anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż Licencjonowanych papierowych serwetek na Sztuki

GaleriaAV
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję serwetki papierowe na sztuki ( gł. dla decoupażystów bo taki jest zamysł takiej formy sprzedaży), chciałabym się dowiedzieć czy mogę wystawić serwetki na LICENCJI ( Disney) gdzie oferta dot będzie 1 sztuki serwetki. Z tego co wiem nie można używać wizerunku postaci z bajek do produkcji  wyrobów i sprzedaży ich bez wykupienia licencji, ale gotowy towar na licencji (producenta) to już tak. Czyli całą paczkę mogę spokojnie wystawić ale czy można pojedyncze sztuki czy to już będzie naruszeniem licencji? Czy dopiero docelowy kupujący powinien się martwić by nie użyć tej serwetki do dalszej produkcji (w tym przypadku rękodzieło) i odsprzedawać na prawo i lewo - czy nie jest tak że użycie jej do domowego użytku (np stworzenie sobie pojedynczej pracy z użyciem serwetki dla dziecka na urodziny) nie powinno być łamaniem licencji - ale to i tak nie powinno być moim problemem tylko kupującego tę pojedynczą sztukę) - czy ja dobrze rozumuję?? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

q3qPL
#13 Ambasador#

Jeżeli tworzysz rękodzieło z wizerunkiem, logiem czy innym elementem chronionym prawem autorskim, możesz korzystać z tego we własnym zakresie, dać rodzinie, znajomym itp. natomiast sprzedaż takich rzeczy może stanowić naruszenie prawa autorskiego.

oznacz moderatorów

GaleriaAV
#9 Pomysłodawca#

Właśnie ja nie zamierzam robić z Tej serwetki rękodzieła. Tylko chcę serwetki sprzedawać jako pojedyncze sztuki , z myślą o ludziach którzy chcą zrobić coś dla siebie prywatnie. Oczywiście nie mam wpływu na to jak kupujący to wykorzystają, ale czy to mnie powinno obchodzić. Ja sprzedaję tylko serwetki. Pytanie czy mogę opakowanie zdekompletować i sprzedawać pojedyncze sztuki - czy to będzie się różniło od sperzdaży licencjonowanego produktu w całym opakowaniu?

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Czyli rozumiem, że pierwotnie serwetki zostały zakupione na fakturę, posiadają element chroniony prawem autorskim i w jednym opakowaniu jest wiele sztuk a Ty chcesz tylko podzielić je na mniejsze ilości?

oznacz moderatorów

GaleriaAV
#9 Pomysłodawca#

Tak właśnie, sprzedawać pojedynczo,

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Nie powinno być problemu, co prawda sprzedaż pojedynczych serwetek po otwarciu oryginalnego opakowania może być interpretowana jako zmiana sposobu, w jaki produkt został zaprojektowany do sprzedaży ale nie sądzę aby było to interpretowane jako naruszenie prawa autorskiego. Jeśli chcesz wiedzieć na 100%, poszukaj orzecznictwa w podobnej sprawie lub skontaktuj się z prawnikiem.

oznacz moderatorów