anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedałem próg drewniany do drzwi aukcja nr 13827383407

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

sprzedałem próg drewniany dla klienta [edycja] nr mojej aukcji 13827383407  do drzwi Gerda wysłałem sprawny taki sma jak na allegro wystawiłem klient dziś odebrał po południu zadzwonił że próg solidnie zapakowany ale uszkodzony połamany poprosiłem by mi przesłal zdjecia tego progu . Przesłal całkowicie inne zdjecia inne usłojenie progu ,na progu opisane coś flamastrem zadzwoniłem do klienta mówiąc że to nie jest mój próg niech dokładnie zobaczy jak mój wygląda na aukcji a pański na zdjeciach ma frezowanie boczne klient wyzwał mnie od idjotów i wylgarnie zachowywał sie jak kryminalista , powiedziałem że zwrócę mu 119 zł kosztów za próg i 17,99 zł nadanie DPD  czyli 136,99 zł jak mi przesle zdjecia mojego progu i go wyslę ,Obrażony wystawił mi negatywny komentarz  ,Nadmieniam że jest to jakiś przekręt użytkownik  macz71 od 14 lat i 5 miesiecy nic nie kupił i nic nie sprzedał  co dziwne i wygląda na to że jest to celowe wystawienie mi negatywnego komentarza .Zastanawiam się czy te sprawę  skierowac do wyjasnienia do prokuratury ale czekam na propozycje allegro ,zgłosiłem wycofania negatywnego komentarza 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz dowody i pewność że kupujący próbuje cię oszukać to Allegro powinno usunąć komentarz a co zrobisz Ty > twój wybór. Oczywiście jak masz pewność i dowody. Ciekawi skąd kupujacy miał "podobny" próg? czy jest opcja "podmiany" w przesyłce.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LEW433 po prostu kupił wcześniej coś innego, kombinował i sam go zniszczył. Potem sobie wymyślił, że zamówi na allegro i wciśnie sprzedawcy zwrot z tym starym uszkodzonym twierdząc, że taki dostał. Nie takie numery widziałem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To są domysły, nie znamy sprawy, nie upieram się tak nie mogło być.😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

sprawy nie znamy, ale jeśli klient nie chce wysłać zdjęć produktu jaki otrzymał to coś jest na rzeczy. Stawiam, że ten otrzymany już zamontował w drzwiach, a próbuje wcisnać coś innego. Taki próg trudno jest uszkodzić, więc nie wiem co musiałoby się stać w transporcie. Ale oczywiście mógł coś przycinać, bo był za wysoki i **piiip**zielił sprawę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

albo remontuje sobie wejście / drzwi i ma taki próg więc sobie zdemontował stary i wciska kit

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Allegro tu palcem nie kiwnie.

Zobacz ile tu było postów o zwrotach podmienionych podzespołów komputerowych.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Za taką kasę ludzie się "zeszmacą"?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mirex_narzedzia odrzuć reklamację uprzednio poinformowawszy go że:
1 na sporządzenie protokołu szkody ma 7 dni od odebrania i może według uokiku sam reklamować u przewoźnika lub po udostępnieniu ci protokołu ty możesz to zrobić w wyznaczonym terminie który mu podaj po trackingu paczki
2 reklamację odrzucisz na podstawie art o dostarczeniu bez zastrzeżeń  prawa pocztowego po upływie tych 7 dni oraz mając dni 14 pod koniec okresu ze względu na niedostarczenie przedmiotu do ekspertyzy reklamacyjnej na co też mu wyznacz czas w dyskusji / wiadomości do sprzedającego / obu z konkretnym terminem
3 wystawi negatywa więc wyślij mu pismo przedsądowe o zaprzestaniu szkalowania cię w necie pod groźbą złożenia pozwu cywilnego do którego allegro udostępni jego dane osobowe oraz że wykażesz związek przyczynowo skutkowy pomiędzy celowym działaniem na szkodę a próbą oszustwa z art 286 kk czyli próbą niekorzystnego rozporządzenia majątkiem sprzedającego poprzez zgłoszenie nieprawdziwej reklamacji, wyłudzenie allegro protect pomimo prawidłowego zgodnego z prawem odrzucenia roszczenia powołując się na zapisy prawa polskiego z punktów 1 lub/i 2 w zależności jaka sytuacja zaistnieje najpierw lub obie

oznacz moderatorów