anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szybka dostawa - o co w tym chodzi?

Eskim83
#10 Popularyzator#

Prośba o wyjaśnienia o co w tym chodzi.

Klient zamawia o godz. 19-tej, list przewozowy dodany chwilę później, wysyłka kolejnego dnia. W raporcie:

Czy szybka dostawa? Nie

Co w takim układzie oznacza "szybka dostawa". Tak samo jest z weekendami. Klient kupuje w niedzielę, wysyłka w poniedziałek. Kilka zamówień ma oczywiście szybką dostawę, ale tylko te kupione tego samego dnia i wysłane tego samego dnia.

Inna sprawa, że w jakości sprzedaży procent zamówień wysłanych od razu chyba od zawsze jest 0, a zdecydowana większość paczek (złożonych nawet do godz. 14-tej) wyjeżdża tego samego dnia (choć opóźnienia się oczywiście zdarzają).

Na aukcjach jest na zielono "dostawa jutro" (wczoraj przynajmniej było, teraz jest 15-ta, więc już nie ma).

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Eskim83
#10 Popularyzator#

Zrzut ekranu 2023-02-07 152511.jpg

 Data wygenerowania listu jest mniej więcej datą sprzedaży w powyższym przykładzie.

Pytam, bo zastanawiam się jak spełnić te warunki. Dodam tylko, że według tabelki jest to liczone do jakości sprzedaży.

Tutaj szybka dostawa jest:

Zrzut ekranu 2023-02-07 153133.jpg

Natomiast od zawsze tak wygląda kwalifikacja do wysyłki tego samego dnia

Zrzut ekranu 2023-02-07 153327.jpg

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Eskim83  Szybka dostawa jest wtedy jak klient kupuje dzisiaj a jutro przesyłkę już odbiera. Twoją przesyłkę może odebrać dopiero pojutrze. Jak zakup jest wieczorem to raczej nie ma szans na spełnienie warunków szybkiej dostawy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Jest na to sposób. Należy skłonić klientów aby klupowali wyłącznie w ciągu nocy, najpóźniej do południa. Można skryptem podnosić ceny popołudniowe, a obniżać nocne i poranne. Można dla zakupów nocnych i do południa przydzielić jakieś gratisy, dodatki. Innej rady nie ma, bo zakupy wieczorne nie mają szans spełnić warunków.

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Chyba zrozumiałem ten drugi wykresik - ustawiłem wysyłkę tego samego dnia na ofertach w weekend, a te zostały wysłane w poniedziałek.. dlatego mam same 0.

Nie chce mi się bawić w podnoszenie cen na 20 000 ofert codziennie, więc odpuszczam ten parametr. Mam na zielono "dostawa jutro".. zostawię już te 40 punktów.

Generalnie też poruszyłem ten temat, bo musiałem zawiesić sprzedaż na okres prawie miesiąca i w międzyczasie wpadł pierwszy negatyw (taki tradycyjny - nie wiadomo o co chodzi), więc wyleciał mi Super Sprzedawca i mam na razie -100 punktów (na drugim koncie mam -1000, bo nie odpowiedziałem na jedną wiadomość). Za tydzień już wróci Standard, ale zbiera się te punkciki, aby coś tam na tym Allegro się sprzedawało jednak.

Można jeszcze inaczej - na drugim koncie - ubijać codziennie o 12-tej wszystkie oferty i wznawiać je o 00:00 🙂

oznacz moderatorów