anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż maseczek ochronnych na twarz na Allegro

Jula2525
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o podpowiedź, dlaczego nie można wystawiać nowych aukcji z tytułem "maseczka" a jest ich pełno na Allegro, to w końcu są zabronione czy nie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

Są zabronione, bo to maseczki, spróbuj wystawić maski.  Pewnie za jakiś czas maski karnawałowej też nie wystawisz 🙂

oznacz moderatorów

Jula2525
#7 Wielbiciel#

próbuję wszystko, sam szyję maseczki... Dlaczego zatem inni mają powystawiane i mogą sprzedawać skoro jest zabronione?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Allegro ma związane ręce , jest to rozporządzenie Ministra zdrowia

oznacz moderatorów

Jula2525
#7 Wielbiciel#

no właśnie, zatem dlaczego nie pozamykane są aukcje innych?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zgłoś naruszenie zasad 

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Mam ten sam problem z fartuszkami medycznymi i kosmetycznymi- wszystkie moje aukcje zostały usunięte i faktycznie przez kilka dni szukając na allegro tego produktu pojawiało się ich niewiele (allegro tłumaczyło, że nie są w stanie usunąć wszystkich zakazanych aukcji od ręki). Dziś wpisując "fartuszek kosmetyczny- medyczny" widnieje -uwaga- ponad 3 tyś. aukcji !! Na odpowiedź od allegro czekam kolejny dzień. 

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Jula2525 usuwamy między innymi takie oferty, które kwalifikują się do chirurgicznych, ochronnych i higienicznych. Szczegółów weryfikacji ofert nie zdradzamy.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

ryosix6
#7 Wielbiciel#

Właśnie też totalnie tego nie rozumiem. Niby jest zakaz sprzedaży, ale na allegro jest 5tys aukcji sprzedających maseczki. Mnie cały czas blokują, a jak piszę do nich w formularzu, to mi nie odpisują... Dlaczego jedni mogą sprzedawać 5000szt maseczek po 15zl? A ja nie mogę sprzedać 50szt za 9zl?!

oznacz moderatorów

Jula2525
#7 Wielbiciel#

obstawiam, że kasa się liczy 🙂 duzi mogą więcej

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bo masz za mało i za tanio, Allegro miałoby z tego za mały zysk 🙂

oznacz moderatorów

dream-europe
#8 Zapaleniec#

zgłoś do prokuratury tak jak ja znalazłem takiego prokuratora w Lublinie który obiecał się tym zająć bo mają teraz mało pracy.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Jula2525 a jaki pełen tytuł oferty chcesz wprowadzić? 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

tiger0001
#7 Wielbiciel#

Chciałem wystawić maskę przeciwpyłową najniższej klasy P1, która jest stosowaną w branży budowlanej i przemyśle i nie chroni przed substancjami toksycznymi i mikroorganizmami (bakterie, wirusy).

Zastosowanie: Pyły nietoksyczne, przemysł rolniczy, spożywczy, zastosowanie w kamieniołomach, cementowniach, a szczególnie zaś do takich pyłów jak węglan wapnia, grafit naturalny i syntetyczny, gips, kreda, cement, tynk, marmur, tlenek cynku, pyłki roślinne, celuloza, siarka, bawełna, opiłki metali żelaznych, pył węglowy zawierający poniżej 10% wolnej krzemionki.

Oferowana maska jest przedmiotem skierowanym dla pracowników budowlanych i warsztatów, którzy muszą mieć zabezpieczenie przed pyłami, a nie środkiem zabezpieczającym przed wirusami.

Dałem tytuł maska, półmaska przeciwpyłowa i oferta została usunięta.

W jaki sposób mogę ją wystawić, jaki tytuł wprowadzić ?

oznacz moderatorów

xxkukixx
#8 Zapaleniec#

Klaudio, a może inaczej.

Może łatwiej dla wszystkich będzie, jeśli zostanie opublikowana oficjalna lista rodzajów maseczek, fartuchów itd. produktów które można oferować, wraz z informacją odnośnie materiałów z jakich mogą być wykonane (o ile ma to znaczenie) a które nie.

Może warto wprowadzić weryfikację już na etapie wystawiania, by zanim oferta zostanie opublikowana została zweryfikowana przez Waszego pracownika. Unikniemy wtedy sytuacji, że jedna oferta bawełnianych lub flizelinowych maseczek funkcjonuje i ma się dobrze a inna już nie a dobrze wiemy, że nie są to produkty do zastosowań medycznych tylko do ochrony własnej obywateli (np. podczas pójścia do sklepu czy na spacer z psem). Nie każdy ma możliwość i umiejętności by uszyć taką maseczkę samemu, a chyba lepsza taka niż żadna (oczywiście przy zachowaniu właściwego opisu przedmiotu a nie opisywania jakie to cudowne właściwości ochronne przed koronawirusem ma bawełna).

W obecnej sytuacji upomnienia niewiele zmieniają gdyż jeśli ktoś ma produkt identyczny jak inny który się sprzedaje i jego jest usuwany a ten drugi nie upomnienia prowadzą tylko do niepotrzebnej frustracji.

Producenci i sprzedawcy nie mają na celu nikogo oszukiwać czy naciągać, a w przypadku niejasnych zasad trudno określić czy produkt który oferujemy jest objęty decyzją czy nie.

Druga strona to Klienci, którzy często zamiast zapoznać się z opisem przedmiotu tworzą własny obraz przedmiotu "wierząc", że istnieją produkty które w cudowny sposób chronią przed wirusem.

Tyle ode mnie, miłego dnia 🙂

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xxkukixx niestety, tak jak pisała nie udostępniamy procedur kasowania ofert, ja również nie wiem, jak one przebiegają - każda z nich jest oceniana indywidualnie.

Najskuteczniej będzie pisać zgłoszenia bezpośrednio tutaj.
Konsultanci odpowiedzialni za kasowanie ofert, udzielą Wam wyczerpującej odpowiedzi w tym temacie 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

justyna_ale_
#9 Pomysłodawca#

Komuna wróciła i to się nazywa "towar reglamentowany". Rząd uznał, że on ma monopol na pewny rodzaj towaru. Przy okazji - nie ma podstaw prawnych abyś nie mógł sprzedawać maseczek za 100000 zł. Odwołaj się, potem sąd i wygrasz. Demokracja=wolność zakupów. Jeżeli ktoś się zgodzi na cenę to żaden rząd nie prawa Ci zabronić sprzedać. jak jest wolność gospodarcza to nie mogą zabronić Ci wystawić po dowolnej cenie. Akurat popieram PIS ale w poszli za daleko. W sądzie wygrasz jeżeli udowodnisz, że nie mogłeś wystawić aukcji. Wystawiaj do "bólu" i archiwizuj.

oznacz moderatorów