anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop a zmiany w dyskusjach

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Zastanawiam się, czy Allegro w końcu zaktualizuje swój regulamin i sprawi, że urlop rzeczywiście będzie urlopem. W tej chwili trzeba zgłosić wolne na co najmniej tydzień przed rozpoczęciem urlopu i szczerze powiedziawszy nie widzę już żadnego sensu w tej opcji. Dlaczego? Po pierwsze z chwilą pojawienia się żółtej belki informacyjnej sprzedaż spada na łeb, na szyję, a po drugie ustawienie urlopu jak się okazuje nie zwalnia Sprzedawcy od udzielania odpowiedzi na dyskusje i maile w ciągu 24 godzin (!). Zauważyliśmy, że w okresie świąt i sylwestra większość firm nie ustawiała urlopu, wydłużyli tylko czas realizacji wysyłki, a ci którzy poszli na dłuższe wolne po prostu pozamykali aukcje. Nie ma aukcji, nie ma pytań do sprzedającego 😉 

Teraz jak allegro umożliwi klientom zakładanie dyskusji już w godzinę po zakupie będzie wysyp pretensji i spadek parametrów jakości sprzedaży, które serwis tak wielbi. My dostaliśmy 3 ostrzeżenia w ostatnich godzinach 2019 roku, właśnie za brak odpowiedzi, mimo ustawionego urlopu. Zamiast poprosić klienta o cierpliwość, bo sprzedający też mają swoje rodziny i plany sylwestrowe, pracownicy lub boty wlepiały strasząco-**piiip**zące formułki o konieczności odpowiedzi. Gdzie tu sens, gdzie logika? 

 

Powtórzę swój wpis z sąsiedniego wątku:

"Większość dyskusji jakie nam zakładają klienci to wynik ich własnego lenistwa. Nie chce im się zerknąć na pocztę, by sprawdzić maila o nadaniu przesyłki. Nie chce im się sprawdzić podanych informacji w formularzu zakupowym i nie wiedzą, że ich paczka już czeka. Nie chce im się sprawdzić, jak nadać bezpłatny zwrot ze smarta. Nie chce im się sprawdzić konta, czy zwrot środków jest już zaksięgowany. 

Umożliwienie zakładania dyskusji już w 1h po zamówieniu całkowicie zwolni kupujących z myślenia i  czytania ze zrozumieniem."

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Pracujemy nad zmianami urlopowymi, konkrety pojawią się niebawem, dziękuję za Twoje sugestie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@cloudcloud Trzymamy za słowo, że urlop będzie mógł być również czasem prawdziwego wypoczynku dla sprzedawców, a nie tylko dla pracowników (np. Allegro). Swoją drogą, to bardzo przykre, gdy np. chcesz jechać odpocząć na dłużej raz w roku i nawet wtedy musisz być "w pracy" - odczytywać dyskusje i udzielać odpowiedzi w max 24h, a jak jesteś w buszu na pieszej wędrówce nie masz zasięgu albo roamingu? - to tracisz możliwość sprzedaży, bo Cię Allegro zablokuje?! - tj. wymierzone w osoby z jednoosobową dg., których na Allegro jest całkiem sporo. 

Rok temu ogłosiłam urlop (14 dni) 7 dni przed jego rozpoczęciem. Przed wyjazdem wysłane nawet paczki z pierwszego dnia urlopu, a i tak w trakcie wypoczynku maile i tel. z pytaniem: Czy na pewno pani nie może wysłać, a może pani nie wyjechała itd. Część osób zrozumiała, że jestem na urlopie (bo nie doczytali (!) lub nie zauważyli i przeciągał się im czas dostawy- a info rzuca się w oczy), ale niektórzy twierdzili, że przecież gdybym była niedaleko zakładu to spakować ich jedną paczkę to chyba nie problem(!) - to jaki sens ma urlop w takiej formie, w jakiej jest?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia 🙂, urlop i odpoczynek to ważna rzecz. Mam nadzieję, że przyszłe wdrożenia będą satysfakcjonujące. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

krzyszu18
#9 Pomysłodawca#

Już prawie pół roku a żadnych konkretów...

oznacz moderatorów

Hair4You_com_pl
#8 Zapaleniec#

dokładnie tak jest. Ludzie sa leniwi i zamiast zadzwonić, wyslac maila czy po prostu sprawdzić czy nie ma nr paczki w zamówieniu to zakladaja dyskusje by zapytać "czy paczka wyslana"!! 

 

Odbiegajac od tematu to osobiście nie rozumiem dlaczego jest opcja tylko "urlopu" w allegro.

jeśli prowadzi się j.d.g i trafi do szpitala, zachoruje generalnie nastapi zdarzenie losowe to  nie ma możliwości "tu i teraz" powiaodmienia o tym przyszłych kupujących o naszej nieobecności NIEKONIECZNIE URLOPIE! niestety pewnych rzeczy się nie planuje.

 

Nie mowie o tym ze transkajce sprzed "wolnego dnia" nie mialby obwiazyc, wręcz przeciwnie, zakup sprzed oznaczenia "nieobecności" czy jak kolwiek by tego nie nazwac powienie być realizwany tak jak było to w chwili zakupu, ale powinno byc cos co umloziwia "wzięcie wolnego" z minity na minute. Nie rozumiem wogole celu planowania urlopu 7dni przed. Itak nikt tego nie czyta dat, a oznaczenie urlopu 7dni przed wiaze sie z obnizona sprzedażą na 7dni przed i w trakcie.. nizsza sprzedaż = niż prowizja drogie allegro 😉 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

dobre_gadzety
#8 Zapaleniec#

Witam w temacie!
Minęło prawie pół roku i nie ma żadnych zmian.
Chwilę temu otrzymałem informację od pracownika allegro.skala allegro urlop.jpg
Jak dla mnie nie ma więc żadnych zmian, lecz dalej traktuje nas się jak mięso armatnie.
Pani Klaudio  jak to więc jest? To naprawdę bardzo uciążliwe a odpowiedzi jakie uzyskuje się od pracowników allegro są bardzo irytujące w tej kwestii.
Mam 3 konta na allegro, każde super sprzedawca a straszy mnie się blokadą konta jak nie odpowiem w ciągu 6 godzin.
Proszę o klarowną informację na ten temat.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

dobre_gadzety
#8 Zapaleniec#

Czuję się jak w obozie pracy. Bez żadnych praw i dodatkowo wmawia się nam, że jest OK.
Przecież każdy klient zrozumiałby temat urlopu (miałem tylko 3 dni). Trzeba tylko chęci.

oznacz moderatorów

Hair4You_com_pl
#8 Zapaleniec#

przeciez o to im chodzi.. ludzie mysla ze kupuja od "allegro" zapominajac ze tu zgoromadzeni sa rozni przedsiebiorcy. Jestesmy niczym wykorzystywany podwykonawca dla allegro. oni podkrecaja wymagania nie dajac zbyt wiele w zamian. 

 

Obecne prowizje to poprostu zdzierstwo. Oni zaraz bede zarabiac wiecej niz ja. Gorsi sa niz skarbowka

 

Niestety jak tu ktos wspomnial, u mnie, zmiana czasu wysylki np na 14dni niewiele daje, ludzie nie czytaja... wiecznie mam teksty pt "bo zawsze jak kupuje z allegro to wysylka jest w jeden dzien" dlaczego dla mnie nie mozecie wyslac szybciej przeciez Poprosilam itp.

a jak mialam wypadek i bylam w spzitalu to musialam podawac nieprawe ze mam "urlop" kpina! I nie moglam odrazu powiadomic ze mnie nie ma, tylko za 7dni... mimo ze mnie krojno w tym czasie i przy j.d.g juz byla nieobecna! paranoja.

 

wolny czas, urlop, choroba, czy cokolwiek powinno byc od "klikniecia" przeciez itak logiczne jest ze wszystko to co zostalo kupione przed powinno byc zrealizowane tak jak bylo w chwili zakupu... wiec nie wiem z czym maja problem.

 

 

oznacz moderatorów

dobre_gadzety
#8 Zapaleniec#

To jakaś paranoja. Pozew zbiorowy i dobra kancelaria pewnie mogłaby pomóc ;-).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

myslenie-szkodzi spróbuj iść na urlop i nie wprowadzać numerów przesylek , jakość poleci na łeb na szyję . 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria to nie uratuje przed urlopem zakończyłem wszystkie aukcje a w czasie urlopu pojawiają się pytania od tych co nie zdążyli wpłacić no i wpłaty .nie mogę wysyłać odpowiadać czasem wieczorem co doprowadziło że teraz po spokojnym wypoczynku przestałem spełniać warunki SS. CZEKAM NA ZMIANY .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety Jeszcze jednym wyjściem jes wydlużenie przed urlopem czasu wysylki o dlugość wypoczynku . Ale niestety urlop z laptopem na pytania i dyskusje 24H a lepiej krócej .

oznacz moderatorów

speedcube
#7 Wielbiciel#

To jakaś totalna porażka. Kilka razy zamówiłem rozmowę z konsultantem allegro. Niestety oni tak jakby tego nie widzieli i nie słyszeli. Urlop w zakładce użytkownika, to "niefortunne określenie" sealed

oznacz moderatorów