anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawdź status zgłoszonej zmiany w produkcie z Katalogu Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Doceniamy Wasze zaangażowanie w tworzenie i aktualizację Katalogu produktów. Pochylamy się nad każdą sugestią zmian. Od dzisiaj możecie sprawdzić na jakim etapie jest weryfikacja Waszych zgłoszeń. 

Do Mojego Allegro dodaliśmy nową zakładkę  Zgłoszenia zmian. Znajdziecie w niej filty, dzięki którym uporządkujecie wyniki zgodnie z preferencjami, według: 

  • statusu zgłoszenia
  • daty modyfikacji
  • daty zgłoszenia.

zgłoszenia zmian nawigacja nowa.png

Sugestie mogą mieć jeden z trzech statusów: 

  • zaakceptowane
  • odrzucone
  • czekające.

Na stronie Zgłoszenia zmian macie również dostęp do dodatkowych informacji:

  • zdjęcia produktu z odnośnikiem do wszystkich ofert, które są z nim połączone
  • datę zgłoszenia sugestii
  • link do szczegółów weryfikacji zgłoszenia.

Natomiast po kliknięciu w Szczegóły, sprawdzicie:

  • parametry zgłoszone do zmiany
  • wartości parametrów wpisane w formularzu Zgłoś błąd w produkcie
  • status weryfikacji oraz jego wyjaśnienie
  • w przypadku gdy odrzucimy Waszą propozycję – powód takiej decyzji.

Nie czekajcie! Przetestujcie nowy sposób śledzenia sugestii już teraz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not jestem przerażona tym co zobaczyłam na stronie zgłaszania zmian. Odpuszczam sobie, nie zgłoszę już żadnego błędu ani żadnej bzdury. Ostatecznie to wasza baza produktów i wasz problem. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not jeszcze jedna sprawa, czy ta zakładka jest dostępna dla wszystkich, czy tylko ją testujecie na wybranej grupie szczęśliwców. Jak wchodzę przez link, który podałaś, to widzę wszystkie moje zgłoszenia, ale niestety u mnie w panelu sprzedaży taka zakładka nie istnieje i z tego co się orientuję, nie tylko u mnie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Widocznie jest ona dostępna dla tych, na których testowany jest nowy widok 😄

Ja też tego nie mam, ale link sobie zapisuję. W sumie dobrze, bo stary widok jest super 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM niestety, nowy widok mam tylko na stronie oferty i to  chyba nie do końca jest już moja oferta. 😏

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM jeżeli zakładka nie jest dostępna dla wszystkich, to po co się nią chwalić? Tym bardziej, że nie za bardzo jest się czym chwalić.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Może za szybko wypuścili nowe wieści 😄

@nat_not Super, super, teraz byłoby jeszcze lepiej, gdyby dodatkowo była zakładka "stworzone przeze mnie produkty" i kazano wszystkim sprzedającym ręczną weryfikację wprowadzonych danych w stworzonych przez nich produktach.

Allegro na pewno przechowuje identyfikator twórcy produktu. Jeżeli nie - to jest dosyć duży błąd. Produkty lądują w nieprawidłowych kategoriach i nie dość, że nie można połączyć ofert z takimi produktami, to zgłoszenie w nich błędu nic nie da, bo nie można zaproponować kategorii - wiem, że zmiana kategorii w produkcie jest "technicznie" utrudniona, bo pewnie jest to połączone ze zmianą kategorii w produkcie, co jest zablokowane po 12 godzinach.

Spójrzmy teraz na taki produkt

https://allegro.pl/offer/product/report/ff64231a-73cd-444a-9d0f-dbb02f0a35f0

I co z takim produktem zrobić? Nic 🙂 nadaje się tylko do usunięcia

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM albo ja czegoś nie rozumiem, albo Allegro ma jakąś własną interpretację odnośnie EAN. Zawsze wydawało mi się, że do każdego produktu przypisany jest jeden kod EAN, a Allegro informuje mnie, że do jednego produktu przypisanych jest więcej niż jeden EAN. Nie wierzę, że producent jednemu produktowi nadaje kilka kodów. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte allegro ma własny program, który stwierdza, że nawet kod który jest na opakowaniu oryginalnie naniesiony przez producenta może być złym kodem 🤣🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@konto zamknięte No to źle Ci się wydaje 😞

Taki najszybciej przychodzący mi do głowy przykład to kawa Lavazza Rossa 1 kg. W zależności od tego czy jest na rynek włoski czy do polskich marketów ma inny kod EAN.

Wielu producentów zmienia też EAN gdy zmienia się szata graficzna produktu

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte W niektórych kategoriach przypisywanie oferty do produktu odbywa się na podstawie nazwy (tytułu) oferty oraz wartości parametrów, a więc do produktu przypisywane są oferty, które spełniają określone warunki.

Przykładowo dla tej herbaty, najistotniejszą kwestią związaną z nazwą produktu, jest to, że powinna być uzupełniona według schematu: herbata czarna, forma np. ekspresowa, marka, waga. Zaproponowana przez Ciebie nazwa ma inną kolejność cech w tytule, a także inne wartości w parametrach, stąd Twoja sugestia została automatycznie odrzucona.

Dotychczasowe działania pokazały jednak, że choć automatyczne nadawane tytuły w wielu kategoriach są prawidłowe, nie zawsze są lepsze od Waszych propozycji, dlatego wprowadzimy tutaj zmiany. Na tę chwilę nie mogę jednak podać, kiedy dokładnie zostaną one wdrożone.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ nie chcę być niegrzeczna, więc powiem krótko, bzdura. Wasz schemat można o kant tyłka potłuc, tyle jest wart. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Lepiej zrób, to co potrafisz najlepiej i usuń swój wpis.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

A czemu zgłaszając błąd nie da się zmienić kategorii? Niektóre są chyba wylosowane przez wystawiającego, bo związku z wystawianym przedmiotem nie mają żadnego.

 

I druga sprawa: co to za pomysł z "aktualizacją" produktu na podstawie różnicy wagi z opakowaniem wysyłkowym??? Przecież każdy inaczej pakuje i ta waga jest inna. Co to za parametr bardzo ważny?

 

A jak mi się jeszcze raz otworzy tu ankietka w trakcie pisania to przestanę być uprzejma

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Przekazałam Twoją sugestię do zespołu rozwijającego projekt produktyzacji w Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Zakładka powinna być dostępna dla wszystkich. Jeśli jej u siebie nie widzisz, prześlij proszę zrzut ekranu z widokiem panelu.

Doprecyzuj też co Cię przeraża na stronie zgłaszania zmian. Przekażę Twoje uwagi odpowiednim osobom.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not 

Ja u siebie widzę tak :

2021-03-31 (1).jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Sprawdź proszę czy zakładka jest widoczna, gdy korzystasz z trybu incognito.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nat_not 

W tym trybie widać :

2021-03-31 (3).jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg W takim razie zalecam czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Powinno pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not dlaczego na stronie ofert, głównym elementem jest nazwa produktu z waszej produktyzacji, a moja nazwa aukcji jest prawie niewidoczna. Już pominę ten drobny fakt, że wiele nazw zatwierdzonych przez wasz dział produktyzacji, jest z ..... bez sensu.

oznacz moderatorów