anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie ofert - nie zgodny parametr z opisem

autotele1
#7 Wielbiciel#

Witam! Może ktoś wyjaśni mi absurdalną sytuację?! Wystawiam na sprzedaż NOWY przedmiot i tak zaznaczam w parametrze "stan". Co więcej pisze w opisie aukcji " NOWY, ORYGINALNY." a moja oferta zostaje usunięta z podaniem przyczyny " 

W Twojej ofercie wartość parametru "Stan" nie pokrywała się z opisem przedmiotu.

Zgodnie z regulaminem (załącznik nr 2, artykuł 1, punkt 1.4b) wartość parametru "Stan" powinna być zgodna ze stanem faktycznym oferowanego przedmiotu.

Opis Twojej oferty zawierał sprzeczne informacje co do stanu towaru (ustalono np. parametr "nowy" choć z treści oferty wynika, że przedmiot nosił ślady użytkowania, został odnowiony lub jest uszkodzony). Manipulacje parametrem "stan" w celu omijania opłat Allegro są niedozwolone. "

O co tu chodzi ??? Czy to jakaś kpina???

allegroklpina.png

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@autotele1 weryfikuję sprawę. Wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@autotele1 wracam z odpowiedzią. 

Opis i parametry są dobre, ale zdjęcia jasno wskazują, że nie jest to produkt nowy — jest on pomazany i odpakowany. 

Zgodnie z naszą definicją stanu Nowy - ta wartość określa produkt całkowicie nowy, czyli nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowany i nieuszkodzony. Musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu i mieć nieuszkodzone oznaczenia producenta – na przykład metki przy ubraniach. Produkt ten nie może mieć śladów użytkowania.

Dodatkowo w zakładce "Reklamacja", czas na reklamację w ofercie wynosi jeden rok. Musisz to poprawić, ponieważ dla przedmiotów nowych oraz używanych, okres obowiązywania rękojmi, powinien wynosić 2 lata.

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

autotele1
#7 Wielbiciel#

Zdjęcia wskazują NOWY PRODUKT. Serwis również sprzedaje reperaturki progów NOWE bez opakowań w taki sam sposób. Taka jest specyfika handlu częściami. Natomiast zaznaczona markerem długość ma tylko i wyłącznie ułatwić kupującemu kupno ponieważ klient może potrzebować długość 159 cm a my posiadamy 156 cm i w tym momencie ma to dla niego ogromne znaczenie. Jest to natychmiast widoczna informacja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 tak jest jak za robotę biorą się boty lub osoby nie mające pojęcia co to jest i jak wygląda reperaturka progu 🙂 

Przecież wyraźnie widać że jest to nowy próg !!!

https://allegro.pl/listing?string=koszula zgłaszam do usunięcia 90 % ofert bo nie widać metki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ale odlot, uśmiałem się 🙂

@N_Nitka28 Produkt ten nie może mieć śladów użytkowania

pomyśl trochę, przypominam, że piszesz o progu samochodowym

Gdzie w regulaminie allegro jest definicja

Nowy - ta wartość określa produkt całkowicie nowy, czyli nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowany i nieuszkodzony.

znalazłem oszukańca - sprzedaje produkt używany - widać na zdjęciach pudełko jest otwarte, czyli  nie jest całkowicie nowy

https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-yato-yt-38841-216-elementow-14549826021

lub oszukuje podając nieprawdziwe zdjęcia

 

wiem, że cytujesz bzdurną definicję nowomowy allegro co to znaczy nowy - nakazującą sprzedawcy kłamać odnośnie stanu towaru - ale nie ma to odzwierciedlenia w polskich przepisach, uokik, sądy, us czy rozumowanie potoczne twierdzą inaczej

coraz fajniej jest na allegro 🙂😂

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@RED Od takich "oszukańców" tu tu się roi ,ale jak zrobić fotki tego co jest w pudełku bez jego otwierania to tylko allegro chyba wie.

oznacz moderatorów