anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UOKiK: Allegro ma zapłacić 206 mln zł za faworyzowanie własnego sklepu

MikroLITY
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

Methrylis
#13 Ambasador#

@MikroLITY wzrosnąć na pewno wzrosną, bo ciągle tak jest. Ale niekoniecznie z powodu kar, bo na ich spłatę ich stać. Allegro przecież w kółko dostaje jakieś kary, ale tego rodzaju nieuczciwe działania zwyczajnie bardziej im się opłacają, więc wolą zapłacić od czasu do czasu karę, ale wychodzić na mocny plus, niż się podporządkowywać. 😕

oznacz moderatorów

idf2005
#9 Pomysłodawca#

Na Allegro świat się nie kończy.

Wzrosną prowizje, to sprzedawcy podniosą ceny i/lub przeniosą swoje oferty na konkurencyjne portale.

To ostatnie zrobią zwłaszcza ci sprzedawcy, którym Allegro ucięło sprzedaż w ostatnim tygodniu przed świętami.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sądzicie że da się w nieskończoność podnosić ceny, uważacie kupujących za aż tak głupich?😀

oznacz moderatorów

cFiat
#11 Animator#

Nie do mnie ludzie dzwonią z ogłoszeń na innych portalach gdzie **piiip**kiej prowizji nie ma. Sam biorę kontakty z allegro i zamawiam poza bo już na wstępie mam z 15% taniej a prawo jest takie że i tak mogę zwrócić w ciągu 14 dni to mi robi różnicę czy zakupy robię z allegro drożej czy bez taniej.

oznacz moderatorów

grohrr72
#7 Wielbiciel#

wiec nie jestem jedyny 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

"strategia faworyzowania własnej działalności sprzedażowej została podjęta przez Allegro w maju 2015 r"

Kara to 2% obrotu rocznego. Nie jest to kwota dolegliwa.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Wszyscy dobrze wiemy skąd się wezmą pieniążki na tą karę.

Parafrazując pewnego znanego artystę:

Jest jedna rzecz dla której warto żyć - Prowizje! I nie zmienia się nic.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@komis-bell szanuję za nawiązanie 😄

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

UOKiK nałożył karę na allegro w łącznej sumie 210 milionów

Pierwsza za złamanie reguł i wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji monopolisty

 A druga za łamanie i zmianę jednostronną regulaminu✌️

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Należało by się zapytać szanownych moderatorek czy Ich firma zamierza powstrzymać się od niewłaściwych praktyk!? 🤔😁😅

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Skill_Player należałoby się zapytać, na jakiej podstawie, firma łamiąca zasady konkurencji oraz naruszająca zbiorowe prawa konsumentów, próbuje pouczać sprzedawców, co do zasad i jakości obsługi klientów. 😎

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 złe pytanie

powinno brzmieć: czy takie zachowania nie są przypadkiem/może czynem nieuczciwej konkurencji opisywanym w ustawach?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@RED  to mamy odpowiedż czemu następuje usilne rugowanie małych sprzedawców

Mniej małych sprzedawców = mniej skarg

Mniej skarg = mniej procedur i mniej kar 

Pomijając kary czy dojdzie do ich zapłacenia to już sama procedura UOKiKU oraz odwołanie to sa duże koszty ( przede wszystkim kancelarii prawnych) . Wiec pozbycie sie kilku tysięcy małych sprzedawcó to kilka tysięcy skarg mniej a straty na prowizji nie az tak znowu duże.A jeśli ci mali pójda na AL to także zostawią swoje pieniązki.

Powstało allegro lokanie - tam nie ma OSA i tam sobie maluczcy moga handlować bo warunki dla wszystkich takie same 🙂 nikt nie bedzie sie skarzył na wykorzystywanie pozycji monopolisty.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Typowa Polska mentalność- Ale fajnie bo ktos zapłaci......

Bzdura. Nie ma si z czego cieszyć. Zapłaca sprzedawcy a na koncu klienci.....

Nie widze powodów do radości. 

Nie będzie jednych praktyk będą inne , wykreśli sie jedne zapisy z regulaminu, wprowadzi sie inne - a placić będziemy wszyscy użytkownicy platformy

oznacz moderatorów

cFiat
#11 Animator#

Typową 100% Polską mentalność to ty zaprezentowałeś, powinni dostać taką karę że się zesr... 

Podniosą prowizje proszę bardzo i tak już znaczą część sprzedaje poza allegro gdzie złodziejskich prowizji nie ma. Jak dla mnie to jeszcze mało dostali. Już wtedy mówiłem że to jest niedobre aby allegro samo prowadziło sklep i jej towary zawsze były promowane na pierwszym miejscu a rezta płaci za wystawieni i promocje i g... z tego ma bo allegro i tak swoje ma wyżej. 

Dlatego dziękujemy UOKIK za piękna i w 100% zasłużoną karę, mamy nadzieję na kontumacje w szczególności zaprzestania wymagania realizowania swojego "prawa" nie zgodnego z prawem konsumenta stosowanym w UE.  Już kilkukrotnie musiałem im tłumaczyć jakie jest prawo bo go nie znają.



oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@_Likos_ Cieszyć..nie cieszyć
Generalnie kary i składanie skarg, reklamacji do allegro i do do takich instytucji jak UOKIK to jedyna szansa na ograniczanie nadużyć allegro czy innych molochów które działają z pozycji siły.

Jedna rzecz to kara, druga to zmiana regulacji czy działań naruszających nasze prawa.


Według mnie nasze skargi, kary od instytucji to wszytko generuje koszty i straty dla takich firm a to z kolei stanowi motywacje dla nich by "nie jechać aż tak po bandzie".

Portal nie może podnosić w nieskończoność opłat i prowizji tak samo jak my nie możemy wyrównywać strat które tym generują podnosząc ceny .. bo kiedyś to runie.


Jak nie będą usuwać tego co generuje skargi i nasze koszty (wszystkie buble techniczne i regulaminowe) to w połączeniu z większą konkurencją na rynku może ostatecznie stanowić  równią pochylnią dla portalu

Niby oczywiste ale..

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Oni sobie takie ewentualne kary wliczają w koszty, tak jak sprzedawca obliczając spodziewany zysk bierze pod uwagę jakiś procent reklamacji.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mnie zawsze śmieszą te teksty niektórych użytkowników i moderatorów, że przecież regulaminy allegro to święta rzecz, są napisane przez prawników, więc nie można im nic zarzucić. Prawda jest taka, że każdy przepis można obejść, a regulamin jest po to, żeby jedni go przestrzegali, a drudzy łamali. Taki wniosek można wyciągnąć na podstawie lektury wyroków UOKiK.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów