anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stan produktu

Eskim83
#10 Popularyzator#

Cześć takie pytanko.

Przyjechała armatura. Z pewnych względów sprawdzono czy nic się nie uszkodziło. Informacja o tym została umieszczona na aukcji, a konto zostało zablokowane na kilka dni z powodu błędnego parametru stan (czyli nowy).

Jaki stan ustawić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Eskim83 prawidłowy? 

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Nowy, używany czy powystawowy?

Nowy odpada - ban, używany - no raczej nie, pozostaje - powystawowy..?

To jest pytanie retoryczne.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Zakładając, że jest to produkt w kategorii, która zawiera więcej stanów..

nowy z defektem? przepakowany?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli towar jest nowy i nieużywany a jedynie otwarty w celu sprawdzenia pod kątem ewentualnych uszkodzeń to moim zdaniem stan powinien widnieć jako NOWY a w parametrach 'stan opakowania' oznaczyć jako 'otwarte'.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Stan opakowania jest tylko w BaseLinkerze, na Allegro tego nie ma. Allegro daje bana za stan nowy (inaczej bym tego nie pisał)

Dostępne stany rozszerzone:

* Nowy
* Używany
* Po zwrocie
* Na części
* Niepełny komplet
* Nowy z defektem
* Powystawowy
* Uszkodzony
* Odnowiony przez producenta
* Odnowiony przez sprzedawcę
* Przepakowany

Pytanie jest retoryczne, ale sytuacja miała miejsce i coś po tym banie muszę ustawić innego niż nowy - dlatego pytanie.

Aby być bardziej precyzyjnym - w BL można wybrać wiele stanów opakowania, ale nie są one obsługiwane. W Allegro jedyny możliwy stan opakowania to "oryginalne". Nic więcej nie można wybrać.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Widzę teraz na forum, że nie jestem jedyny, który ma problem. Czyżby Allegro łamało prawo uniemożliwiając mi wystawienie takiego produktu ze stanem "nowy"? Wiecie doskonale, że jako używka to się nie sprzeda.

Czytam sobie:

"towar po zwrocie zgodnym z przepisami jest towarem nowym,

jeżeli kupujący nie przekroczył zasad wymienionych w ustawie

--------------------

sprzedawca ma wyjść na zero po takiej sprzedaży

- tak mówiły dyrektywy opisujące ustawę konsumencką"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Eskim83 Przez formularz wystawiania allegro wybrałem jakąś losową baterię i był do wyboru stan opakowania 'otwarte'.
Nie wiem jak to wygląda w baselikerze bo nie miałem z nim styczności.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Tak, stan opakowania zależy od kategorii.

Dla rozszerzonych jak wybierzesz nowe możesz tylko wybrać "oryginalne".

Otwarte opakowanie możesz zaznaczyć tylko dla produktów "nie nowych".

 

Ale tak - w bateriach - jest jak piszesz.

"

Wskazana wartość parametru “Stan” w Twojej ofercie nie pokrywała się z informacjami zawartymi w opisie przedmiotu.

Zgodnie z regulaminem (załącznik nr 2, artykuł 1, punkt 1.4) wartość parametru "Stan" powinna być zgodna ze stanem faktycznym przedmiotu. W Twojej ofercie ten parametr nie pokrywał się z dalszym opisem oferty.

Towar ze stanem “używany” może mieć ślady użytkowania, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem - nie może być stosowany w przypadku oferowania np. przedmiotu uszkodzonego.

Edytuj wartość parametru “Stan” zgodnie z rzeczywistym stanem oferowanego przedmiotu. Dzięki temu Kupujący będą mieli pewność, jaki dokładnie produkt otrzymają po zakupie. W zależności od kategorii, lista dostępnych wartości parametru "Stan" może się różnić."

oznacz moderatorów