anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tanio już było :D

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

sapsa
#7 Wielbiciel#

Oj prawda.... smutna prawda...

oznacz moderatorów

lyro
#9 Pomysłodawca#

Allegro testuje darmowe przesyłki od 1 zł, także spodziewać się trzeba kolejnej opłaty. Tym razem dla zamówień do 39,99 zł.

https://www.cashless.pl/11007-allegro-smart-darmowa-dostawa-przy-zakupach-za-1-zl

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Jednak boją się troche tego sho.... Tam są darmowe przesyłki bez żadnych opłat dla kupujących. No i bez prowizji dla sprzedajacych. Widocznie trochę sprzedających tam powystawiało, pewnie kilku dużych hurtowników też. Nawet jak odgryzą 5% tortu to już będzie bolało.  No i skopiowali też te kupony jak u nowej konkurencji. Oczywiscie za wszystko mamy zapłacić my....

Druga sprawa testowania darmowych przesyłek poniżej 40zł to ograniczenie zwrotów - masę ludzi kupuje dwa lub wiecej przedmiotów tylko żeby przekroczyc 40zł a potem zostawia jeden i odsyła.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Zastanawia mnie jedno, data kiedy za przesyłkę smarta w całości zapłaci sprzedający? 2023 rok?  2024? Bo przecież tak Wam dobrze się sprzedaje, to dlaczego się nie dzielić (z Allegro).

Drugie pytanie? Szanowne Allegro, skoro smart się nie bilansuje, dlaczego kosztuje 39zł za rok? Proszę podnieść kwotę do np. 120zł za rok (lub 15 złotych na miesiąc) i nie przerzucać kosztów na sprzedających.

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Bo ma wyglądać tanio dla klienta. Jak się koszty przerzuci na sprzedających a oni posrednio na kupujących to klient końcowy tego tak łatwo nie zauważy. Jak by podniesli smarta na 99 czy 119zł to byłaby awantura.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@WojciechB Jak ostatnio podnieśli na 49, to mało kto kupował. Musieli zrobić promocję i obniżyć na 39. 😁

oznacz moderatorów

EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

co z Programem Szybkich Wysyłek ?  Myślicie, że zlikwidują?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@EskleB_pl Program szybkich wysyłek jest przewidziany tylko do końca grudnia, więc raczej zlikwidują.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kolejny etap wyrzucania małych sprzedawców z serwisu

wg mojej teorii spiskowej serwis chce przejąć sprzedaż drogich produktów

bo tanizną nie opłaca się mu zajmować

stąd kwotowa regresja dopłat do wysyłek

 

 

oznacz moderatorów

EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

Smart zacznie być coraz cięższą kulą u nogi. 

Gdy wprowadzono dopłaty do paczek, całkowicie wyłączyłem Smart na kuriera. Fakt, sprzedaż trochę spadła.

Musiałem jednak z powrotem włączyć, ponieważ taki warunek sobie wprowadzili, aby w ogóle było oznaczenie Smart. Same Paczkomaty nie mogły zostać.  Trzeba było i innych, i mnie "zachęcić" do udostępnienia kuriera.

Teraz patrzę na szybko w kalkulacje kosztów wysyłek DPD i wychodzi, że za paczkę do 5kg (a takich mam 99%) płacę ok. 14 zł brutto. 

Sprzedając towar za 300 zł zapłacę 7 zł za wysyłkę Smart.

200 paczek i mam 1400 zł dołożone. Dużo.

 

Czy jest jakiś sposób, aby nie przerzucać kosztów na Kupujących? 

Czy jedna, jedyna opcja to albo zapłacą Kupujący, albo ja ?

 

Jeśli pytania wydają Ci się naiwne to nie odpisuj.

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

te 7zł zrobi różnicę i oficjalny sklep allegro będzie rentowny 🙂

resztę zrobi inflacja - ci co mają towar w magazynach tego nie odczują reszta straci mocno na rentowności

@EskleB_pl musisz sprawdzić na czym ile zarabiasz i tam gdzie się da podnieść ceny

 

oznacz moderatorów

sapsa
#7 Wielbiciel#

Nie, bo to jedyny sposób żeby "wymusić na sprzedającym" szybkie nadanie paczki, bo czym wieksza "danina" za wysyłke w smart i większy hejt, tym więcej będzie próbować to sobie "odbić" szybką wysyłką. Gdyby zlikwidowali program, wtedy kliencji piali by że kupili w SMART allegro obiecało wysyłke na drugi dzień, a tu paczki nie ma i nie ma

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Allegro już zaczyna mocno dołować (giełda), nie mogę znaleźć tego wątku (być może został usunięty) gdzie @ms_sniezek w dyskusji chyba z @RED wklejał swoje korpo wiadomości jakie to cudowne jest allegro i jakiej to nie ma przyszłości. Teraz giełda pokazała - pułap 40zł nie został obroniony (aktualna wycena 36,545 z pt). Takie jest moje zdanie, że uciekają fundusze inwestycyjne, "ulica" też już nie wierzy w wielki wzrost akcji, a allegro musi sobie odbić, stąd podwyżki. Dla nich nie ma miejsca dla małych sprzedawców, ważni są kupujący i akcjonariusze (których też już ubywa). Na szczęście jest co raz więcej miejsc do sprzedaży równoległej. Allegro stało się nieprzyjemnym miejscem do handlu, brawa dla wytrwałych 🙄

dodam jeszcze tylko, że Ci "wielcy" sprzedawcy typu Media.xxx, itp na hasło allegro z miejsca dają rabaty w ich sklepach stacjonarnych więc... , chyba z czasem allegro zostanie tylko i wyłącznie jako samoistny sklep.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@WielkiPlantronik  przecież w tym artykule bzdury piszą.

1) Biznes przeniósł sie na B2B - ponieważ wiekszośc polskich producentów otworzyła kanały zamówieniowe B2B - to są te same zamówienia które były wysyłane mailowo i kierowane do tych samych firm tylko forma zamówien jest inna

2) Allegro zaistnieje na rynku B2B wyłącznie pod warunkiem obniżenia prowizji na hurcie

inaczej nikt rożsądny nie bedzie chciał sprzedac rowaru na B2B allegro za 100tys i zapłacić 10-15 tys kosztów. Bo po prostu lepiej bedzie dostawcom dotrzeć vbezpośrednio do klienta dać mu 8% rabatu i 7% pozostawić sobie ( chyba że mówimy o "hurcie " na poziomie 1000 zl)

3) kredyt kupiecki na allegro to zwykły faktoring. A po co miałbym z tego korzystać jako klient jeśli w tym momenci moge mieć kredyt kupiecki u dostawców na okres 2-8 miesięcy a nie  jak proponuuje pargma go bodajże 60 dni i to wszystko.

Tak że ja osobiście nie widze szans na hurtowe transakcje dopóki prowizja nie zostanie obniżona do rozsadnych granic. Raczej myśle że tutja firmy nadal bedą kupowąły : kawe i papier do ksero. MOże jeszcze jakieś male punkciki coś dokupią.

Po co miałbym kupowac maszyne za 50-100 tys na allegro jeśłi tą samą maszynę producent mi sprzeda minimum 10% taniej w bezpośrednim kontakcie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@FishBeat cytat dnia Allegro stało się nieprzyjemnym miejscem do handlu, brawa dla wytrwałych 

w allegro myślą, krótkoterminowo

te wszystkie dodatkowe zakupy firm, dodawanie usług jakiś własnych paczkomatów

a na koniec tak jak napisałeś zostanie tylko zwykły sklep

firma powinna wrócić do źródeł, może ma jeszcze na trochę czasu

zapomniała, że firmę budowała społeczność sprzedawców i ich różnorodność - a ona najbardziej cierpi na zmianach w serwisie

inaczej skończy jak inne podobne firmy w internecie yahoo, nasza-klasa i itp

konkurencja wyczuła dobry moment i zaatakowała perfekcyjne - ale tego jak widzę w serwisie nikt nie rozumie

 

 

oznacz moderatorów

jmyarn
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, kto to wymyślił, ale od lutego Allegro chce wysyłać Pocztexem, Dpd itd w ramach Smart od 40 zł. Mało tego, do tego jeszcze sprzedawca ma się dokładać do tego interesu. Jak dla mnie sam pomysł jest chory.

Cóż jednak zrobić - w tej chwili Allegro jest już drogie dla kupujących, od lutego jako sprzedawca odbiję sobie te podwyżki w postaci wyższych cen sprzedawanych produktów i będzie to jeszcze droższe, ale jak widzę całość działa na zasadzie 500+ - klient widzi, że ma darmową wysyłkę, ale nie widzi że ma produkty 40% droższe niż w innych sklepach.

Czasami słychać na tym forum głosy, że to jest początek agonii allegro, no bo kto będzie tam kupować po zabójczych cenach? Tak samo mówili o 500+, ale nawet jak przyszła drożyzna to lud i tak nie wyciągnął wniosków z tego.

Do tego jeszcze warto dodać ciągłe zmiany regulaminów i wszystkiego co można zmienić - nie było chyba miesiąca przez ostatni rok, żeby allegro czegoś nie zmieniało - i to wcale nie są ani drobne zmiany, a już na pewno nie na lepsze.

Tak więc szykujmy się na sprzedawanie na allegro drożyzny, bo jak to mówił pewien polityk "ciemny lud wszystko kupi".

 

P.S. Naprawdę przydała by się jakaś porządna konkurencja dla allegro, gdyby taka się pojawiła od razu bym allegro podziękował.

oznacz moderatorów