzenie powstało  z winy kupującego, w wyniku zaniedbania itp. Trudno to udowodnić, ale rękojmi wyłączyć nie można przy sprzedaży firmowej.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 nie wiem czy z rękojmią 1 rok na rośliny nie jest tak jak np. z używanymi częściami samochodowymi. Też sprzedawca może sobie skrócić zgodnie z prawem do 1 roku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nic nie jest napisane o skróceniu czasu rękojmi w stosunku do drzewek.( używane oczywiście).

oznacz moderatorów

ogrodnikmateusz
#7 Wielbiciel#

Mi klientka po ponad 1,5 roku od posadzenia araukarii właśnie złożyła reklamacje że jest niezgodna z opisem a allegro przychyliło się do jej wniosku i muszę wyskoczyć 300zl.Porazka.Klient może wszystko na alkego

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ogrodnikmateusz pewnie nie były dopełnione obowiązki sprzedawcy, odpisałeś na reklamację do 14 dni, uzasadniłeś odrzucenie, poprosiłeś o zdjęcia itp. wtedy allegro nie będzie miało podstaw do obciążenia Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów