anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wprowadza w błąd opisem towaru

www_pozmebel_pl
#2 Obserwator#

Na Allegro jest kilku dystrybutorów tego samego towaru wykonanego z metalu. Wszyscy kupują w jednej fabryce. W przypadku tego typu asortymentu, każde 0,1mm blachy to różnica w cenie ok 200-300zł netto. Od jakiegoś czasu, jeden ze sprzedawców w swoim opisie oferuje asortyment który wprowadza w błąd klientów, oferując produkty z grubszej, niż w rzeczywistości są, blachy.  Taka różnica, przy odbiorze towaru, jest nie do wyłapania przez osobę spoza branży. Allegro nie reaguje na zgłoszony problem. Co zrobić w takim wypadku? 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Ziolko39
#21 Demiurg#

@www_pozmebel_pl Tak jak napisałem. To jest szukanie "dziury w całym" Na Twoim przykładzie "art-foto" i "foto-art" powinni juz dawno spotkać się w sądzie, albo z pistoletami na ubitej ziemi. 

oznacz moderatorów

www_pozmebel_pl
#2 Obserwator#

nazwa konta to nie temat dyskusji, bardziej chciałem zwrócić uwagę na etykę działania sprzedającego. Oczywiście jest to możliwe że forma zapisu (nie nazwa) konta i fakt że to ta sama branża i to samo miasto, to czysty przypadek. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@www_pozmebel_pl Jeżeli to nie jest temat dyskusji, to po co wspominasz o nazwie i pdwarzasz etykę sprzedającego. W wielu miastach znalazłbyś podobnie nazywające się firmy z tej samej branży. Tak np. powinien byc tylko jeden używający nazwy "mechanik samochodowy" bo reszta to plagiaty

oznacz moderatorów

www_pozmebel_pl
#2 Obserwator#

Masz rację, to najprawdopodobniej czysty przypadek 🙂

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@www_pozmebel_pl 

Nigdzie nie napisał że grubość jest 0,6 tylko około 0,6 a to już jest różnica.

Czy to nie czasem opis z twojej oferty🤔  POZMEBEL

Wszystkie elementy szafy wykonane z blachy 0,5 mm (specjalny profil wzmacniający konstrukcję daje parametry sztywności zbliżone  do grubości blachy 0,6-0,8 mm 

oznacz moderatorów

annawu34
#10 Popularyzator#

Masz jakiś dowód, że tamten produkt jest niezgodny z opisem czy zwyczajnie chcesz zrobić antyreklamę konkurencji? Po komentarzach sądzę, że kupujący raczej nie czują się oszukani

oznacz moderatorów

www_pozmebel_pl
#2 Obserwator#

konkretny model mebla, konkretnego producenta nie może mieć różnicy w wykonaniu. Chodzi o bycie fair w stosunku do klienta i konkurencji

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@www_pozmebel_pl A ja nadal uważam, że chodzi o wykasowanie konkurencji. na poczatek jeden, a za dwa dni będzie post, że ktoś podał wysokość szafki o 1 cm wyższą niż ten drugi.

oznacz moderatorów

www_pozmebel_pl
#2 Obserwator#

Mimo wszystko wydaje mi się, że jak bierzesz od kogoś pieniądze za coś, to powinieneś dostarczyć to co deklarujesz

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@www_pozmebel_pl A mnie się wydaje, że skoro jesteś na 100% pewny swoich racji to powineneś to zgłosić do UOKiK, a nie podważać na publiczym forum uczciwości konkurencji, bo to o czymś świadczy.

oznacz moderatorów

annawu34
#10 Popularyzator#

Ale Ty niczego tam nie kupiłeś, więc skąd wiesz co on dostarcza?

oznacz moderatorów