anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ryczałt a koszty wysyłki

funforkids
#7 Wielbiciel#

witam, jak rozliczać koszt wysyłki będąc ryczałtowcem?, według informacji koszt nie wlicza się bezpośrednio jeśli to co wpłaca kupujący w 100% jest wydawane na wysyłkę, według wyroków sądów kosztów tych nie wlicza się w ryczałt (chodzi głównie o to żeby nie dobić z obrotami do 200 000 żeby nie wejść w VAT) -cytaj poniżej

-----------------

Mając na względzie powyższe należy stwierdzić, że jeżeli w regulaminie prowadzonej sprzedaży (wysyłkowej) towarów zostanie wyraźnie zastrzeżone, że kupujący automatycznie udziela podatnikowi pełnomocnictwa na jednorazowe zawarcie umowy, z firmą realizującą odpłatną dostawę zamówionych towarów, na nadanie przesyłki w imieniu i na rzecz kupującego, to - w zakresie otrzymanych od kupującego kwot, stanowiących rzeczywiście poniesione koszty przesyłki towarów - nie powstanie u przedsiębiorcy przychód podatkowy, w rozumieniu cytowanych powyżej przepisów.

-----------------

w sklepie internetowym można w to w pełni legalnie zrobić w regulaminie, jak wygląda sprawa na allegro?

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@funforkids Niestety tutaj nie pomożemy w kwestii rozliczeń Twojej działalności, dlatego najlepiej będzie jeśli w tej sprawie porozmawiasz bezpośrednio ze swoją księgową. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@funforkids  to jest śliski temat, bez indywidualnej interpretacji naczelnika swojego US nie ryzykowałbym takich działań. Ten temat znam z autopsji, co Urząd Skarbowy to inna interpretacja przepisów i nigdy nie masz pewności, jaka będzie u Ciebie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

funforkids
#7 Wielbiciel#

ale takie są wyroki sądowe, bez potrzeby indywidualnej interpretacji, doradca podatkowy lub księgowa nic mi nie doradzą, to kwestia allegro ja rozwiązanie znam ale nie można go zastosować na allegro, ma ktoś sposób jak sobie z tym radzi u siebie ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@funforkids naczelnik/dyrektor us ma w nosie wyroki sądu, w takim kraju żyjemy. Nie mówiłem o doradzaniu przez księgową, tylko interpretacji szefa Twojego Urzędu Skarbowego. Ale zrobisz jak chcesz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

funforkids
#7 Wielbiciel#

dobrze, czy ktoś tutaj sprzedaje na ryczałcie i ma rozwiązane w jakiś sposób rozliczenie kosztów wysyłki z interpretacją us lub bez ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

funforkidsczego oczekujesz , tylko indywidualna interpretacja właściwego organu jest dokumentem , na którym możesz się oprzeć . To ,że ktoś Ci napisze ,że robi tak lub inaczej nie uprawnia Cię do wzorowania się .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@funforkids  Jakie ma to znaczenie czy w normalnym sklepie czy na Allegro ? Udzielanie takiego pełnomocnictwa jest traktowane przez UOKiK jako klauzula niedozwolona.

Wg UOKiK robiąc taki wpis rażąco naruszasz interesy klientów pozbawiając ich prawa do zwrotu kosztów za przesyłkę w przypadku odstąpienia od umowy i przerzucasz na nich obowiązek dochodzenia roszczeń u przewoźnika w przypadku zgubienia czy zniszczenia przesyłki.

 Owszem ja sprzedaję od lat na ryczałcie ale koszty dostaw doliczam do przychodu.

Tu masz np :

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/xvii-amc-10544-12-niedozwolone-posta...

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg  "...koszty dostaw doliczam do przychodu."

A od przychodów Allegro nalicza prowizję. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@annas14-firma  Czy doliczę do przychodu czy nie doliczę, Allegro i tak pobierze prowizję od kosztów wysyłki 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tak masz oczywiście rację. Zwracam jedynie uwagę, że zakwalifikowanie do przychodów daje Allegro podstawę prawną do pobierania prowizji. 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg Czy w ryczałcie przychód za przesyłki rozliczasz w 3% jak od handlu towarem, czy 8,5% od transportu?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TATLOK  Nie dzielę przychodu na przychód ze sprzedaży i osobno z kosztów wysyłek. Wszystko co wpływa na moje konto jest przychodem i od całości płacę 3 %.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg Też tak robię, ale chciałem sprawdzić jak to u innych.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TATLOK  Podczas kontroli US mi niczego nie zakwestionował, więc na pewno robimy dobrze 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  a ta kontrola to tak z przypadku, czy może jakiś "życzliwy" ich do tego zachęcił ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Kurczę, mam nadzieję że nikomu aż tak nie podpadłam 😊  Pamiętam jak znajomi mówili mi kiedyś że takich małych działalności to nikt nie kontroluje bo mają grubsze ryby na tapecie a ja już 2 razy musiałam to przeżywać 😂 Raz nie pasowało im, że nie mam kasy a przekraczam limit, drugi raz jakoś specjalnie nie tłumaczyli się z powodów a ja też nie dociekałam. Na szczęście nie doczepili się do niczego a ja przynajmniej jestem pewna że wszystko u mnie gra.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  z tą kasą fiskalną to mnie nie dziwi, bo w skarbówce chcą mieć wszystko na talerzu, a tak, to zaraz mogą podejrzewać, że ktoś nie księguje prawidłowo wszystkich przychodów itp 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RAJANET
#7 Wielbiciel#

Dokładnie.To co wpłacone na konto ma być wpisane do kasy fiskalnej i od całego przychodu towar + przesyłka jest opłacany ryszałt 3 % i wlicza się do tego progu 200.000 .

oznacz moderatorów

funforkids
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów