anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd wzięły się opłaty naliczone na moim koncie?

k00n
#7 Wielbiciel#

Witam. Właśnie zapłaciłem 128zł kosztów złodziejstwa Allegro. Prawie nic nie wystawiam, tylko kupuje, mam Allegro Smart.

 

ZŁODZIEJE.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  ja doskonale wiem jakie były warunki zniżki, jednak co widać po innych przedmiotach wystawionych 06.08 zostały wycofane  02.09 i usunęłam dokładnie wszystko co miałam w sprzedaży i wystawiłam ponownie aby spełniać warunki.

Przykłady potwierdzające mój schemat działania:

RME HDSPe MADI FX  wystawiony  06.08  zakończona 02.09 20:53

Ferrofish A16 MK II     wystawiony  06.08  zakończona 02.09 20:53

Novation 61 SL MK3  wystawiony   06.08  zakończona 02.09 20:53

identycznie dalej ART, DBX

kilka usunęłam również jednak tu daty się już nie zgadzają i widnieje pierwotne 03.08 jako data wystawienia, to nie jest masa przedmiotów żeby się pogubić i lista aktualnych przedmiotów była pusta, za chwilę wystawiłam ponownie kilka a że przerwano mi wystawianie, resztę wystawiłam następnego dnia ok 18:45, problematyczne są rzeczy które wystawiłam w chwilę po usunięciu. Ponadto np 09.09 kilka przedmiotów usuwałam i dodawałam ponownie bo nie były widoczne na Allegro tylko na AL i tutaj widać zamieszanie w waszych zapisach DBX 166 XL dodany 03.09 ma dopisek usunięty 10.09 a faktycznie został usunięty 09.09 ok godz 15:50 co widać po ponownym dodaniu 09.09 godz 15:53 i kilku innych przedmiotach które zostały w ten sam sposób usunięte i dodane. Nie składałam jakichś reklamacji itp bo nie są to istotne kwoty, jak i nie mam oprócz logiki którą ewidentnie widać żadnych screenów jako dowód ale jak to dusza księgowa jestem bardzo skrupulatna.  Błędy ? celowa randomizacja ? chochliki?  szkoda że nigdy nie na korzyść użytkownika.   

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ jakoś po moim szczegółowym opisie już nie spieszy pani z wyjaśnianiem😃

Wyjaśnienie które mogę przeczytać sama na swoim profilu w zestawieniach nie jest żadnym wyjaśnieniem droga pani Olu, tak żartobliwie podsumowując ile to jest 2+2 to ja wiem Pani niech wyjaśni dla czego u was 2+2=5

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@autoelektronikas Jeśli przedstawisz mi konkretne numery ofert, w których według Ciebie naliczylśmy opłatę, a nie powinniśmy, chętnie wszystko wytłumaczę ponownie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  Proszę bardzo :

TC C300 I/O Analog+Digital SPDIF:   

8c9e95d4-98d6-4330-b215-1f432b7fb35e

Zestaw MXL 2006 Mogami+Cordial 5m+PopFiltr Nowe

c672b3b2-dcb7-40a7-99fe-4cec96270b1d
 
Proszę wyjaśnić dla czego mimo że 02.09 ok godz 20:53 usunęłam je jak i inne przedmioty i za chwilę ponownie wystawiłam z niewyjaśnionych przyczyn mają przypisaną pierwotną datę wystawienia czyli 06.08 tym samym nie obejmuje ich zniżka.
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@autoelektronikas A jak ją wystawiłaś? Jako "wystaw podobną" czy "wznów" - wg mnie jeżeli "wznów" to system traktuje to jako tą aukcję wystawioną 06.08 ( kontynuacja)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@pinsplash  Oczywiście jako wystaw podobne, w AL nie ma opcji wznów jeśli ręcznie zakończysz ogłoszenie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@autoelektronikas Z moich informacji wynika, że oferty zostały wystawione 6.08 około godziny 22 (jedna o 21:59, druga o 22:16), ale nie mam jakichkolwiek informacji o ich zakończeniu w dniu 02.09.  Natomiast kolejnego dnia, tj 03.09 o godz. 18:31 obie zostały wznowione, ale nie wystawione od nowa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  Skoro ma Pani taką informację że 03.09 o godz 18.31 obie oferty zostały wznowione to wszystko jest jasne. Nie ma i nie było możliwości wznowienia zakończonej oferty na Allegro Lokalnie jest tylko opcja "Wystaw Podobne" czyli wystawienia nowej oferty co też uczyniłam i z resztą przedmiotów, więc mamy niezaprzeczalny dowód, że problem polega na tym, że wasz system w wyniku błędu nie zapisał rekordu zakończenia tych ofert.

