anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż niekompletnego laptopa a powiązany produkt

lajner
#8 Zapaleniec#

Mam problem z wystawieniem na licytację uszkodzonego laptopa. W tej kategorii jest wymagany powiązany produkt. Jak wybiorę produkt z listy to automatycznie uzupełnia mi ilość ram i dysk a chcę sprzedać sprzęt bez ramu i dysku. Jak to obejść?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

kostas11
#21 Demiurg#

@lajner z pomocy allegro 😞

Obecnie nie mamy rozwiązania dla tego problemu. Chcemy wprowadzić możliwość tworzenia produktów o tym samym EANie, ale różnych parametrach Podstawowych (np. o różnych rozmiarach, kolorach). O takiej możliwości poinformujemy Cię w aktualnościach Allegro.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, że nie jestem w tym sam.. przecież mieli sporo czasu na naprawienie tego buga choć zdaję sobie sprawę że detaliści tacy jak ja z kilkoma laptopami miesięcznie nie są ich priorytetowem..

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lajner Nowicjusz?😂  Lista bugów allegro jest niekończąca się ..setki?🤔 tysiące🤔 ? a powstają ciągle nowe

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Jestem tu prawie 20 lat i jako tako to funkcjonowało ale pierwszy raz mi się zdążyło, że nie mogę czegoś wystawić..  W sensie "nie bo nie, jak się nie podoba to wypad"..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lajner Jeśli nie masz innej możliwości, zaznacz w opisie, że powiązany i dodany przez system produkt nie jest tym, który sprzedajesz. Poinformuj, że wszystkie dane Twojego sprzętu są zamieszczone w opisie i podaj te dane. Inną opcją jest wystawienie na Allegro Lokalnie - tam nie ma powiązań.

oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Tylko tu jest ryzyko, że kupujący nie doczyta i będzie zabawa w zwroty, negatywy itd.. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jest takie ryzyko. Wystaw na Allegro Lokalnie. Tam, gdy kupujący nie zapłaci, Allegro nie naliczy Ci prowizji. Nie udostępniaj tylko odbioru osobistego i pobrania, bo wtedy naliczy.

oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Nie jestem pewny czy Lokalnie otrzymam taką kwotę jak przy zwykłej licytacji. Wielu kupujących (w tym ja) skutecznie omija tą formę zakupu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@lajner To już nie powinien być Twój problem, bo opis będzie podkładką.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Ostatnio wystawiłem uszkodzonego lapa - wyraźnie napisałem, że się NIE URUCHAMIA i że nie wiem co jest z nim nie tak. I co? Dostałem negatywa bo gość stwierdził, że "coś w środku było grzebane i ogólnie złom". Nie chce mi się kłócić o kilka złotych..

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@lajner Trzeba było wystąpić do allegro z prośbą o usunięcie komentarza.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Z tego co widzę to jest tylko opcja z prośbą do kupującego. Nie znalazłem nigdzie możliwości zgłoszenia tego do allegro..

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Dzięki! Nieźle to ukryli..

oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Wystąpiłem ale odpowiedź taka jakiej się spodziewałem: 

"....Zapoznałem się z oceną Kupującego, opisem Pana oferty oraz treścią komentarza Klienta. Bardzo mi przykro, ponieważ nie mogę tej oceny usunąć.

Jest to bardzo delikatna kwestia, bo w ofercie rzeczywiście jest informacja o tym, że laptop jest uszkodzony. Do tego też odnosi się komentarz Klienta - wskazuje on jednak na fakt, iż towar, który otrzymał jest w gorszej jakości, niż Klient oczekiwał - nie jestem w stanie niestety tego potwierdzić i przychylić się do Pana prośby o usuniecie tej oceny..."

Szczególnie ciekawe jest "towar, który otrzymał jest w gorszej jakości, niż Klient oczekiwał". No a czego się spodziewał kupując starego, uszkodzonego laptopa? Może jeszcze gwarancję na 12 m-cy miałem dołączyć?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lajner Możesz się zwrócić do Allegro o zmiane oceny i komentarza jeśli kupujący też wyraża chęć. ktoś Ci zaraz pewnie wklei linki 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 

allegro jest dziwne

a jak będę chciał sprzedać pudełko od jakiegoś towaru

na pudełku nie jest napisane że ean odnosi się do towaru, który był w środku

to parametryzacja allegro będzie wprowadzała w błąd sugerując że coś jest w środku

 

i kto tu oszukuje? wg mnie allegro dopisując, że jest coś w środku

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lajner To znany bug Allegro - jak zwykle wylali dziecko z kąpielą....

chyba jedyne wyjście to jest to do czego zmuszają : wystawienie na Allegro Lokalnie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

lajner
#8 Zapaleniec#

Nie ma szans żebym wystawił coś lokalnie 🙂 Nie kupuję w ten sposób ani nie sprzedaję. No nic do czasu naprawy tego buga trzeba się będzie przenieść na inny serwis nieaukcyjny bo trochę tych laptopów czeka na sprzedaż..

oznacz moderatorów