anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart jakie koszty dla sprzedającego

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

sprzedaję na allegro i zastawiam się nad Smartem i chciałabym się dowiedzieć jakie są koszty dla sprzedającego(oferuję darmową wysyłkę ile sprzedający płaci za wysłanie paczki) bo słyszałam różne opinie 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Agataff04  a więc oferując Smart nic nie zarobisz na przesyłkach i nie nabijesz dodatkowej kasy (a u mnie w kategoriach w jakich sprzedaję jest to częste zjawisko)

Z Inpostem sprawa jest prosta, zakładasz konto w ich Managerze Paczek, łączysz konto z Allegro i wszystko działa. Z reguły za paczki w ramach Smart płacisz 0 zł, jak klient ma Smarta to 0 zł, jak nie ma to płaci Ci 8,99 zł i tyle płacisz, więc wychodzi na 0.

Z Pocztą trochę bardziej skomplikowane, musisz podpisać umowę, skontaktuj się poprzez formularz na Allegro i się odezwą, po podpisaniu umowy masz wszystko jasne, ile i za co płacisz, ale to wszystko jest w umowie. Przy Smarcie reasumując wychodzisz na 0 zł.

Warto mieć Smarta, to teraz najbardziej popularny filtr na Allegro.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Agataff04  trzeba też dodać, że w przypadku smarta ceny za wysyłkę są narzucone odgórnie przez allegro i nie można ic przekroczyć. To ważna informacja w szczególności w sytuacji pobierania prowizji od transakcji łacznie z kosztem wysyłki.

Z drugiej strony zakupy w smarcie przy darmowej wysyłce nie są obciążone tą prowizją, bo paczka idzie za free, to spory bonus.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na przesylkach ,, odbiór w punkcie ,, z se smartem nic nie placisz, ale dla kurierek allegro zwraca Ci 8zł , a resztę dopłacasz .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza zobacz jak już Allegro Was zmanipulowało. Piszesz "zakupy w smarcie przy darmowej wysyłce nie są obciążone tą prowizją, bo paczka idzie za free, to spory bonus". Żaden bonus. Łaski nie robią. Pomyśl, że kiedyś na wysyłce rzeczywiście można było być na zero a nawet coś zarobić.

@PHUABIB2 piszesz, że "Przy Smarcie reasumując wychodzisz na 0 zł." Nie wychodzisz. Chyba, że ktoś Ci daje opakowania za darmo. U mnie 90% przesyłek wychodzi w kartonikach. Koszt każdego opakowania to zawsze kilkadziesiąt groszy (a kupuję bezpośrednio u producenta). Do tego taśma, jakaś folia bąbelkowa o czasie na zapakowanie nie wspomnę. Gdy nadawałem Pocztą to dochodził jeszcze koszt paliwa codziennie żeby to wszystko zawieźć bo PP nie chciał podjeżdżać bo nie mieli sił przerobowych.

Więc nawet przy SMART sprzedawca dopłaca do przesyłki. Moim zdaniem, średnio jest to ok. 1zł do paczki. W skali miesiąca robi się więc pokaźna kwota, liczona w tysiącach przy dobrym miesiącu.

Nie dajcie się więc manipulować cwaniakom z Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak ,ale  ostatecznie za wszystko płaci kupujący.... chyba nie robisz charytatywnie ? Zawsze priorytetem dla kupujących na allegro był koszt przesyłki no i mają smarta . Opłata za przesyłkę jest ukryta w prowizji jaką pobiera allegro , a ta w cenie towaru .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria tak, na ogół ten koszt jest już wliczony w towar, ale nie zawsze. Mam też tanie produkty, które np. przed podwyżkami Allegro kosztowały 3,9zł, obecnie kosztują już 5,5zł, a i to muszę przeliczyć czy nie jestem w plecy. Wyceniając produkt muszę teraz kalkulować wszystko. Jak ktoś kupi za te 40zł to oczywiście koszt opakowania się zwróci, ale przy zakupie poniżej tej kwoty bez SMART to do niektórych rzeczy pewnie dopłacam. Teraz już zacząłem zakańczać aukcje. Przy ponownym wystawianiu muszę wszystko dokładnie przeliczyć. Na swoim sklepie oczywiście wystawię wszystko taniej, choćby o 1zł oszczędności na prowizji za wysyłkę. Jedyne wyjście.

Chodzi mi jednak o to, żeby ludzie zdawali sobie sprawę, że tak naprawdę jak coś wysyłają w SMART to i tak nie jest to całkowicie bezkosztowo dla nich. Jak widać powyżej, niektórzy mają jednak takie przeświadczenie i jeszcze są za to Allegro wdzięczni, uznając to za bonus 🙄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  doskonale sobie zdaję sprawę jak to wszystko funkcjonuje. Chciałem jedynie stwierdzić, że biorąc pod uwagę prowizję od kosztów wysyłki, zakupy smart są jej pozbawione, to wszystko. Nie jest zwolennikiem narzucania czegokolwiek przez serwis sprzedającym i wedlug mnie każdy powinien mieć dowolność jeśli chodzi o kwestie wysyłek, czy ich kosztów.

Realia są takie jakie są, smart zdominował serwis, i miałem już nawet klientów, ktorzy traktowali smart jako formę wysyłki. dokładniej uważali, że sprzedawca ma w smarcie wysłać paczkę za darmo klientowi wybierając dowolną (najszybszą) formę wysyłki. to jest dopiero paranoja.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@www_otosek_pl u mnie też jest wszystko pakowane w tektury które kupuję, dodatkowo w foliopaki, do tego etykietę na drukarce którą muszę wydrukować i wkładam w te śmieszne samo lepiące kondoniki, żeby doszło. Zdaję sobie z tego sprawę 🙂

Dodatkowo pominąłeś fakt, ze ja ktoś nie ma smarta i zapłaci 8,99 za wysyłkę z własnej kieszeni to jeszcze Ci wezmą prowizję za koszt dostawy, więc idziesz na minus 🙂

Taka moja dywagacja na temat tego, co napisałem powyżej.

Koszty dodatkowe w stylu opakowanie, dostarczenie itp. nie są tutaj liczone, idziesz na zero w cenie nadania, a nie w ogólnych kosztach, bo tutaj masz na minus, jakby nie liczyć.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PHUABIB2 "i wkładam w te śmieszne samo lepiące kondoniki" - kangurki😂
Nie lepiej drukować etykiety bezpośrednio na papierze samoprzylepnym? Są takie w arkuszach A4 już fabrycznie nacięte na ćwiartki ułatwiające odklejanie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tak sobie czytam waszą rozmowę o kosztach SMART'a i wydaje mi się, że wasze słuszne spostrzeżenia nie były rozważane przy jego wprowadzeniu i nie są istotne przy decyzjach o jego kontynuacji. Wydaje mi się, że kluczowe są przychody Allegro ze sprzedaży SMART'a Kupujący skuszeni obietnicą darmowej wysyłki płacą z góry za 5-6 przesyłek. Jakiś procent korzysta z tego przy 10-20 przesyłkach (ciekawe jaki) ale cześć nie zawsze chce kupić za 40 zł i płaci za paczkomat 8,99 zł (sprzedający dokłada 0.90 zł) Allegro ma ze spedytorami umowy hurtowe. Zakładam że żadna ze stron nie narzeka. Co trzeba zrobić, żeby było lepiej? Więcej SMART'a sprzedać. A ludzie to kupią.

Jak ludzie będą się chwalić "jak jest ekstra ze SMART'em" to będzie się sprzedawał. A i sprzedawcy będą namawiać na SMART'a żeby płacić niższą prowizję.

Płatne programy lojalnościowe to już standard i Allegro powiela sprawdzone rozwiązania.

