anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięta aukcja maski wielokrotnego użytku

mbutpl
#10 Popularyzator#

Dzień dobry

Wystawiliśmy aukcje z produkowanymi przez nas maskami ze skóry naturalnej z materiałem filtrującym od środka . Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro - na razie zero odzewu na prośbę o wskazanie, gdzie leży problem - ponieważ w żadnym miejscu nie piszemy ani nie promujemy tego produktu jako produkt medyczny ( które wiemy że nie wolno wystawiać ).

Jest to zwykła maska wielokrotnego użytku jak dziesiątki tysięcy aukcji na allegro

 

Na wszelki wypadek wkleję tu opis jaki mamy na aukcji - może tam coś mamy źle napisane ?? - proszę o odpowiedź jak ktoś zauważy coś niezgodnego z regulaminem w tej aukcji

 

Maseczka wielokrotnego użytku MCE01 czarna
Maseczka wielokrotnego użytku ze SKÓRY NATURALNEJ z materiałem higienicznym filtrującym

Maseczka produkowana jest z naturalnej skóry bydlęcej poddawanej procesowi hydrofobizacji i uszlachetniania.

Od wewnątrz,w bezpośrednim kontakcie z twarzą zastosowano higieniczny materiał filtrujący.

Maska posiada anatomiczny kształt dopasowany do kształtu twarzy.

 

 

 

 

Jeśli stawiasz na produkty wysokiej jakości z naturalnych materiałów, a jednocześnie o eleganckim wyglądzie to nasza maska jest idealna dla Ciebie.

Charakteryzuje wysokim komfortem noszenia, a także chroni nasze zdrowie przed szkodliwymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Doskonały fason maski z naturalnej skóry bydlęcej w połączeniu z przyjemnym w dotyku materiałem wewnętrznym ( higieniczny materiał filtrujący ), pozwala na wygodne dopasowanie produktu do twarzy.

Specjalny fason maski optymalnie dostosowuje się do kształtu twarzy. Jest miękka, mało rozciągliwa (dzięki czemu nie będzie rozciągać się po dłuższym użytkowaniu) i prosta w czyszczeniu – wystarczy ją odparować ( instrukcja na opakowaniu ).

Maska jest produkowana w dwóch rozmiarach - damskim /młodzieżowym ( M ) i męskim ( L ).

Na tej AUKCJI dostępny rozmiar:

  • Kolor: czarny
  • Wielkość: Rozmiar M

Wymiary bez gumek dla rozmiaru :

M - szerokość 21 cm ( mierzona na środku ) x wysokość od 7,5 do 14,5 cm

L - szerokość 26 cm ( mierzona na środku ) x wysokość od 7,5 cm do 16 cm

 

 

 

 

Użytkowanie i konserwacja

1. Maseczkę należy przyłożyć do twarzy nie dotykając rękami warstwy filtrującej.Następnie założyć gumkę za jedno, a następnie za drugie ucho.

2. Maseczkę na koniec dnia - lub po kontakcie np zabrudzonymi rękoma z warstwą filtrującą należy odparować - przez 30 sekund parą z żelazka lub nad parą wodną odkazić warstwę filtrującą oraz warstwę zewnętrzną skóry, a następnie zdezynfekować ogólnodostępnym środkiem odkażającym

3. Zalecamy przeprać maskę w 60 oC raz na 10 dni.

W dolnej części maski znajdują się otwory filtracyjne.

Otwory te są zabezpieczone dodatkową warstwą materiału filtrującego.

 

 

 

 

Naturalna skóra w połączeniu z higienicznym materiałem filtrującym nie powoduje świądu skóry, stanowiąc eleganckie wykończenie produktu. Uchwyty z gumki do założenia za uszami, nie pozwalają na zsunięcie się maski podczas użytkowania.

  • Maski są pakowane hermetycznie,
  • Maseczki są ozonowana przed spakowaniem.
  • Każda maska jest pakowana w jednostkowe opakowanie
  • Produkt w 100% wyprodukowany w Polsce w naszej szwalni.
 

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mbutpl 15 minut temu otrzymałeś od nas odpowiedź na swoje zgłoszenie wraz z wyjaśnieniem, dlaczego ta oferta została usunięta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Otrzymałem odpowiedź

"Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że sytuacja może się wydawać Panu niesprawiedliwa, jednak ilość ofert zawierających przedmioty, których aktualnie nie możemy wystawiać jest zatrważająca, a weryfikacja przebiega na bieżąco.

Z tego powodu nie zawsze jesteśmy w stanie szybko zareagować, jednak Sprzedający nie stosujący się do naszych zasad mogą spotkać się z restrykcjami. 

Jeśli widzi Pan ofertę, która narusza nasze zasady, to może ją Pan zgłosić poprzez przycisk "zgłoś naruszenie regulaminu", który znajduje się tuż pod tą ofertą. W takim wypadku przyjrzymy się zgłoszonej aukcji.

