anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż kart

ADawid2019
#9 Pomysłodawca#

Cześć, mam pytanie dotyczące sprzedaży kart SIM.

Według mojego rozumowania sprawa wygląda tak, że jeśli allegro zabrania sprzedaży zarejestrowanych kart SIM w swoim regulaminie powołując się na tą ustawę

 

Na Allegro nie możesz sprzedawać kart prepaid, czyli tzw. kart przedpłaconych.

Zabroniona jest również sprzedaż zarejestrowanych telefonicznych kart prepaid. Ograniczenie to wynika z ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych.

 

To nie może zablokować konta gdyż rzeczywiście jest to kompletna bzdura. Żaden przepis nie zabrania sprzedaży takich kart. Więc gdybym zaczął sprzedawać takie karty, allegro nie nałoży mi bana?

Ja to rozumiem tak, że jeśli allegro powołuje się na tą ustawę i zacznę sprzedawać karty SIM to nie może mnie zbanować, gdyż taki przepis nie istnieje. Jak to wygląda w praktyce?  Dostanę bana i już, czy będę miał jakąś możliwość żądania uzasadnienia blokady konkretnym artykułem z tej ustawy?  Takiego artykuły oczywiście nie ma i allegro będzie miało związane ręce. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@ADawid2019 ale nie jesteś właścicielem kart sim które są zarejestrowane, więc jak chcesz to sprzedawać ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ADawid2019
#9 Pomysłodawca#

Co masz konkretnie na myśli, że nie jestem właścicielem? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ADawid2019 jak se wyobrażasz sprzedaż kart porejestrowanych na cudze dane ? przecież łatwo takie karty wykorzystać do przestępstwa 😞 

Regulamin allegro zabrania i nie możesz wystawić, serwis allegro i oni decydują co można wystawić, dostaniesz ostrzeżenie a potem blokadę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ADawid2019
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 @LEW433 

Ja rozumiem, że allegro ma prawo do swoich widzimisię jeśli chodzi o zasady sprzedaży. 

Jeśli by napisali w nim Zakazujemy sprzedaży kart bo mamy taki kaprys, no to ok. Ale tu zastosowano odwołanie się do ustawy w której nie ma wzmianki o czymś takim, czyli moim zdaniem ten zakaz nie powinien obowiązywać. Trzeba pamiętać że to jest regulamin i nie tylko ja się muszę do niego stosować, ale serwis też. 

Jest napisane ograniczenie to wynika z ustawy, a w tej ustawie nie ma takiego ograniczenia. 

 

Co sądzicie o moim toku rozumowania, jeśli chodzi o ważność tego podpunktu?

Mi się wydaje, że mam rację i allegro nie ma prawa mnie zbanować. Spróbuję jeszcze skorzystać z darmowej pomocy prawnej, ciekawi mnie co adwokat powie na ten temat. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne że masz je skądś i tylko sprzedajesz, przepis, ustawa a regulamin Allegro jest wyrocznią i jak Ci zablokuje konto to żadne bóg prezes nie pomoże.😁

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Jak się pytasz co myślimy, to ja myślę, że Allegro jest właścicielem Allegro, i to oni decydują kogo i za co banują.

oznacz moderatorów