anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

umowa przekazania firmy na Allegro

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Konto firmowe było na moją żonę ,a teraz zostało przepisane na mnie na podstawie umowy darowizny Allegro zweryfikowało dokumenty pozytywnie ,Payu  i Przelewy 24 też. Po tygodniu Payu założyło blokadę ponieważ stwierdziło że nie można przekazać konta umową darowizny tylko żąda umowy sprzedaży firmy .W informacjach o zbyciu firmy ALLEGRO pisze o dokumentach jakich wymagają operatorzy finansowi i tam jest napisane że zbycie musi być na podstawie umowy . Zbycie jeżeli dobrze rozumiem może odbyć się również na podstawie Umowy Darowizny ,więc dlaczego Payu zmusza mnie do przedstawienia Umowy Sprzedaży i nie dopuszcza innej możliwości .Czy w tej sytuacji warto sie  udać do Kancelarii Prawnej . Może ktoś miał podobną sytuację będę wdzieczny za odpowiedż

Pozdrawiam

Tadeusz

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grazas12 Cześć Tadeusz. 🙂 Mogę skonsultować tę sprawę z odpowiednim zespołem, ale proszę o potwierdzenie, czy chodzi o konto, z którego teraz piszesz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Tak chodzi o to konto

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Dzien dobry 

Czy otrzymam jakąś informację  na powyższy temat ? 

Pozdrawiam 

Tadeusz Zasada

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grazas12 Wyjaśniamy tę sprawę bezpośrednio z PayU 🙂 Kiedy otrzymam odpowiedź, to dam Ci znać w tym wątku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Ok Dziekuje i czekam

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jak to PayU zmusza kogoś do czegoś czego nie ma w regulaminie Allegro, kto tu jest kim!

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Niestety tak to wyglada.Zona darowala mi firme w zwiazku z przejsciem na emeryture i ja ją dalej prowadzę.Dostarczylismy dokumenty darowizny potwierdzone podpisami notarialnymi, to teraz zadają od nas umowy notarialnej sprzedazy firmy.Jak jestem obdarowanym to nie mogę byc kupujacym.Paradoks.Srodki dalej mam zablokowane.Nie mogę z nich korzystac....nie mogę oplacic faktur.

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

I jeszcze jedno .Przed darowaniem firmy sprawdzilismy dokladnie regulamin na allegro....jak mamy to zrobic.W regulaminie jest informacja ze ma to byc umowa zbycia /ktorą jest darowizna,sprzedaz i inne/ Nie ma tam zadnej informacji ze ma to byc notarialnie spisanie.Zrobilismy nawet to.Na infolini Payu zostalismy poinformowani ze jezeli zamknę firmę na allegro i ponownie otworze to bedzie ok.To jest kolejny ich pomysł.Tylko co z klientami na allegro ktorych zdobylismy przez 14 lat "wspolpracy z allegro".Firma zacznie dzialac od zera.Te 14 lat pojdzie w popiol.Skontaktowalismy się juz z prawnikiem.Czekamy jeszcze na ostateczne stanowisko allegro i Payu.Zobaczymy co bedzie dalej.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grazas12 Otrzymałam odpowiedź od Operatora, że weryfikacja przebiegła pomyślnie. Widzę, że zleciłeś już przelew. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów