anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż zagraniczna . Co warto wiedzieć?

narex5
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie . Pytanie kieruje do sprzedawców którzy oferują Zagraniczne wysyłki metodami allegro.  Czy jest to opcja warta uruchomienia ? Czy są jakieś problemy z wysyłkami? Czy jest potencjalne zainteresowanie przykładowo ile zagranic w ciągu miesiąca? Kilka lat temu miałem kilkunastu klientów zagranicznych głównie Polaków zagranica i zastanawiam się czy to gra warta świeczki.  Dzięki za opinie oraz sugestie !!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wszystko zależy czym handlujesz i jak dużo masz klientów z zagranicy . Ja osobiście sprzedaję przedmioty o małej wadze i wystarcza mi do tego list bądź paczka wysyłana przez PP według cenników przewoźnika.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Też chcę uruchomić takie wysyłki ale tylko do 10 kg, żeby kupujący płacił za wysyłkę, bez dopłaty dla sprzedającego.

Mam pytanie, czy Allegro pobierze mi prowizję od wysyłki (w moim przypadku to byłoby 11% )?

Drugie pytanie, czy Smart też jest przy zagranicznych wysyłkach?

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

1. Allegro pobiera prowizję od wysyłki niezależnie czy to jest krajowa czy zagraniczna.

2. Z tego co się orientuję to przy zagranicznych wysyłkach nie ma SMARTa.

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Od roku 2019 wszystkie podmioty wprowadzające w Niemczech produkty do obrotu, które trafiają do prywatnych odbiorców końcowych będą miały obowiązek przystąpienia do Dualnego Systemu Odbioru i Odzysku  oraz zarejestrowania się w specjalnym centralnym rejestrze (niem. Zentrale Stelle Verpackungsregister – Centralny Rejestr Opakowań) powołanym w ramach nowej ustawy. Będzie miał on za zadanie kontrolować podmioty wprowadzające opakowania na teren Niemiec, w tym ścigać firmy, które nie wypełniają obowiązku licencjonowania opakowań.

Wszelkie dane i oświadczenia dotyczące wprowadzanych ilości powinny być składane zarówno w Dualnym Systemie Odbioru i Odzysku, jak i w Rejestrze.

Obowiązek przystąpienia do Dualnego Systemu Odbioru i odzysku istnieje niezależnie od ilości wprowadzonych na rynek niemiecki opakowań. Niewiedza nie zwalnia z obowiązku i ewentualnych kar.

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Firmy, które sprzedają przez internet i wysyłają swoje towary poza granice swojego kraju do klientów indywidualnych (B2C), po przekroczeniu progu w wysokości 10 000 EUR mogą skorzystać z rozliczania z systemu OSS. Próg ten ustalony został dla całej sprzedaży w ramach Unii Europejskiej. Po jego przekroczeniu firmy mają do wyboru dwie możliwości rozliczania sprzedaży i odprowadzania podatku:

 

– Zarejestrować się do VAT w kraju sprzedaży i składać deklaracje VAT

– Zarejestrować się w systemie OSS

oznacz moderatorów