anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięta aukcja czyli dlaczego Sprzedający nie lubią Allegro

ploma
#10 Popularyzator#

Właśnie się dowiedziałem, że to Allegro będzie decydować czy dana firma istnieje czy nie. Ich wnikliwy, analityczny i niedościgniony jak Tommy Lee Jones w Ściganym dział Weryfikacji będzie decydował o losach wielu firm. Ale od początku...

Rano otrzymuje email:

"Dzień dobry.

Usunęliśmy Twoją ofertę, ponieważ naruszała nasze zasady. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

Zaznaczony parametr “marka” w Twojej ofercie nie pokrywał się opisem przedmiotu lub nie był zgodny z rzeczywistością.

Opis oferty musi być spójny, tak aby nie wprowadzać Kupujących w błąd."

 

W związku z tym iż mam na kilku kontach sporo ofert, zawsze taka sytuacja może się zdarzyć. Wchodzę w zakończoną "na siłę" ofertę, sprawdzam i ... Firma podana, w opisie nic nie wprowadza w błąd, dla mnie wszystko OK. Postanowiłem wyjaśnić problem, bo wiadomo że:

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

Wybieram chat i łączę się z konsultantem, podaje wszystkie dane i po chwili otrzymuje JAKŻE PROFESJONALNE UZASADNIENIE ICH DECYZJI:

10:49
agent
nasza weryfikacja wykazała, że w ofercie został błędnie podany parametr marka i "Prince Lionheart" nie jest w rzeczywistości marką przedmiotu

10:52
A co jest? Jaka to marka?
10:54
agent
to Pan jako Sprzedający powinien dokładnie wiedzieć jakiej marki/producenta jest oferowany przedmiot
10:55
To może im to wytłumaczcie
10:55
https://www.**piiip**.pl/dp/B004K4Q9BG
10:55
Prince Lionheart 2252 – mikser Versa Formula
10:56
https://www.**piiip**.pl/s?k=Prince+Lionheart&ref=bl_dp_s_web_0
10:56
Na pewno nie ma tej marki?
10:56
To chyba Wy jako zdejmujący ogłoszenia powinniście wiedziec czy jest taka marka czy nie?
10:57
agent
nasza weryfikacja wykazała, że nie jest to marka "Prince Lionheart", nie określamy natomiast jaka jest to marka w rzeczywistości
10:58
Przecież wysłałem bezpośredni link do miejsca zakupienia. Jak możecie sami stwierdzić że ta marka nie istnieje? Czyta PAn to co pisze?
10:59
agent
jeżeli posiada Pan dokumenty mogące potwierdzić, że oferowany przedmiot jest wspomnianej marki,to proszę je załączyć

 

Tak więc: nim wystawię usunięty przedmiot, powininiem przesłac dokumenty od ww firmy potwierdzające założenie przez nich działalności. Dział Weryfikacji Allegro zdecydował, że tej firmy nie ma i koniec.

Czy to jest normalne? Przecież ręce opadają.....

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ploma, potwierdzisz, proszę, czy chodzi o ofertę nr 12161553779? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ploma
#10 Popularyzator#

Tak, chodzi o tą ofertę.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:94057046, dziękuję. 🙂 Mogę jedynie potwierdzić, że oferta została usunięta na zgłoszenie od oficjalnego dystrybutora.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ploma
#10 Popularyzator#

1) wcześniej nikt nie wspomniał o oficjalnym dystrybutorze - tak więc to dla mnie nowość

2) na jakiej podstawie oficjalny dystrybutor usuwa ofertę? Na podstawie swojego widzimisię? Na podstawie zdjęcia stwierdza, że to podróbka? Cały asortyment jaki posiadamy pochodzi z legalnego źródła z **piiip**. Oczywiście posiadamy na tą fakturę zakupową. 

3) Dlaczego Allegro nie wyjaśnia sprawy ze Sprzedającym, tylko jak zwykle zdejmuje aukcje, "wlepia" ostrzeżenie a na czacie pracownik mówi o innej firmie? Kompletny brak poszanowania stosunków na linii Allegro-Sprzedający

4) Proszę o podanie różnicy (tudzież innych dowodów) na podstawie której stwierdzono, że sprzedawany produkt NIE JEST TEJ FIRMY.

Zdjęcie oryginalne

Screenshot_2.jpg

 

Zdjęcia realne:

a.jpgb.jpgScreenshot_1.jpg

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ploma, niestety w tej sprawie nie mogę powiedzieć Ci nic więcej. Reagujemy w przypadku zgłoszenia od uprawnionego podmiotu, co też miało miejsce. Powyższa informacja musi być wystarczająca.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mr_oma Proszę zatem zarejestrować skargę na to, że moderator obsługujący takie zgłoszenia dopuścił się zwykłego kłamstwa. Skoro nie zaszedł żaden problem z marką, a oficjalny dystrybutor zgłosił problem to po co na czacie piszecie, że dany produkt nie jest określonej marki? Temat wyjaśniłby się szybciej, gdyby na czacie napisano to samo, co pani w tym wątku.

oznacz moderatorów

ploma
#10 Popularyzator#

No właśnie,

Tak wygląda z Wami rzeczowa dyskusja. Dotyczy to wielu aspektów: usuwania ogłoszeń, negatywnych komentarzy itp. Zawsze kończy się tak samo: nie mogę powiedzieć/nie mogę nic zrobić....

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@ploma "Dział Weryfikacji Allegro zdecydował, że tej firmy nie ma i koniec."

Nie to mówi osoba na czacie. Marka istnieje, sprzedawany przez ciebie przedmiot nie jest tej marki. Oferty nie widziałem, więc nie wiem na ile jest to prawda.

oznacz moderatorów

ploma
#10 Popularyzator#

Masz rację. Źle zrozumiałem konsultanta. Co nie zmienia faktu, że nie mam bladego pojęcia jak DZIAŁ WERYFIKACJI stwierdził, że mieszadełko za 29,90 zł nie jest tej firmy. Chętnie wkleję zdjęcia z usuniętego ogłoszenia, tylko nie wiem czy jest taka mozliwość.

 

oznacz moderatorów