anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straty sprzedajacego przez zwrot towaru

Ukrsol
#7 Wielbiciel#

Zauwarzylem, ze kupujacy zaczynaja wykorzystywac SMART w inny sposob niz piwinni i narazaja na straty sprzedawcow. Allegro musze z tym cos robic.

Wytlumacze dokladnie. Naprzyklad jest towar ktory kosztuje 10 zl. Jezeli kupic taki towar, to koszt wysylki bedzie 8.99. Zeby nie placic, kupujacy dodaje do koszyka inne towary do kwoty ponad 40 zl i otrzymuje dostawe gratis ze smartem. Dalej po otrzymaniu paczki on zglasza zwrot towaru ale nie w calosci tylko oproc artykula ktorego potrzebowal na samym poczatyku. Towar wraca do sprzedawcy i sprzedawca zwraca pieniedze. 

Teraz o stratach. Sprzedawcy placa 1 zl prowizji za wysylke paczki w smarcie. Jezeli zakup powyzej 40 zl, to mamy z czego zaplacic. A kiedy kupujacy zwroci czesc towaru to dochodu ze sprzedanego powiecmy na 10 zl towaru moze zabraknac dla oplaty prowizji. A jak takich zwrotow sporo to jaki wtedy sens od smarta?

Prosze zespol Allegro cos z tym zrobic

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

www_imat_pl
#7 Wielbiciel#

Pamiętaj, że od kosztów wysyłki też płacisz prowizję. Czyli np 10% prowizji od 8.99 to masz 0.9 zł.

Ale racja w 100%. Kupują np 4 szt. artykułu za 10 zł aby potem 3 szt oddać.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

towar który kosztuje 10 zł musisz wystawić za 40 zł wtedy nie stracisz, kupujący będzie zadowolony bo ma darmową wysyłkę i allegro zgarnie odpowiednią prowizję. Jak tak wszyscy zaczną robić to kupujący pójdą gdzie indziej. W sumie ja też przestałem kupować na allegro bo w sklepach taniej. Teraz już wszyscy wysyłają za darmo.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Ukrsol 
A jeżeli Kupujący zrezygnuje z całości zakupu ? - oddajesz Kupującemu całość zapłaty, a poniesione przez Ciebie koszty zostają po Twojej stronie.
Popracuj nad lepiej policzoną marżą i ciesz się, że Kupujący nie zwraca całości.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Czyli po prostu witaj w "klubie". Dopiero tak późno?

U mnie kupił klient towary po 2,90 za kwotę ponad 40zł. W informacji dla sprzedawcy napisał, żeby wysłać 1 sztukę, gdyż więcej nie potrzebuje. I żeby zwrócić mu resztę kasy. Odpisałem, że w takim przypadku warunki umowy ulegają zmianie, a koszt wysyłki wyniesie 8,99 zł. I anulowałem zamówienie. Więc złożył kolejne zamówienie. Wysłałem, gdyż nie mogłem odmówić. Klient zwrócił większość towaru, zostawiając 1 przedmiot za 2,90 zł. Za Allegro SMART zapłaciłem 1 zł. Pracownik, koszt zapakowania, opakowania, czas na obsługę zwrotu (bez zwróconego paragonu)- ok. 5 zł. Allegro wycenia koszt przygotowania towaru do wysyłki 0,50 zł.

Ile na tym zarobiłem?

@krejzole - "towar który kosztuje 10 zł musisz wystawić za 40 zł wtedy nie stracisz", bez przesady - to nie działa. Próbowałem. Kupujący to nie "**piiip**i", każdy potrafi liczyć.

@A3dam - A jeżeli Kupujący zrezygnuje z całości zakupu ? - to już jest inna sprawa, wtedy można zakładać, że faktycznie coś jest "nie tak" - np. kupujący nie przeczytał opisu - tak jest najczęściej. Ale zawsze to jest coś innego niż zakup dla darmowej wysyłki - ja przy zakupach też dobieram towary do darmowej wysyłki - ale je zostawiam. Może jestem z "innej epoki", ale po prostu byłoby mi wstyd zwracać komuś część zakupionego towaru, żeby zaoszczędzić kilka zł na kosztach wysyłki. To są "groszowe sprawy" a wstyd pozostaje.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@maxr01 
Dzięki SMART-owi wysyłkę produktu o cenie 2.90zł. Kupujący ma darmową, a Ciebie kosztuje tylko 1zł. Do SMART-a nikt Cię nie zmusza. Możesz zrezygnować ze SMART-a, wycenić koszt wysyłki na 8.99zł. i ... cierpliwie czekać na zamówienia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kpisz "czy o drogę pytasz?" . Jaki 1 zł? Przecież napisałem ile to kosztuje....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@maxr01 
Przecież napisałem ile to kosztuje....


Pozostałe koszty masz takie same bez względu na cenę przesyłki. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów