anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szaleństwo - tyle zyskam bonusów od allegro że aż dom sobie postawię

RED
#21 Demiurg#

OD nowego roku po nowemu

wysyłamy przesyłki by dostać rabat

Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

 

11 Sty 2021, 12:33 Dostarczona.

11 Sty 2021, 8:32 Umieszczona w Paczkomacie (odbiorczym).

11 Sty 2021, 7:15 Przekazano do doręczenia.

9 Sty 2021, 6:04 Przyjęta w oddziale InPost.

9 Sty 2021, 1:14 W trasie.

8 Sty 2021, 17:44 W trasie.

8 Sty 2021, 14:28 Odebrana od klienta.

7 Sty 2021, 20:59 Przygotowana przez Nadawcę.

 

No i co allegro @nat_not 

wysłąłem towar waszym super allegro inpostem by klient

dostał towar w 24h

 

i **piiip** - miało być szybko fajnie z rabaTEM

A zamiast rabatu dostałem od Kupującego negatywa za opóźnienie wysyłki

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED i jeszcze zapłaciłeś karę 0,99 zł albo nawet 1,99 zł 😂

Ale to nie jest takie proste jak ci się wydaje 😁 Najpierw musisz ustawić godzinę szybkiej wysyłki, czyli do której godz. można składać zamówienia, żeby wyszły od Ciebie jeszcze tego samego dnia 😁 a potem wszystko zależy od Inpostu żeby następnego dnia przesyłki były w paczkomatach odbiorców 😂

Aha, i ważna rzecz, nie liczą się dni robocze tylko kalendarzowe, czyli za przesyłki wysłane w piątek albo dzień przed jakimś świętem nie ma szans na otrzymanie „bonusu”, trzeba zapłacić za wszystkie przesyłki 🤣

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@RED 

Ja jestem kupującym i mam  podobną sytuację.

Kupuję i płacę:  czwartek 7 styczeń  g. 14.03

Wiadomość Allegro: piątek 8 styczeń  g.  6.06 - "Sprawdź status swojej przesyłki"

Teoretycznie mam prawo oczekiwać przesyłki w paczkomacie w sobotę 9  stycznia.

Wiadomość od InPost : poniedziałek 11styczeń g. 14.28 "Poszło!  Odebrana od klienta"

Dzisiaj 12. styczeń   - "Wydano do doręczenia"  pewnie  dziś odbiorę ?

Więc  podsumowując:  w normalnej  sytuacji  przesyłka jest  dostarczana  w  standartowym terminie, zawsze tak było  i  przez weekend  pewnych terminów przeskoczyć się nie da.

Ale  Allegro wysłało paczkę jeszcze przed jej przygotowaniem, więc to Allegro powinno dostarczyć następnego dnia

Całe zamieszanie robi Allegro,  to jest  moim zdaniem perfidne podpuszczanie  klientów, właśnie poprzez te akcje  niby promocyjne, poprzez oderwany od rzeczywistości jazgot  reklamowy.

W ocenie transakcji brakuje zdecydowanie dodatkowej oceny:  "Ocena obsługi transankcji przez  Allegro"

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@RED 

No cóż, raczej można się tego było spodziewać, chociaż zdarzają się czasem cuda, że przesyłka nadana rano dojeżdża po południu do celu (i to wcale nie blisko). Warunkiem jest się wstrzelić z przesyłką tuż przed zjawieniem się kuriera. Z tym też nie ma normy: zostawione w paczkomacie rano czasami leżą cały dzień, a czasami wyjęte za godzinę. I to jest jedyny (a i tak bez żadnej gwarancji 😉 sposób na obronę przed negatywem za taką sytuację: jak już numer przesyłki znany, to podesłać kupującemu z adnotacją "ja swoje zrobiłem ; ewentualne pretensje do inpostu" 😉

Nie sprawdzałem warunków tego programu, ale czy jest tam gdzieś sprecyzowane w jakim czasie ma przyjechać kurier po odbiór ? A przy okazji zapytam (bo nigdy nie byłem umożliwiającym wysyłkę ze smartem): teraz jest zapowiedziana dopłata 0,99 i 1,99, a więc czy to znaczy, że wcześniej allegro brało cały koszt na siebie ? Bo jeśli tak, to zasadniczo rozumiem ten ruch : rozpropagowali smarta (dopłacali do programu), zwiększył się obrót (jak mniemam, bo w końcu po 4 dychy trzeba było wydać) na czym sprzedający też zapewne skorzystali, a teraz koniec tego dobrego i przychodzi czas spłaty. Spłaty, za którą najpierw zapłacą sprzedający, a w ostatecznym rozrachunku kupujący.

oznacz moderatorów

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić dlaczego allegro nie rabatuje wysyłek smart jeśli wysyłam tego samego dnia co zamówienie i doręczone jest do paczkomatu następnego kalendarzowego. Mam ustawiony czas wysyłki tego samego dnia inpost do 11, zamówienie wpłynęło powiedzmy o 13, wysłałem tego samego dnia (czyli na chłopski rozum chyba nawet lepiej) doręczone kolejnego, żadnego upustu nie otrzymuję.

Oznacza to, ze mimo że wysyłka doręczona na drugi dzień ale godzina ustawiona na wcześniejszą a wysłałem później (ja głupi) to "rabat" się nie należy? Reszta warunków spełniona. Jeśli jest jak myślę oznacza to, że rabat naliczą tylko gdy zamówienie wpłynie między północą a ustawioną 11?

Jeśli tak miałoby to wyglądać to kto mi wyjaśni jaki geniusz intelektu to wymyślił?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MM-TECH masz ustawiony czas wysyłki 24h?  Rabat jest tylko za przesyłki nadane do ustawionej godz. szybkiej wysyłki. Jeżeli masz ustawioną na 11:00, to wszystkie przesyłki po tej godz. nie załapią się na bonus. 

oznacz moderatorów

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Tak, mam. Z odpowiedzi na maila, którą otrzymałem (choć zwykle mało można wywnioskować z odpowiedzi allegro) wynika, że nie dostałem "opustu" bo wysłałem po 11, pal licho, że kolejnego dnia klient otrzymał przesyłkę

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MM-TECH tak jak pisałam wyżej i jeszcze jedna rzecz. Allegro liczy dni kalendarzowe, czyli przesyłki wysłane w piątek, a dostarczone do paczkomatu odbiorcy w poniedziałek nie będą objęte bonusem 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MM-TECH  w całym tym projekcie nie chodzi o to żebyś dostał bonus, tylko o to żebyś dopłacił do przesyłek smart 😏

oznacz moderatorów

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Ja to rozumiem, zatem po co w ogóle takie coś wprowadzają?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MM-TECH bo Allegro to dobre panisko 😁 samo zarobi krocie, ale przecież dzieli się z nami dając nam opust  😁

oznacz moderatorów

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

W takim razie jak można dostać taki rabat gdybym bardzo chciał pracować do 18 a klient kupił o 18:01, przecież nawet gdybym był magazynierem w inpoście i o 18:05 nadał to "opust" się nie należy?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MM-TECH opust można dostać za te zamówienia, które przyszły przed ustawioną godz. szybkiej wysyłki. Nawet minuta po tej godz., dyskwalifikuje przesyłkę. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@MM-TECH @konto zamknięte a mnie się wydaje, że to tak nie miało być, tylko tak wyszło.

W Regulaminie kryterium godziny jest tylko w wyliczaniu średniej z ostatnich 30 dni do kwalifikowania się po uzyskaniu 95% skuteczności wysyłania. 

Ktoś definiując algorytmy popełnił kilka błędów, o których już tu pisano. Do jednych się przyznano (zwrócono pobrane opłaty za przesyłki zlecone przed 4 stycznia) inne postanowiono zachować i zmienić regulamin:

Zmiany porządkowe dla sprzedających

Od kiedy: 8 lutego

Doprecyzujemy zapisy regulaminu dotyczące sposobu rozliczania kosztów przesyłek Allegro Smart! do Paczkomatów. Opłatę 0,99 zł lub 1,99 zł pobieramy od każdej przesyłki:

  • 0,99 zł brutto za przesyłkę – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto za przesyłkę – dla zamówień od 100 zł.

Jednocześnie w regulaminie Programu Szybkich Dostaw doprecyzujemy, że rabatem objęte są zamówienia złożone do godziny określonej przez sprzedającego jako ta, do której klient powinien kupić przedmiot, aby wysyłka nastąpiła tego samego dnia.

oznacz moderatorów