anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

URLOP - zamrożenie rankingów, statystyk i ocen jakości pracy

nikl
#14 Krzewiciel#

Jak co roku przypominam o błędnym i destrukcyjnym postępowaniu Allegro w przypadku urlopów, choroby lub chwilowego zawieszenia działalności. Ocena jakości pracy Sprzedawcy nie powinna być zerowana z tego powodu, że bierze urlop lub zachorował. Potraficie najlepszego Sprzedawcę ocenić gorzej niż chińskiego oszusta, jeśli ten pierwszy skorzystał z urlopu. Potwornie utrudniacie powrót do sprzedaży na Allegro po zakończeniu urlopu, co jest dodatkową nieuczciwą sankcją, mającą konsekwencje nawet 3 miesiące po przerwie urlopowej. Tak nie powinno być.

Takie naciski na pracowanie podczas urlopów są sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka do wypoczynku od pracy i sprzeczne z polską Konstytucją. Nie wolno stosować kar i gorzej oceniać jakości pracy bo ktoś idzie na urlop. Nie wolo nakłaniać do pracy podczas urlopu, ani karać jeśli ktoś nie pracuje podczas urlopu.

Od razu odpowiem na przewidywaną odpowiedź: Owszem w przypadku spółek i dużych firm można wymagać pracy podczas urlopu, jednak działalność jednoosobową prowadzi osoba fizyczna i taka osoba jako człowiek jest chroniona przepisami znacznie wyższego poziomu niż prawo handlowe, czy prawo konsumenckie.

Proszę aby Allegro stosowało prawa człowieka, Konstytucję RP i podstawowe prawa obowiązujące w Unii Europejskiej, gdzie każdy człowiek ma wprost zagwarantowane prawo do urlopu i wypoczynku. Nie wolno za to karać odbieraniem punktów jakości, czy w jakikolwiek inny sposób tworząc zasady naciskające na rezygnację z urlopów. 

Jeśli nie jesteście Państwo do tego przekonani, to po prostu zwykła ludzka przyzwoitość powinna Was skłonić do zamrożenia wszelkich statystyk i ocen jakości pracy na czas urlopu lub choroby Sprzedawcy. To chyba oczywiste, zwłaszcza że wszelkie inne serwisy takich kar osobom np. przebywającym w szpitalu nie wymierzają.

Będzie miło jeśli w końcu to przemyślicie i poczynicie odpowiednie kroki poprzez zmianę zasad punktowania i prowadzenia statystyk. Nawet w tenisie jak ktoś trafia do szpitala to może zamrozić rankingi. Bierzcie przykład, jeśli nie chcecie łatki typowego monopolisty wyzyskiwacza. Traktujcie ludzi z odrobiną szacunku, a będziecie mogli liczyć na wdzięczność i lojalność Partnerów.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nikl Ty jako czlowiek masz prawo do wypoczynku , ale Twoja firma nie i stąd cały ambaras.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Dlatego od razu wyjaśniłem, przeczytaj. Prawa człowieka i Konstytucja są znacznie ważniejsze niż prawa dotyczące mojej firmy. W dużych firmach i spółkach tak, masz rację. W jednoosobowych to działa inaczej, bo każdego człowieka nawet o innym kolorze skóry czy samozatrudnionego, obowiązują te same prawa podstawowe. Jeśli pokażesz jakikolwiek paragraf, regulamin, że podczas urlopu mam odbierać telefony i pracować, to powiem nie, bo chroni mnie wprost Konstytucja, więc na czas urlopu mogę zrobić przerwę i odroczyć inne sprawy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nikl piszesz o Prawach Człowieka , a firma nie jest nawet istotą żywą 🤔

Konstytucja ,tak chroni Ciebie ,ale nie ma to żadnego zwiazku z firmą ,którą prowadzisz .

 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To nie jest firma jako oddzielny byt. To jest człowiek samozatrudniony, prowadzący działalność. Jako człowiek możesz prowadzić działalność nierejestrowaną jeśli nie przekraczasz limitów, a potem zarejestrować. Czynność rejestracji działalności nie pozbawia Cię człowieczeństwa, tak jak zmiana wyznania. Oczywiście wyznawcy też mają jakieś przepisy dotyczące wyznawców, tak jak samozatrudnieni mają swoje przepisy, ale prawa człowieka są przecież najważniejsze i nadrzędne wobec wszystkich innych praw i trzeba to brać pod uwagę.

Widzę to tak: Dawniej kapitalista karał czarnoskórego jeśli zachorował, a dziś kapitalista karze samozatrudnionego jeśli zachorował. To nie jest dopuszczalne. Prawa podstawowe są prawami i wolnościami, przysługującym każdej osobie w Unii Europejskiej. Są takie same, niezależnie od tego, skąd pochodzisz, w co wierzysz oraz, jaki sposób żyjesz i jak zarabiasz na życie, czy prowadzisz działalność, czy najstarszy zawód.

Jest w Polsce wolność i swoboda prowadzenia działalności. Człowiek może samodzielnie prowadzić działalność i wolno mu działalność zawiesić na czas choroby lub urlopu. Nie wolno za to stosować kar.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Z resztą nie ma co się spierać, jeśli sprawa jest banalnie prosta do załatwienia. Bardzo głupie jest liczenie statystyk w tych dniach gdy nie masz ani jednej oferty i nie prowadzisz żadnej sprzedaży na Allegro. To zwykłe fałszowanie danych. Po co to robić? Trzeba liczyć z dni aktywnej sprzedaży gdy jakiekolwiek oferty są wystawione i po problemie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nikl taaaak , ,do załatwienie , ale nie dla allegro , możemy się spierać ,obijać palce o klawisze , pluć na ekran , a to i tak nic nie zmieni , temat już był wielokrotnie poruszany i dalej jest jak było i będzie jak jest .

oznacz moderatorów

marKiza_OUTLET
#7 Wielbiciel#

Czesc , czyli biorąc opcje wstrzymanie aktywnych ofert np na 5 dni , wyzeruje mi się cala ocena jakosci sprzedajacego ? Tak to mam rozumiec ? 

oznacz moderatorów