anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięta oferta - błędna kategoria

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Sprzedajemy zatrzaski balkonowe na allegro.

Nasze oferty zostały usunięte - wg maila od allegro - zostały wystawione w złej kategorii.

I trochę się zdziwiłem, bo kilka lat już je sprzedajemy.

Wpisałem sobie w allegro zatrzask balkonowy i wszystkie oferty są w dwóch kategoriach - klamki okienne lub drzwi balkonowe. Nasze oferty były w kategorii klamki okienne.

Sprawdziłem i przy wystawianiu nowej oferty z zatrzaskami allegro samo proponuje powyższe kategorie jako właściwe. Na czacie allegro zapytałem jaka kategoria jest właściwa, to dostałem odpowiedź, że jak nie ma odpowiedniej to mam wystawić w kategorii pozostałe xD Tylko, że żaden sprzedający nie wystawia w tej kategorii tego produktu. Skoro kategorie proponowane przez algorytm allegro, cytuję z maila:

"Utrudnia to kupującym wyszukiwanie interesujących ich przedmiotów."

To w jaki sposób wystawienie mojej oferty w kategorii pozostałe, jako jedynej w całym serwisie, ma im to ułatwić?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Z nimi nie dojdziesz do ładu. Ja jedyna w całym allegro mam zakaz wystawiania pewnej książki, wszyscy inni wystawiają identyczne bez problemu. I nawet dostałam ostrzeżenie za ponowne wystawienie jej otrzymaniu tu na forum oficjalnej zgody na jej wystawienie. To istny cyrk. Pewnie komuś robiły konkurencje i pozgłaszał. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki Bo ktoś Cię zgłosił>dobrze pamiętam, jakiś instytut.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Taa ale co z tego skoro miałam zgodę na ponowne wystawienie? Powinni odrzucić to zgłoszenie i tyle. Ja kuźwa mam ponad 3000 dosłownie odziedziczonych książek. Założyłam działalność tylko po to, żeby się pozbyć własnych rzeczy w cenie lepszej niż 10% od pośrednika. Do tej pory mam ponad 1000 aukcji i rzeczy, które są w 2 egzemplarzach można policzyć na palcach 1nej ręki, nie czytałam 99% z nich. Jak dla mnie to ta cała akcja kwalifikuje się pod nieuczciwe wspieranie konkurencji. Mojej książki nawet nie było na liście tego stowarzyszenia. A wszystkich innych tam będących wisi kilkadziesiąt stron i nikt ich nie zdejmuje. Może to Stowarzyszenie samo na innym koncie handluje i nowej konkurencji się pozbywa....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@METALNET_PL widzę, że skontaktowałeś się już z nami w tej sprawie e-mailowo, więc poczekaj prosze na odpowiedź w sprawie nr 33572852. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Tak, dostałem odpowiedź, że "najodpowiedniejsza kategoria dla tego produktu to kategoria "pozostałe"".

Nie jestem do końca przekonany, że to odpowiednia kategoria. Tzn. Chcąc wystawić całkiem nowy produkt o nazwie - zatrzask balkonowy - to allegro podpowiada różne kategorie, ale nie podpowiada kategorii "pozostałe" (podpowiada np. drzwi balkonowe oraz klamki okienne, gdzie wcześniej była moja aukcja), więc sam algorytm allegro nie uważa, że to najodpowiedniejsza kategoria dla mojego produktu. 

Poza tym, w mailu miałem informacje, że kategoria nie powinna utrudniać znalezienia produktu kupującemu. Wg mnie przeniesienie tylko moich aukcji do kategorii pozostałe utrudni znalezienie tego produktu w znaczny sposób, tym bardziej, że inni sprzedający normalnie mają aukcje w tamtych kategoriach. I oferty, które połączyli inni kupujący z moim produktem, wyświetlają się normalnie w tamtych kategoriach. Ale moja oferta, która dodała produkt do katalogu allegro została pozbawiona tego przywileju. 

Kategoria "pozostałe" w kategorii nadrzędnej "okna i parapety" ma prowizję dwukrotnie wyższą niż w innych podkategoriach. I ok niech będzie nawet i te 20% prowizji, ale niech wszystkie oferty sprzedających zatrzaski balkonowe znajdą się w tej samej kategorii. Bo przeniesienie tylko mojej oferty, a pozostawienie pozostałych 1500 ofert w kategoriach z prowizją mniejszą o 10% wyklucza mnie z uczciwej konkurencji na allegro.

Bardzo proszę o wskazanie rozwiązania mojego problemu, będę na prawdę za to bardzo wdzięczny. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@METALNET_PL w tej chwili prowadzisz korespondencję e-mailową bezpośrednio z osobami, które zajmują się weryfikacją ofert, więc najlepiej to z nimi wyjaśnić tę sprawę, ponieważ tylko oni mogą podejmować tutaj decyzję. 
Dlatego dobrze, że podzieliłeś się swoimi wątpliwościami, muszę poprosić Cię o cierpliwość, ponieważ odpowiedź otrzymasz w wiadomości e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W kategorii "pozostałe" nic nie warto wystawiać bo prowizja 20 % i może to być celowe nakłanianie do takiej zmiany . 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@METALNET_PL wystaw usunięte oferty pod nowymi numerami, jako "wystaw podobną". Stawiam, że nikt się nie będzie czepiał.

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

no tak, tylko tam jest już wypracowana sprzedaż na poziomie, że 200+ osób kupiło 😕

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@METALNET_PL niestety, sami to przerabialiśmy.

Niepełnosprytni umysłowo konsultanci urąbali nam jedną ofertę, bo się poskarżył kupujący, że nie może zwrócić ze względu na ustawowe wyłączenie. Oferta dotyczyła usługi tv wraz z dekoderem, kazali ją nam przenieść do kategorii usługowych (ogłoszeniowych). Jak zapytaliśmy do jakiej, czy to mają być usługi remontowe, czy może sprzątanie, to odpowiedź, że pozostałe. 2 razy wznawialiśmy, 2 razy wywalali. Wystawiliśmy pod nowym numerem i spokój. 🙂

oznacz moderatorów