Na chwilę obecną nie możemy oferować żadnych maseczek, nawet tych bez atestów, ponieważ z uwagi na obecną sytuacje takie oferty mogą doprowadzić do wprowadzenia Kupującym lub manipulacją nim. 

Z polecenia Premiera wynika, że zakaz obejmuje w szczególności towary wymienione w punktach od 1 do 9 oraz 49 do 51. Użycie sformułowania "w szczególności" oznacza, iż zawarty w poleceniu katalog rodzajowy produktów nie jest zamknięty. Rozporządzenie dotyczące produktów aktualnie niedozwolonych do sprzedaży na Allegro należy czytać zgodnie z intencją ustawodawcy, czyli jako służące prewencyjnemu zwalczaniu rozprzestrzeniania wirusa.




Mam nadzieję, że tym razem moja odpowiedź jest satysfakcjonująca, ponieważ jest to nasze ostateczne stanowisko w sprawie maseczek."

 

Jednak tego typu odpowiedź - gdzie w tym momencie jest wystawione i to nie od dzisiaj bo wiele aukcji jest wystawionych od wielu dni i nie są usuwane około 65000 aukcji dla zapytania maski w kategorii moda.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Pomagam 🙂

przesyłam link do ponad 60000 ofert z maseczkami, nawet tych bez atestów

https://allegro.pl/kategoria/przebrania-kostiumy-maski-maski-74175?string=maska&bmatch=baseline-prod...

Dodam, że allegro "na chwilę obecną nie może oferować żadnych maseczek, nawet tych bez atestów..."

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Właśnie dostałem na maila :

Upoluj okazję!"Maseczka na twarz bawełniana dwuwarstwowa"

I jak się to ma do stwierdzenia

"Na chwilę obecną nie możemy oferować żadnych maseczek, nawet tych bez atestów, ponieważ z uwagi na obecną sytuacje takie oferty mogą doprowadzić do wprowadzenia Kupującym lub manipulacją nim. " ??

Bardzo proszę o odpowiedź _HolaOla_ .

oznacz moderatorów

kozic05
#8 Zapaleniec#

Myślę, że to jest sprawa dla UOKiK-u

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mbutpl Prześlij mi proszę tę wiadomość za pomocą opcji "prześlij dalej" na adres spolecznosc@allegro.pl. Sprawdzę dokładnie tę kwestię. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  przesłane 🙂

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

A tak w ogóle to czemu ma służyć taka blokada? Ludzie potrzebują takich artykułów i właśnie przez internet powinni kupować je bez problemu. Jeżeli problemem są spekulacje można ustalić limit zakupu 5 czy 10 sztuk na konto na miesiąc. Ceny też można ograniczać - nie żebym się z tym zgadzał, ale można np. sprawdzić jaka była średnia cena sprzedaży maseczek przed pandemią, dodać z 50% z okazji okoliczności i coś tam wyjdzie. Poza tym samo ograniczenie na ilość sztuk które można kupić wpłynęłoby na ceny regulująco. A tak to nie wiem gdzie ktoś ma kupić taką maseczkę...

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mbutpl Bardzo dziękuję, dostałam Twoją wiadomość i jestem w trakcie sprawdzenia tematu. Jak tylko otrzymam odpowiedź, wrócę do Ciebie z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  dziękuję - czekam z niecierpliwością 🙂

@antosia_77  czy masz może zapis tego czata - byłbym wdzięczny za przesłanie 🙂

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  rozumiem, że ciężko coś ustalić 😞 zwłaszcza że nie wszyscy są równo traktowani odnośnie masek ( bo ewidentnie widać, gdy ktoś ma na aukcji np maskę przypominającą Putina wykonaną z plastiku z otworami, a gdy ktoś ma maskę z np bawełny, której nie powinno być wg rozporządzenia .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mbutpl Dla chcącego, nic trudnego 😉 Wysyłając tego typu powiadomienia korzystamy z mechanizmów, które bazują m.in. na tym, co dany użytkownik przeglądał w ostatnim czasie.  Najprościej rzecz ujmując, otrzymałeś takiego maila, ponieważ wcześniej przeglądałeś tego typu oferty. Wszystkie dotyczą maseczek bawełnianych, więc nie są one dokładnie takie same jak Twoje. Abym mogła zgłosić te oferty do sprawdzenia, potrzebuję konretnych linków lub numerów. Tak jak informował Cię już nasz pracownik liczba ofert zawierających przedmioty, których aktualnie nie można wystawiać jest bardzo duża, a ich weryfikacja trwa właściwie cały czas. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

antosia_77
#8 Zapaleniec#

Moja aukcja to nr 9141961443

oznacz moderatorów

antosia_77
#8 Zapaleniec#

Nie mam sprawdźcie u siebie 

oznacz moderatorów

antosia_77
#8 Zapaleniec#

Ja na czacie uzyskałam.informacje że bawełniane można bez włókniny

oznacz moderatorów