anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

utrata statusu smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Jakie mogą przyczyny utraty statusu smart?

- mam konto nie firmowe.

- nie mam żadnych ostrzeżeń od allegro itp.

- rachunki płacę w terminie.

- przez pewien czas ( około 10 dni ) nie uzupełniałem nr przesyłek w terminie. ( ale tego powodu nie mam w sumie jak sprawdzić )

Może coś podpowiecie:)

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
mdrogeria
#21 Demiurg#

FORMY PRZESYŁEK , KTÓRE OFERUJESZ MUSZĄ MIEĆ W NAZWIE PRZEDROSTEK ,,ALLEGRO ,,PRZYNAJMNIEJ JEDEN KURIER I DWIE FORMY OWP .

oznacz moderatorów
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Czy wszystkie wskazane metody dostawy mają mieć ten przedrostek? czy wystarczy jeden kurier z przedrostkiem " allegro "? i dwie metody be przedrostka?

Oraz czy w sumie mam mieć " po dwie metody dostaw z dwóch grup " czy wystarczy " jedna metoda z każdej z dwóch grup? "

Będę wdzięczny za podpowiedź:)

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

WSZYSTKIE NIESTETY MUSZĄ MIEĆ PRZEDROSTEK . MUSZĄ BYĆ DWIE OPCJE OWP

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria A nie wystarczy jedna tyle żeby procentowo przekraczała ponad połowę nadań z wprowadzonym numerem? ja tak mam jedynie jedną z tych proponowanych przez allegro i większość wysyłek ją robię ,reszta to formy wysyłki z innymi cenami niż te z allegro i smart działa

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Z TEGO CO WIDZĘ W TWOICH USTAWIENIACH BRAK ALLEGRO PUNKTY , BRAK ALLEGRO POLECONY- ZAMIAST PACZKA I POWWINNO WYSTARCZYĆ . 

oznacz moderatorów
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#
 
Bardzo dziękuję za pomoc ale....w cenniku który się u mnie otwiera przedrostek allegro występuje tylko w pierwszej grupie dostaw:( dlatego wkleiłem żeby było widać jak to u mnie jest. Teoretycznie wychodzi też na to że mogę dodać tylko np, allegro paczkomaty i wpisywać nr przesyłek dla więcej niż 50 % wysyłek ? czy dobrze myślę?
Oferta specjalna Allegro - Inpost
Czas przewozu: 1 dzień
Maksymalnie 8.99 zł.
Czas przewozu: 1 dzień
Kurier
Paczka
List
Odbiór w punkcie
Inny sposób dostawy
Wysyłka za granicę
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@tylkouniego  Bo żeby móc udostępniać Allegro polecony i inne dostawy PP z przedrostkiem Allegro trzeba mieć konto firmowe i umowę z Pocztą Polską.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję ale czy to oznacza że osoby bez konta firmowego nie mogę udostępniać w żaden sposób sprzedaży w allegro smart? i od kiedy tak jest ? jeszcze dwa tygodnie temu miałem allegro smart:(

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@tylkouniego Możesz mieć smart - wystarczy że dodasz allegro paczkomaty24/7 inpost i będziesz mieć co najmniej 50% uzupełnionych w terminie przesyłek. I właśnie z tego powodu "przez pewien czas ( około 10 dni ) nie uzupełniałem nr przesyłek w terminie. ( ale tego powodu nie mam w sumie jak sprawdzić )" straciłeś smarta.
Takie rzeczy sprawdza się tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  bardzo dziękuję - ostatnio był z tym trochę kłopot ;( ale tego parametru chyba nie mam gdzie sprawdzić? kiedyś już tak miałem i informację o stanie procentowego uzupełnienia nr przesyłek podała mi miła Pani z allegrokontakt,

oznacz moderatorów
tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere wielkie dzięki - faktycznie mam 46% 😞

Teraz już wiem o co chodzi. Ale mam jeszcze pytanie - czy mogę mieć do jednej aukcji dwa rodzaje dostawy - smart i jakąś inną?

Tak żeby klient miał wybór - smart poprzez paczkomat i np. LPP czy paczkę bez smart? czy jak dodam inne opcje dostawy ( nie smart ) to czy smart zniknie czy też będzie to działać opcjonalnie?

 

 

 

oznacz moderatorów
Pabiangela
#7 Wielbiciel#

Nam tez zniknął smart .W jakości sprzedaży  brakuje 2 punkty

1.Procent ofert z Allegro Smart!: 0% a mieliśmy wszędzie.

2.Metody dostawy - odbiór w punkcie:0,00%

Czy dodając w ofertach odbiór w punkcie Smart powinien wrócić ?

Dodam ze jak próbuje dodać nowy cennik oprócz Allegro mini kurier /Allegro paczkomaty Inpost nie ma żadnej innej opcji z Allegro...

dziekuje za pomoc

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Pabiangela  Bo te inne opcje są zarezerwowane dla kont firma.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@tylkouniego Wydaje mi się, że powinno zadziałać. Wszelkie warunki potrzebne do uzyskania smarta masz opisane tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-warunki-dla-sprzedajacych-9dG9omEnet1

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Pabiangela
#7 Wielbiciel#

Czy ktos wie jakie sa opcje jako konto nie firmowe,zeby nadal miec smart?

Dziekuje za pomoc

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Pabiangela Serio, nie chciało Ci się nawet przeczytać wcześniejszych postów w tym wątku (gdzie wszystko masz wyjaśnione)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Pabiangela
#7 Wielbiciel#

Knowhere dzięki za odpowiedz. Właśnie czytam ten temat od paru dni.I nie umiem tego zalatwic. Mialem SMart i zniknal . isalem do allegro mowili maila + i itd... wszystko jest tak jak pisza. Mowili ze to furgonetka nawala, furgonetka pisze ze to Allegro... Jedynie co mi brakuje to opcja odbioru w punkcie. Czy jesli dodam odbior w punkcie w moim przypadku Smart pojawi sie ? jeszcze raz dzieki za odpowiedz, czytalem wszyskie watki odnosnie smart.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Pabiangela Przecież masz paczkomaty za 8,99 zł, zwroty też masz ustawione. Czy tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy masz co najmniej 50% numerów przesyłek uzupełnionych w terminie?
Co nadajesz przez furgonetkę?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów