anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usunięcie komentarza słowo chamski nie jest obraźliwe według allegro

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

Jak to bywa w sprzedaży ostatnio mialem przygode z niezadowolonym kupujacym. Kupujacy na starcie napisal do mnie z mordą, że mial otrzymac inny produkt i zaczal mnie atakowac, ze oglosi wszystkim jaki to ze mnie oszust. Ja z zartem napisalem, ze komu oglosi swojej mamusi? :-). Poprostu bawia mnie docinki niektorych kupujacych, wiec czasami jak widze ze po drugiej stronie jest jakis wariat to sobie z nim pogrywam bo i tak wiem, ze zarobie negatywa. Mniejsza z tym. Bardziej chodzi o komentarz ktory dostalem. Jak wiecie allegro usuwa komentarze ktore zawieraja slowa obrazliwe. Tresc komentarza ktory otrzymalem (oczywiscie kupujacy nazmyslal bo produkt byl w normalnym stanie - sprawdzalem przed wysylka) Bardziej zabolalo go, ze z niego smieszkowalem :-).

"NIE POLECAM TEGO SPRZEDAWCY. Sprzedawca jest bardzo CHAMSKI - rozpocząłem z nim dyskusję, że wysłał nie ten przedmiot - w odpowiedzi dostałem komentarz odnoszący się do mojej mamy, jestem w szoku, że takie osoby są tolerowane na tym portalu. Sprzedawca sprzedał mi niewłaściwy przedmiot - w tytule aukcji oraz parametrach był produkt zupełnie innej firmy niż to co dostałem. produkt jako nowy z uszkodzonym opakowaniem. Przedmiot był używany - niedbale wpakowany oraz jakiś klejący się... "

Rozchodzi sie o slowo chamski. Czy waszym zdaniem komentarz kwalifikuje sie do usuniecia?
obsluga z allegro uwaza ze nie bo:


Stworzyliśmy jasne dla obu stron transakcji zasady. Dlatego opieramy się na kwalifikatorach w Słowniku Języka Polskiego PWN, a ten nie kwalifikuje tego słowa jako "obraźliwe", nawet jeśli jeśli jest ono pejoratywne.


Zaznaczę również, że ocenę mogę usunąć tylko w wyjątkowej sytuacji. Takie przypadki zostały opisane przez nas w artykule.

 
 
Słowo chamski nie jest obraźliwe? Ty chamie znaczy ty prostaku. Słownik języka polskiego jasno mówi że słowo chamski pogardliwe określenie człowieka który zachowuje się w sposób ordynarny niekulturalny wulgarnych prostacki pogardliwe określenie chłopa jako człowieka pochodzącego z niższej klasy społecznych używanych przez osoby i innych grupach społecznych. To jest ze słownika PWN. Zaczynam wątek na forum. Allegro  wy i wasze interpretowanie własnego regulaminu. Lubicie mnie zaskakiwać.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjonerstw chamiski , chamskie zachowanie nie są zwrotami obraźliwymi , / wyrok w procesie J. Szeligi / natomiast Ty jesteś przedsiębiorcą i powinieneś wiedzieć jak się zachować w kontakcie z klientem 

cyt ,, Poprostu bawia mnie docinki niektorych kupujacych,, ... miłej zabawy 😁

Jak myślisz , zaskoczyłem Cię .... z całym oczywiście szacunkiem do Ciebie 🤔

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

uwazam ze jestes chamski, a twoja wypowiedz chamska. Dziekuje niepozdrawiam heheh 😉

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

zazwyczaj odpisuje normalnie, ale czasami musze dac upust swoim emocjom i licze sie z tyym ze spadnie mi jakosc sprzedazy. Uwazam ze niektorym sie poprostu nalezy. Jak myslicie skad dzisiaj tylu swirnietych rozczeniowych kupujacych? no wlasnie stad, ze nikt im nic nie mowi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjonerstw Musisz zrozumieć jedno , rynek należy do klienta , źle odbierze allegro to pójdzie do biedry czy gdziekolwiek indziej  ,a tam mu poliżą rowek i dadzą balonik .

To chyba wszystko co mam Ci do powiedzenia bo po Twojej ostatniej odpowiedzi podzielam zdanie owej klientki oraz allegro w/s oceny .

Mimo wszystko spokojnego weekendu Ci życzę .

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

czasami wydaje mi sie ze allegro zatrudnia takich cymbałow - (nie chamskie slowo) ktorzy bronia roszczeniowych klientow. Nic nikomu nie mozna dzisiaj powiedziec bo sie poskarzy, rozplacze czy pożali. Do normalnych ludzi nigdy nie jestem chamski, ale jak ktos zajdzie mi za skore 🙂 odplacam tym samym, Czy to w biznesie, czy w zyciu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kolekcjonerstw jak coś jest obraźliwe to ci wypinga z wiadomości a chcesz się kłócić to ci dam przykład miałem 7dni bana na forum za użycie słowa które według słownika polskiego i profesora Miodka obraźliwym nie było nawet wysłałem interpretację do suportu ale tam siedzą większe polonisty  bo wiedzą lepiej 

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

wlasnie o to sie rozchodzi. Zatrudniaja typkow, ktorzy rozpatruja sprawy na podstawie wlasnego widzimisie. Gdzie jak byk napisane jest w slowniku ze slowo chamski jest obrazliwe, ale allegro wie lepiej. Serio jestem tu sprzedawca, ale rece opadaja. Klient moze wszystko, ale jak sprzedawca cos odwali to obrywa. Widac na forum jak sprzedawcy sa wkurzeni na allegro. Najgorsza jest bezradnosc.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kolekcjonerstw Słowo CHAMSKI napisane dużymi literami  jest nazwiskiem znanego aktora i piosenkarza > to co uznasz, że jego nazwisko jest obraźliwe jak się komuś przedstawi?

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#9 Pomysłodawca#

slowo **piiip** tez jest nazwiskiem. co ma piernik do wiatraka?

oznacz moderatorów