anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd opłata za dodatkowa ochronę przesyłki do 3 tyś?

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Zastanawia mnie dlaczego mam naliczane przy wysyłaniu Dpd smart.

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dodatkowa ochrona przesyłki do 3000 zł.

Nic nie zaznaczam, żadnej dodatkowej ochrony czy ubezpieczenia.

Proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl podczas generowania listu w nadaj przesyłkę w allegro ubezpieczenie jest zaznaczone automatycznie i jest to kwota o wartości przedmiotu.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Ale ja wpisuje tam 0. To skąd ta opłata?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#
  • Wyszukaj w pobranych wygenerowaną etykietę z tej przesyłki i sprawdź, być może zapomniałeś tej opcji wyłączyć
oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

być może...

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ależ pazerny ten DPD.

No nie ma na niego bata.

oznacz moderatorów

Krawczyk_Opony
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Ja podbije temat, analizuje teraz koszty przesyłek za ostatni miesiąc i niestety dochodzę do wniosku iż musicie zmienić coś w systemie bo UOKiK może później orzec na waszą niekorzyść. 

Zamówienie 638f4c30-34f9-11ed-a5f6-030c585befbc . Klient zamawia 2 opony 2 x 269,00 zł co daję sume 538zł a system liczy powyżej 1000zł. Nadaje 2 paczki i specjalnie w drugiej paczce usuwam automatycznie wskakująca kwote ubezpieczenia 538zł bo system dubluje. Jestem na to uczulony i zawsze zwracam na to uwage podobnie jest przecież w przesyłkach pobraniowych że w każdej kolejnej (2,3...) dodanej paczce trzeba usuwać kwotę pobrania tak by się nie dublowało. 

Podobnie z zamówieniem f4017781-366f-11ed-b1ec-11afcd793ce0   2 x 349,00zł  = 698zł a system policzył powyżej 1000zł. Równiez w drugiej paczce usuwam z okienka kwote ubezpieczenia. 

Podobnie z zamówieniem 24769750-4af8-11ed-93bb-c1e08e66bb43   2 x 289,00zł  = 578zł a system policzył powyżej 1000zł. Równiez w drugiej paczce usuwam z okienka kwote ubezpieczenia. 

Niestety pomimo usunięcia kwoty system widocznie nalicza ją niesłusznie. Proszę o poprawienie tego inaczej będe zmuszony zgłosić to do UOKiKu. 

 

 

oznacz moderatorów