anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na Allegro.cz

narex5
#8 Zapaleniec#

Witam!

Pytanie dla sprzedających na rynku Czeskim. Czy coś się na nim dzieję i widać już powoli zamówienia, czy jest to bardziej 1-2 zamówienie w skali miesiąca. Wiadomo zależy od asortymentu, ale pytam z ciekawości jak to wygląda na razie. Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LoveandDesire-pl
#9 Pomysłodawca#

Mogę odpowiedzieć tak jak kiedyś Pan Sienkiewicz na postawione pytanie o stan naszego kraju - h....j., du....a i kamieni kupa 😁

Ilość zamówień tak znikoma, że człowiek zastanawia się, czy gra warta jest świeczki.

Czytałam 3 tygodnie temu przetłumaczony na język polski artykuł, który ukazał się w czeskiej prasie o tematyce gospodarczej ( e-handel ) na temat allegro.cz. 

Otóż allegro zostało tam przedstawione w bardzo kiepskim świetle, jako polski najeźdźca, który zabrał im ich ulubione miejsce, oraz na dodatek będzie zagrożeniem dla działających na rynku sklepów internetowych. Nic miłego tam nie było napisane. Odniosłam bardzo niekorzystne wrażenie po przeczytaniu tego artykułu i jeśli większość naszych sąsiadów tak samo ocenia działanie allegro na czeskim rynku e-commerce, to CZARNO TO WIDZĘ 😎

oznacz moderatorów

narex5
#8 Zapaleniec#

dzięki bardzo o to mi chodziło, długo mi to chodziło po głowie tak jak **piiip**, o dziwo tam miałem naprawdę niezły handel ale ostatnie 2 miesiące przed wyłączeniem :D, a tu niby wszystko fajnie ale nie widzę w tym jakiegoś większego zysku, tylko raczej stratę czasu i kombinowanie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dzieje się, ale ze względu na niekorzystne rozliczenia oraz brak systemowych rozwiązań dla kupujących firm na fakturę z rynku czeskiego wyłaczyłem tam oferty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

narex5
#8 Zapaleniec#

dzięki za komentarz jednak najwięcej można dowiedzieć się od sprzedających jak zwykle 🙂

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Od dawna sprzedaję i z powodzeniem. Ale na litość boską, przecież nie przez Allegro bo to co oni zrobili to woła o pomstę do nieba, choćby w sprawie rozliczeń  i wielu innych spraw które wam wyjdą z czasem.. Swoją drogą, niby jesteście  sprzedawcami  a nie ogarniacie nawet zwykłego OSS ?  Nie macie księgowej ?  Doradcy podatkowego ?  Wiedzę czerpiecie z Allegro gadane ? I randomowych porad z netu ?  Cóż, jak po 4 latach was skarbówka wezwie to tłumaczenie że Allegro i jego regulamin wam na to  pozwoliło,  nie przejdzie 😉

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

dobrze prawisz

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

odpuśc sobie tutaj -szkoda psuć sobie nastrój tym tworem A.Cz ,albo szukaj przez bezposrednie czeskie platformy i lepiej na tym wyjdziesz no i ogarnij VAT a jak nie to chociaż oss

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Naiwni,  których jak widać nie brakuje jednak myślą że robią interes życia... A potem sie pytają jak wystawić faktury 😉 

Fascynujące jest to że dal wielu osób jest to jakaś nowość ? Sprzedawanie w ramach UE nie jest niczym nowym.

To tylko Allegro z sobie wiadomych powodów postanowiło swoją indolencją narobić szkód też na rynku czeskim.  A głupi sprzedawcy którzy rzucili się na tę ofertę ,bez pomyślenia,  też.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Pamiętaj o ewentualnych reklamacjach z Czech.  Z tytułu rękojmi, w przypadku uznanej reklamacji, musisz oddać koszty wysyłki i samemu odesłać towar do Czech. Koszty są duże... Warto się zastanowić dwa razy nad opłacalnością handlu na tym rynku.

oznacz moderatorów