anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

tekst w opisie

MAMY ROZWIĄZANIE!
snikaorg
#9 Pomysłodawca#

Do @msniezek 

Na pytanie "Z uwagi na drastyczny wzrost prowizji allegro zamówienie do 10zł prawdopodobnie nie zostanie zrealizowane"

Tak odpowiedziałeś:

oczywiście, ale sformułuj ten motywator inaczej - tak, aby rzeczywiście motywował, zamiast informować o potencjalnych problemach z realizacją.

Każdy z pracowników Allegro na czacie twierdzi, że takie info nie może się znaleźć w opisie aukcji ponieważ tam musi być tylko opis oferowanego przedmiotu. Ewentualny dodatek można umieścić w informacjach dodatkowych?. To można czy nie można? Nawet jak inaczej sformułuję ten motywator to jak on ma wyglądać żeby nie naruszał regulaminu? bede wdzieczny za odpowiedź

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@snikaorg ten dialog brzmiał nieco inaczej. Beata, nasz ekspert, któremu pytanie było zadane, odpowiedziała:

- Taki zapis nie jest zgodny z Regulaminem Allegro.

Wtedy autor pytania dopytał:

- (...) Nie pytam więc czy mogę nie wysłać, tylko czy mogę wstawić tekst 'motywujący' do większych zakupów.

Na co ja dopiero odpowiedziałem:

- Oczywiście, ale sformułuj ten motywator inaczej - tak, aby rzeczywiście motywował, zamiast informować o potencjalnych problemach z realizacją.

A więc po pierwsze, nie padła żadna kolejna propozycja konkretnego zapisu, wskazaliśmy jedynie, że ten pierwszy zaproponowany nie może znaleźć się nigdzie. Po drugie, nie rozmawialiśmy o jego umiejscowieniu. Rzeczywiście, żadne zapisy nieodnoszące się bezpośrednio do sprzedawanego przedmiotu, nie powinny znaleźć się w opisie. Część z nich może znaleźć się w poszczególnych zakładkach, ale żeby ocenić gdzie dokładnie, musielibyśmy znać dokładną treść zapisu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@msniezek chyba deczko manipulujesz, prawda?

"wskazaliśmy jedynie, że ten pierwszy zaproponowany nie może znaleźć się nigdzie" fałsz

wskazaliście, że zapis jest niezgodny z regulaminem, bo nie zrozumieliście pytania, i przytoczyliście nieadekwatny pkt regulaminu

Zakładek prawie nikt nie czyta, więc będzie to marna motywacja. 

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jako autor poczułem się wezwany do tablicy. Moja propozycja:

Od 1 czerwca 2020 Allegro pobiera prowizję od sprzedawcy również od kosztów wysyłki. Jeśli zamówicie Państwo tylko TEN produkt lub suma zakupów będzie niższa niż ...zł prowizja Allegro będzie wyższa niż nasz dochód z tej transakcji. Dlatego w ramach zachęty do większych zakupów do każdego zamówienia powyżej ...zł dołożymy GRATIS niespodziankę (lub konkretny jeśli masz taką możliwość) .

 

-zapis jest zgodny z regulaminem bo dotyczy konkretnego towaru

- oferowanie gratisów jest zgodne z regulaminem jeśli gratis nie jest losowy

zasady przyznawania gratisów muszą być określone

BMS z Wami

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

w myśl pokrętnej argumentacji pracowników allegro w opisie produktu mogą znajdować się tylko informacje o produkcie

a nie o jego cenie czy też kosztach wysyłki

 

więc tego tupu informację możesz sobie zawrzeć na stronie o sprzedającym

 

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

pisząc "pokrętnej argumentacji" nie mam na mysli wypowiedzi @msniezek 

tylko bazuję na tekstach które otrzymywałem w korespondencji po usunięciu mi aukcji

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@akcesoria-net-pl taki zapis nie będzie OK - po pierwsze, jak sam zauważyłeś, gratis powinien być określony. Po drugie - pierwsze dwa zdania. Natomiast takie zdanie:

"W ramach zachęty do większych zakupów do każdego zamówienia powyżej X zł dołożymy gratis w postaci Y!"

...(gdzie oczywiście X i Y będą miały konkretne wartości) jest nie tylko OK, ale możesz je umieścić w opisie oferty.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@msniezek zapis jest zgodny z regulaminem ponieważ opisuje powód i warunki otrzymania gratisa.

Problem w tym, że trzeba ukryć informację o opłatach allegro. Wstyd Wam czy co? 

oznacz moderatorów