anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawiony czas wysyłki, a wyświetlany.

chudy_cycling
#8 Zapaleniec#

Witam. Zauważyłem dziwną sytuacje. Ustawiłem w paru ofertach czas wysyłki na 3 dni, a czas wysyłki wyswietlany dla klienta to następny dzień roboczy (czyli w zasadzie natychmiast). Jest informacja, że to przewidywany czas wysyłki na podstawie wcześniejszych zamówień... 
Ustawiam czas wysyłki na 3 dni > pokazuje, że dostawa w piątek
Ustawiam czas wysyłki na 4 dni > pokazuje, że dostawa w środę
Z jednego dnia różnicy robi się 3.

Czas wysyłki natychmiast, 1 dzień, 2 dni i 3 dni to to samo.
I ten problem zauważyłem, że jest już od dłuższego czasu, można to jakoś ogarnąć? Ja chcę decydować o czasie wysyłki, nie algorytm. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chudy_cycling o przewidywanym czasie dostawy decyduje deklaracja sprzedającego oraz historyczne dane na temat dostawy przesyłek przez sprzedającego i nie możliwości zmiany tego algorytmu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chudy_cycling
#8 Zapaleniec#

Jak mają się historyczne dane do przedmiotów które nie były nigdy wysyłane?
Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, klient złożył w wtorek o 15:30 zamówienie, a w czwartek otwiera dyskusje bo nie dostał przedmiotu... No ale przecież mam czas do piątku na wysłanie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@chudy_cycling bo wcześniej nadawałeś paczki przed deklarowanym czasem, jak masz że nadajesz 3 dni to by się paliło waliło, nadawaj 3 dnia bo inaczej algorytm skróci Ci czas widoczny dla kupujących 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

slonikos14
#8 Zapaleniec#

Kto wymyślił ten algorytm i dlaczego świadomie wprowadza klientów w błąd?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@chudy_cycling Allegro nie widzi nic złego we wprowadzaniu kupujących w błąd.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@chudy_cycling nie znam dokładnie sposobu działania algorytmu ale moje obserwacje wskazują, ze zasada jest prosta. 

Ustawisz 3 dni - każdą przesyłkę musisz nadać w ustawionym czasie wysyłki czyli 3 dni. Jeżeli masz ustawione 3 dni ale wysyłasz większość przesyłek wcześniej algorytm obliczy "przewidywany czas nadania" i na jego podstawie wyliczy kiedy przesyłka dotrze do klienta i ustawi taki czas dla każdego towaru z deklaracją 3 dni (nie tak jak Tobie się wydaje, dla każdego przedmiotu z osobna). 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek Tak - kolejny absurd.

Dla allegro sformułowanie "Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 3 dni roboczych" oznacza, że powinien wysłać dokładnie 3 dnia - nie szybciej, nie później.
Pisał kiedyś o tym @msniezek 

oznacz moderatorów

jagisport
#8 Zapaleniec#

Już niejeden negatyw zaliczyłem z tego powodu.

Bo poinformowali klienta że jutro otrzyma przesyłkę w której deklaruję że wyślę za 3 dni - na dodatek nie widzą w tym nic złego i jak zawsze przyznają rację kupującemu.

Nawet jeśli ten ich algorytm tak pokazuje to przecież jednego dnia masz mało paczek i wyślesz natychmiast a innego wobec nawału nie dasz rady. To porażka to ich informowanie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jagisport skoro masz wysyłkę 3 dni to wysyłaj wszystkie 3 dnia nawet jak by prosili, to allegro nie skróci wyświetlanego czasu 🙂

A tak wysyłasz 75 % paczek w ciągu jednego dnia to allegro skraca wysyłkę do 24 h 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 a co będzie jak wyśle tego samego dnia a list przewozowy wprowadzi później?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael nie sprawdzałem, ale wątpię, wiele dostaw z automatu po zaszyfrowanym mailu uzupełnia numery 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Ten algorytm, to jakaś porażka. Mam ustawione 1 dzień na wysyłkę, a przy każdym zamówieniu mam informację, że muszę nadać przesyłkę tego samego dnia. Dochodzi do tego, że klient o 14:20 składa zamówienie, a następnego dnia o 10:00 mam już dyskusję, że nie otrzymał zamówienia i już muszę się tłumaczyć. PARANOJA!!!

oznacz moderatorów