"Interest in premium loyalty programs is strongest among millennial consumers. Three quarters of respondents between the ages of 18 and 24 and 77% between the ages of 25 and 34 told LoyaltyOne they’d consider joining a fee-based rewards program, while 61% of 18-to-24 year-olds and 54% of 25-to-34 year-olds contend that fee-based rewards are better than free ones.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@annas14-firma  przecież allegro nigdy nie liczyło się, nie liczy i nie będzie liczyć ze zdaniem sprzedających. Zrobi to co uważa za słuszne i korzystne dla siebie. W sumie to nic dziwnego.

Dla przykładu ta promocja dla nowych firm, miało być 3 miesiące bez prowizji, a jest dalej przedłużana. Kto za to płaci, a no starzy allegrowicze, którzy bulą nową prowizję od wysyłki. Jest jak wszędzie - jesteś starym klientem, to mamy Cię głęboko gdzieś, tylko nowi są cacy, a ty płać i płacz.

A potem czytam list od prezesa allegro, że wspomógł allegrowiczów prawie 400mln złotych w dobie pandemii. Tylko kogo ? mnie ? w jaki sposób ? wyższą prowizją ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikeza  Prezes zwolnił Cię na dwa miesiące z pobierania prowizji od kosztów dostawy, trochę wdzięczności 😛

Oprócz tego dostałeś możliwość skorzystania z nisko oprocentowanego kredytu.

I w sumie nie wiem co jeszcze, może to, że możesz sobie wystawiać na Allegro Lokalne jako firma czy tam bez firmy bez opłat a wyświetla się też na zwykłym i je zaśmieca? Dodajmy to na plus 🙂

Tak więc uzyskałeś cały wachlarz wsparcia o którym pisał Prezes, tylko trzeba patrzeć optymistycznie, a nie pesymistycznie.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  no spoko, jeśli to kosztowało prawie 400mln złotych to jestem dozgonnie wdzięczny.

Ja w ramach rewanżu również zwolnię serwis z mojej prowizji, a mianowicie zmaksymalizuję sprzedaż na własnej stronie sklepowej. To pozwoli płacić mniejsze opłaty na allegro, w końcu ode mnie też im się należy jakaś zniżka, niech to będzie zniżka na mojej prowizji. Amen

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Knowhere  testowałem, problem polega na tym, że mamy rożne konta i nie możemy tego drukować ciurkiem, żeby szło z jednego wydruku. Więc czasem drukuje jedną, czasem dwie i zostają mi ścinki, których drukarka nie chce już ponownie zaciągnąć i nadrukować.

Dlatego drukuję na zwykłym papierze i używam fachowych kangurków 😛 a już nie kondoników 😛

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PHUABIB2 Chodziło mi o coś takiego https://allegro.pl/oferta/etykiety-samoprzylepne-105x148-5mm-100ark-a4-mat-7636004668 (oferta pierwsza z brzegu celem zobrazowania). Ustawiasz sobie 4 sztuki naraz na kartce (można to zrobić nawet w office'ie) i drukujesz. Ja tyle zamówień - jako osoba prywatna - nie mam, więc z reguły drukuje sobie po jednej ćwiartce.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  kupujesz etykiety gotowe do naklejenia - 4 szt na A4. jak zostają pojedyncze to można ręcznie sobie przekleić z jednej kartki na drugą. Ile ja się w to bawiłem. U mnie wszystko jest wykorzystane, na tych śliskich pozostałościach po etykietach drukuję faktury. Nic się nie zmarnuje - pełne EKO 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Bikepart
#8 Zapaleniec#

hej ,drukuj sobie etykiety w formacie a4 na takich kartkach co się nakleja odrazu po wydrukowaniu.wychodza 4 etykiety z jednej a4 kartki,robi się to 3 razy szybciej,wystraczy przykleic do paczki bez żadnych folijek itp.są w hurtowniach papierniczych 🙂

oznacz moderatorów