anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Silnik, informacje o warunkach

monichowski
#7 Wielbiciel#

Ceść, mam pytanie do informacji o warunkach zakupu. Kupiłem silnik do auta (jeszcze nie dostarczony) i dowiedziałem się dopiero telefonicznie, że powinienem oddać uszkodzony silnik + 2K PLN pobrania, które zostanie mi zwrócone po pozytywnym zweryfikowaniu usterki.

Problem w tym, że na aukcji nie znalazłem takich informacji a pewnie szukałbym innych możliwości zakupu gdybym o tym wiedział.

 

Czy to dozwolone na na aukcjach tego typu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak oddać silnik by dostać drugi ? Silnik to nie akumulator i nie powinien podlegać zwrotowi. Tu kupując silnik nie musisz mieć drugiego ,zepsutego. Pewnie sprzedawca liczy że mu odeślesz on sobie go zregeneruje lub sprzeda na złom ale moim zdaniem to nic nie musisz wysyłać.

oznacz moderatorów

monichowski
#7 Wielbiciel#

Na podobnych aukcjach widziałem taką informację w opisie np Cena w przypadku zwrotu uszkodzonego silnika ale tu takiej informacji nie mam tym bardziej o wysokości kaucji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@monichowski To nie jest dozwolone. Masz prawo domagać się wysyłki towaru bez żadnych zwrotów uszkodzonego silnika i bez żadnych dopłat.

Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się w niej wywiązania sprzedawcy z transakcji i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli oferta nie zawierała takiej informacji, nie musisz niczego wysyłać. Nie rozmawiaj ze sprzedającym w taki sposób tylko jak już musisz, tylko poprzez dyskusję na Allegro.

oznacz moderatorów

monichowski
#7 Wielbiciel#

Poinformowano mnie, że wysyłka starego jest po ich stronie muszę go jedynie spakować. Pytanie dlaczego nie było informacji że płacę kaucję 2K przy odbiorze nowego i zwracana mi jest w momencie pozytywnej weryfikacji popsutego, odesłanego silnika? Nic nie było

oznacz moderatorów