anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży

jamesswitek123
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy to moja wina czy systemu jaki jest i algorytmu allegro - miałem codziennie sprzedaż i nagle od dwóch dni bardzo mało wyswietlen i zero sprzedazy. Ocena jakosci mi sie troche poprawiła bo zrealizowane potwierdzone zamowienia sa już a wyglada to srednio. Tak jakby nagle zasięgi ucielo mi allegro.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

jamesswitek123
#7 Wielbiciel#

i moze to normalne ale wole zapytać.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jamesswitek123 jest słabiej niż w latach poprzednich , klienci mają wydrenowane portfele podwyżkami , szukają okazji . Twoje oferty nie mają oznaczenia ,,smart ,, , oferujesz stosunkowo długi czas realizacji , to też ma wpływ na sprzedaż i pozycjonowanie .

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

jest taki trend - niestety ;/. Allegro niedawno zmieniło system wyświetlania ofert- być może to ma wpływ - po to, żeby w ten sposób "zachęcić" Cię do wykupienia reklam.

Na pewno też sprzedaż spada bo klienci mają mniej kasy i kalkulują wydatki

oznacz moderatorów

obuwie-dlaciebie
#9 Pomysłodawca#

Reklamy od pewnego czasu (około 2tygodnie) też cienko przędą,tzn ustawiam przypuśćmy dzienny limit 100zł,a reklama zjada mi tylko 20zł.Próbowałem różnych kombinacji,w różnych miejscach puszczać adsy,zwiększać limit dzienny i CPC do niebotycznych rozmiarów i wszędzie to samo.Allegro nie chce teraz mojej kasy.W listopadzie dajmy na to nie było z tym problemu,ile bym nie zadeklarował,to zżarło w dzień.Nie wiem od czego to zależy.Na początku grudnia spadła mi deko jakość sprzedaży.Czyżby miało to jakiś związek? W końcu jak płacę za reklamę,to jakość sprzedaży nie powinna skutkować ograniczeniem ilości wyświetlanych reklam

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Komuś musi spadać sprzedaż by inni więksi byli ze zbytu zadowoleni a tylko ci co rządzą sprzedażą wiedzą jak to robić. 

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

Powiem jak allegro, przykro nam 🙂 ale tak stoisz w miejscu niestety i nie myślisz przyszłościowo. Wiemy że mamy tam jakiś kryzys a w Pl to 70% społeczeństwa to średnia krajowa. I tutaj wchodzisz na przeciw klientowi. To znaczy mam na allegro 2 konta i sprzedaż jest niska bo jest ale jakaś jest. Natomiast zauważyłem że klient chce kupić taniej, na allegro to cena w większości stanowi prowizje i dopłaty do usług więc masz drożej, natomiast mam 1 konto u konkurecji gdzie sprzedaje połowę prowizji taniej niż na allegro a drożej niż na swoim sklepie i tutaj jest magia sprzedaż, konkurencja 73,7% allegro 26,3% wyliczenia baselikier. Klient kupuje troszkę taniej ale i wysiłki ma za 0zl lub za 4.99 zł, kupując np lampki choinkowe to ma taniej o 2 zł i wysyłkę za np. 4.99zl czyli wydaje 28zł na allegro musi wydać na te same lampki już 33 zł i dopłacić np 9.99zl lub dobrać produkt do smart. Allegro to nie koniec świata np. Na fb sprzedają **piiip**oły które w hurtowni kosztują 10 zł a walą po 89 zł i to jeszcze z obniżka 🥲

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Sam dzisiaj z baselinkera zasiliłem konkurencję,zobaczymy jak będzię,chociaż z moim asortymentem może tam być ciężko,sama drobnica.Zobaczymy.Na allegro za jakiś czas pozostaną tylko molochy

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

Molochy? Jak opłaca się już kupić stacjonarnie w sklepie niż na allegro, sam jeszcze patrzę ich ofertę(sklepów) bezpośrednio i wiekszosc ma ceny niższe niż na allegro nawet płacąc za wysyłkę 15 zł to i tak masz taniej. Co kiedyś był to wyznacznik że człowiek chciał kupić taniej i nie wychodząc z domu na allegro. Dziś to musisz wyjść o ile chcesz oszczędzić ... I wiadomo sklepy też bazują na tym bo kupisz gitarę i rower 😉

oznacz moderatorów