anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż części samochodowych

tomek8952
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Wątpię żebym znalazł tutaj odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, ale co mi tam : Mianowicie założyłem interes pozyskałem około 10 i więcej różnych hurtowni na południu Polski (i nie tylko południe) z częściami samochodowymi jak i akcesoriami. Chciałem zaczac sprzedawać częściami samochodowymi jak i akcesoriami na allegro lecz ceny na allegro równają się z tymi na hurtowni (a czasami nawet mają drożej na hurtowni) i mimo iż mam możliwości wzięcia większej ilości towaru oni mogą zejść przysłowiowe 1-3zl. Zastanawiam się jak to możliwe że firmy które sprzedają na dużą skalę potrafią czerpać profit na tym portalu przy tak dużej prowizji i reszcie kosztów ? Jak oni to robią ?  Gdybym ja chciał zacząć coś sprzedawać musiałbym być droższy o 40%-50% od konkurencji. A cena na ten moment  rządzi rynkiem. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mm-computers
#11 Animator#

Nikt za darmo nie robi, zatem musieli dostać lepsze warunki od dostawców lub producentów. Innego wyjścia nie ma....

Jeśli to produkty importowane, to zakupują większe ilości i mają większe zniżki.

Mogą to być też mniejsze firmy, które mają mniejsze koszty utrzymania i mogą zejść z prowizji.

 

oznacz moderatorów

tomek8952
#7 Wielbiciel#

Tylko że jak czasami sprawdzam adresy, to firma ma siedzibę w krzakach lub  lub budynek to mała klitka więc zastanawiające. Innymi słowy nie ma różnicy między handlem na allegro a handlem B2B i z tym też meczymymi się stacjonarnie. Nie wiem jak to wygląda w innych branżach... 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@tomek8952 spróbuj ponegocjować z hurtowania żeby zeszli z ceny. Na początek proponuję nawiązać współpracę z 1 lub 2 hurtowniami. Może jak zadeklarujesz większą ilość to zejdą z ceny.

oznacz moderatorów

tomek8952
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak jak opisujesz zrobiłem, i to czy wziąłbym palete oleju czy dwie nie zejdą z ceny 10-20%. Mówią że musieliby sprzedawać poniżej kosztu zakupu więc nie ma jak toczyć dyskusji a gdy im mówię że ceny na allegro są takie a nie inne to twierdzą że to albo podrabiane lub ze starych cen sprzedają ("standardowa gadka") i sami nie wiedzą jak ci sprzedawcy to sprzedają. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

źle się do tego zabierasz

cena towaru z dzisiaj nie równa się z wczoraj lub jutro

sprzedawca może mieć towar sprzed kilku miesięcy

ponadto próg wejścia do takiego biznesu jest dość wysoki

oznacz moderatorów

tomek8952
#7 Wielbiciel#

RED niestety przestudiowałem rynek i niestety ceny z przed kilku miesięcy nie mają nic wspólnego po prostu nie da się wejść na rynek z cenami praktycznie takimi samymi jak w hurcie. 

oznacz moderatorów

kstach1
#9 Pomysłodawca#

U mnie jest bardzo podobnie coś próbujemy sprzedawać i kombinujemy ale niestety ceny hurtowe na hurtowniach praktyznie takie  same jak na allegro. Ta branża jest po prostu bardzo skopana i przedstawiciele zawsze rozkładają ręce że taniej nie zrobią nawet przy bardzo dużych zamówieniach. Powiedzmy 20-40tys na jednej fakturze. RED to smutne ale niestety zauważyłem to też u nas jak nie masz niższej ceny to ciężko coś sprzedać i do tego te prowizje nie pomagają. 

oznacz moderatorów