anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[sugestia] wysyłka w 24 godziny, właściwy sposób liczenia?

star-print
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się z Allegro jakiś czas temu, odnośnie oceny za czas wysyłki. Uzyskałem odpowiedź, że 24 godziny są liczone dokładnie. Jak jest obecnie?

Zdarza się, że zamówienie złożone w poniedziałek o godzinie 14, jest wysyłane we wtorek o 16. U mnie kurier w różne dni różnie przyjeżdża (w poniedziałek potrafi być o 12, a we wtorek o 16). Podobnie z Inpostem. W punkcie w ktorym zostawiamy przesyłki czasem skanują je od razu, a czasem dopiero np. jak przyjedzie po nie bus. A to czasami różnica kilku godzin...

Przed świętami mieliśmy też sytuację, że kurier obsługujący rejon się nie wyrabiał, i sami podrzucaliśmy paczki do oddziału DPD. Czasami nawet po godzinie 18, i wtedy robiło się więcej niż 24 godziny. A paczki i tak wychodzą tego dnia, niezależnie od zeskanowania o godzinie 11 przez kuriera, czy po 18 w oddziale.

Moja sugestia dla Allegro - aby liczyć 24 godziny jako nadanie do końca następnego dnia roboczego, albo możliwość oznaczenia aukcji "wysyłka najpóźniej następnego dnia roboczego".

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

goliatt
#9 Pomysłodawca#

Zamiast bawić się w godzinowe ustalanie wystarczy podać: Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego. Czyli niezależnie kiedy klient kupi wie, że zostanie wysłane w najbliższym dniu roboczym 🙂 wskazania 24h to lekka przesada, ponieważ kupując w sobotę o 20 nikt nie nada przesyłki w niedzielę do 20. Allegro samo z siebie wprowadza kupującego w błąd! Oczywiście margines kupujących się przyczepi, że wysłane 26h po zakupie a nie mniej jak 24.

Identycznie z informacją o Kup do godziny - wyślemy dziś. Kupujący widzi to i kupuje w niedzielę, oczywiście wprowadzony jest w błąd. Takie informacje powinny wyświetlać się tylko w określone dni robocze. W weekendy nie powinno wyświetlać się to na aukcjach 🙂

oznacz moderatorów

leaderLED
#8 Zapaleniec#

Również jestem w 100% za tym aby tak to było liczone. Numer przesyłki można sobie wpisać wcześniej, ale nikt nie będzie ganiał za kurierem albo jechał specjalnie na bazę tylko po to aby przed upływem 24 godz. zeskanować przesyłkę.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Nie jest. Skoro dali radę spartolić co dobre (było przez chwilę) przerabiając 2 dni robocze na 48 godzin, to i poprawić dadzą radę. Kwestia chęci.

Aluzju poniała, żeby nie było 😄

Może by im tak zasponsorować kilka kopii filmu "Cast Away", żeby zrozumieli że sekunda to nie majątek?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeden sposób , ktory stosuję od dawna . Po zakonćzeniu cyklu wysyłkowego zmieniam czas realizacji na 48H i po 2-3 godz. zmieniam ponownie na 24H. Trwa to 2 minuty i jesteś kryty 

oznacz moderatorów

motocze
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś z naszego jaśnie panującego Allegro przez 4 miesiące wpadł już na pomysł jak rozwiązać ten problem?

U mnie kurier przyjeżdża po 17:00, jeśli ktoś zamówi paczkę dnia wcześniejszego o 16:00 to paczka i tak nadana jest następnego dnia ale po 25h. I tak dojdzie do klienta kolejnego dnia ale do statystyk się nie liczy. Przecież to głupota.

oznacz moderatorów