Jak by na to nie patrzeć nie ma możliwości wznowienia oferty AL która nie została zakończona w waszym systemie, proszę więc o korektę moich zobowiązań o w/w oferty.

Poza tym dziękuję bardzo za wyjaśnienie sytuacji, teraz przynajmniej mam screen z Pani wypowiedzią i dowód na to że jest to problem systemu Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@autoelektronikas 03.09 te oferty były wznowione przez system, ale nie wystawione od nowa. Sprawdziliśmy tę sytuację bardzo dokładnie i nie mamy żadnej informacji o ich zakończeniu 02.09. Oferty "Kup Teraz" na Allegro Lokalnie wystawiane są bez określonego terminu zakończenia i zostają zamknięte w chwili, gdy wysprzedadzą się wszystkie dostępne przedmioty w ramach  danej oferty. Niemniej jednak, każda oferta jest wznawiana przez system co 30 dni, tak aby mogła trwać dalej. Warto zaznaczyć tutaj, że aby oferta mogła być wznowiona, musi być aktywna. Jeśli zostałaby przez Ciebie zakończona, to nie ma tutaj możliwości wznowienia i pozostaje ręczna opcja 'Wystaw podobny'. Podsumowując w Twoim przypadku nie doszło do żadnego błędu w działaniu systemu, stąd też nie ma tutaj podstaw do korekty Twoich zobowiązań. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  Całkowicie nie rozumiem logiki którą Pani przedstawiła, jedno zaprzecza drugiemu.  Skoro system sam wznawia oferty po 30 dniach to jakim cudem dokonał tego sam po 27dniach i w dodatku w dokładnie tym samym czasie  w którym zostały wystawione przez opcję "wystaw podobne" inne moje oferty 

Właśnie wystawiłam przedmiot i jeśli jest aktywny nie ma żadnej opcji ręcznego wznawiania oferty, podsumowując przedmiot nie został sprzedany, podobno oferta nie została zakończona, ja nie mam opcji wznowienia, to jakim cudem jest ślad po wznowieniu ?  i to w dokładnie tym samym czasie (różnica 3min) co reszta moich przedmiotów które wystawiłam ponownie po uprzednim zakończeniu aby były zgodne z przyznaną zniżką.

Proszę więc o logiczne wyjaśnienie dla czego w dniu 03.09 o godz 18.31 oferta została wznowiona w/g systemu, nie przeze mnie bo ja takiej opcji jak Pani stwierdziła nie mam, i nie automatycznie przez system bo 30 dni wypada na 06.09 ok godz 21:30 - czyli kto lub co i w jakim celu tego dokonał.

Coś mi się wydaje że z kilkudziesięcu złotych które miałam zapłacić nie chcąc sobie szarpać nerw zrobi się poważna afera i jednak zatoczy większy krąg, niestety wszystko co Pani wyjaśnia, pogrąża coraz bardziej sytuację zamiast ją poprawić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@k00n Emocje, emocje, emocje a używając takich słów w stosunku do "dużych" trzeba uważać.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@LEW433 moim zdaniem trzeba uważać używając takich słów w stosunku do kogokolwiek.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@msniezek Oczywiście, szkoda że tylko cierpią wybrani....(selekcja). Po co to piszesz? Ono tak bo są równi i równiejsi.

oznacz moderatorów

Tres-Veritable
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaz na tym portalu przestala byc oplacalna kompletnie.Sprzedalem rower na Allegro LOKALNE naliczyli 270zl PSEUDO PROWIZJI nazywanej OPLATA TRANZAKCYJNA !!!!!!! 

Gdybym sprzedal przez Allegro to zaplacil bym 100zl co tez jest kosmiczna kwota.

NIE POLECAM PRZESTRZEGAM INNYCH

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Tres-Veritable  Nikt nie mówił, że jest tanio... Ale chyba z tymi kwotami to trochę przesadziłeś...sprawdziłes procenty i tu i tu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Tres-Veritable Coś mijasz się ze stanem faktycznym, bo prowizja na rowery na allegro to 5% (na dziecięce z kolei 10%). Skoro na AL zapłaciłeś 270 zł opłaty za obsługę transakcji, to na allegro zapłaciłbyś ok. 170 zł (a w przypadku dziecięcego ok. 340 zł), a nie 100 zł.
Tak czy owak ja polecam... czytać regulaminy i sprawdzać opłaty przed wystawieniem czegokolwiek (a nie dopiero po sprzedaży robić raban).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów