anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uszkodzona paczka nieodebrana

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

witam

Mam pytanie bo mam pierwszy raz taką sytuację, kupujący nie odebrał paczki bo kurier przekazał mu że jest uszkodzona w środku mimo iż uszkodzenia widać z zewnątrz nie było

Paczka wróciła a DPD naliczyło 12.99 zł , kupujący chce zwrotu za całość paczki , po naszym rozpakowaniu okazało się że paczka jest całą zalana i nadaje się tylko do reklamacji, ocalała tylko jedna rzecz. I teraz pytanie przy zwrocie za całość paczki kupującemu pomniejszam o tą kwotę 12.99 za odsyłkę nie odebranej paczki czy o tą kwotę występuję przy reklamacji paczki u przewoźnika bo od konsultantów na allegro otrzymałam dwie sprzeczne wersje

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

ObiadyDomowe nie , nie możesz pomniejszyć zwrotu , na Tobie ciąży obowiązek dostarczenia zamówienia zgodnego z opisem .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przy reklamacji zwracasz całość kosztów kupującemu i sam składasz reklamację w firmie kurierskiej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe Niczego mu nie pomniejszasz, to nie był zwrot bez podania przyczyny. Kupujący nie odebrał uszkodzonego, zalanego towaru, a Ty mu chcesz coś jeszcze pomniejszać? Oddaj mu całą jego wpłatę, a z firmą przewozową walcz o odszkodowanie. Inaczej kupujący założy Ci spór i poprosi o pomoc Allegro. 

Odliczyć za powrót paczki mógłbyś wtedy, gdyby klient odstąpił od umowy bez podania przyczyny, bo mu się odwidziało i zmienił zdanie. Tu masz uszkodzenia, a nawet zniszczenia towaru w transporcie lub przed wysyłką. Za takie uszkodzenia względem kupującego odpowiada sprzedawca. 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

niestety takie mamy prawo, przewoźnik w zasadzie nie odpowiada za nic to jest śmiech na sali

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

po pierwsze to nikogo nie próbuję oskubać tylko zadałam pytanie

po drugie od tego jest społeczność żeby zadawać pytania

zasady to są w więzieniu a tutaj trzeba się kierować prawem

pamiętaj kto zniszczył towar i jaka jest odpowiedzialność przewoźników w polskim prawie, zanim kogoś ocenisz 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ObiadyDomowe 
Czy kupujący był konsumentem (w rozumieniu kodeksu cywilnego) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów