anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spowolnienie sprzedaży - mało zamówień

ebricker
#9 Pomysłodawca#

Czy mieliście w tym tygodniu mniej zamówień niż zazwyczaj? .....

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, ja mam znacznie mniej. To się dzieje zawsze na początku nowego roku.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ebricker  nie słuchaj @xyz96 , ona zawsze sprzedających wprowadza w błąd, nie lubi nas 🙂

A w temacie, do środy była katastrofa, od wczoraj jest w normie. Allegro prawdopodobnie miało jakieś problemy z wyświetlaniem ofert 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte no to u mnie odwrotnie od środy siadło a do środy był młyn więc coś innego musi być problemem lub kwestia branży 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 no, to widocznie teraz Allegro zrobiło zmianę. Ci którzy sprzedawali do środy, mają teraz luz, a pracują ci, którzy nie mieli sprzedaży. Jednak Allegro to dobre panisko, dbają o odpoczynek sprzedawców 😁 Spadek zamówień przez te 3 dni to jakieś 90%, więc wygląda to dość nieciekawie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte też mam taką teorię

wg mnie allegro miesza wyświetlaniem ofert tak by każdy myślał żę ktoś u niego kupuje

ja np od środy też mam duży spadek sprzedaży

a allegro się sypie cały czas

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to kwestia branży i wielu innych czynników. U mnie ten okres jest zawsze mega pracowity. Jak zaczyna się zima, to właściciele samochodów nagle przypominają sobie o wielu rzeczach, o których normalnie się nie pamięta 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza u mnie wygląda to dość dziwnie, przez 2-3tyg. największa sprzedaż jest np. między 12- 14 potem miedzy 18-20 i jeszcze po 23, a przez następne 2-3 tyg. te godziny nieco się zmieniają. To nie jest naturalny cykl. Po za określonymi godzinami zamówienia składają stali klienci, którzy nie szukają mnie przez wyszukiwarkę, tylko wchodzą przez wcześniejsze zamówienie. Ten tydzień był wyjątkowy, do środy sprzedaż prawie nie istniała, w czwartek sprzedaż była ponad przeciętna, w piątek w normie.

@RED wydaje mi się, że na Allegro jest za dużo sprzedających, a za mało kupujących. Allegro nie podaje liczby kupujących, a tylko liczbę zarejestrowanych kont. Ja mam zarejestrowanych chyba 6 kont, prywatne i firmowe😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte 

Ja myślę, że im mniejszy sprzedawca, tym większa huśtawka. Za Dawnych Dobrych Czasów, zanim wyłączyli WebApi, przekonałam się o tym. Nawet w mojej nędznej kategorii (ledwie cztery miliony złotych miesięcznego obrotu...) trzeba być przynajmniej TOP albo VIP, żeby się krzywa wypłaszczyła. Maluchy - jak ja - mają rollercoaster. Jeszcze mniejsi potrafią w jeden dzień mieć połowę miesięcznego obrotu, a potem zero przez tydzień.

Loteria po prostu.

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

xyz96 - to Ty też sprzedajesz?

Nie wierzę w to. Na podstawie Twojej aktywności na AG i na podstawie ilości wypisywanych odpowiedzi. Po prostu Twoje konto, Twoja ilość odpowiedzi i działania na AG przeczą temu, że jesteś aktywnym sprzedawcą na Allegro. Żaden normalny sprzedawca nie może poświęcić tyle czasu na wypisywanie odpowiedzi do ponad 100 wątków (co sam wyraźnie napisałeś) dziennie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@maxr01 Jest- jest sprzedawcą.

Wszystkich sprzedaje🤣

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

pulkownik66 - Tak, jestem sprzedawcą. Przecież nigdy tego nie ukrywałem.

Dlatego też w większości przypadków ustosunkowuję się do odpowiedzi jako sprzedający. Co wcale nie znaczy, że popieram wszystkie działania sprzedawców .

Niektóre wręcz oceniam jako negatywne - np. info od kupującego, że nie otrzymał przesyłki InPost, a sprzedający (firma) nakazał mu złożenie reklamacji w InPost (świeży wątek). To jest paranoja.Nigdy nie odważyłbym się na na obarczenie kupującego takim działaniem.

Miałem taki przypadek z PP - Wrocław, czyli standard w przypadku obsługi PP - wysłałem natychmiast drugą paczkę, po 10 dniach kupująca otrzymała 1-szą paczkę - spoko, stwierdziła, że zostawi sobie i dokonała zapłaty.

 Niestety, nie mam czasu na odpowiadanie we wszystkich wątkach. Po prostu pracuję.

Ale też sporo kupuję , więc zawsze do sprawy staram się ustosunkować obiektywnie. Więc czasem moje odpowiedzi popierają również stanowisko  kupującego, a co za tym idzie również xyz96.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@maxr01 kupujący ma takie samo prawo złożyć reklamację w @InPost  jak sprzedawca

a dlaczego ma to też robić Kupujący - cytowałem przepisy w innych wątkach

to że ustawa konsumencka robi z Kupującego człowieka pozbawionego wyobraźni i wolnej woli

nie znającego przepisów czy też wręcz słabszą stronę transakcji

uważam prywatnie jako dyskryminację

bo nie dzielę ludzi na gorszych i lepszych

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RED Niektóre interpretacje UOKiK idą jeszcze dalej uważając, że kupujacy to !@#$ bez !@#$. Nie zgadzam się z tym ale w tym kierunku to idzie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@maxr01  Troszkę mnie źle zrozumiałeś, bo nie chodziło mi o ciebie że sprzedajesz

 

oznacz moderatorów