anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT OSS

noVVacki
#7 Wielbiciel#

Witam, mam zamiar zgłosić się do VAT OSS bo przekroczę limit 42000,00 zł. Faktury wystawiam poprzez program sprzedażowy Subiekt, jak mam zintegrować faktury wystawiane przez Subiekt powiązanego z moim kontem Allegro, by dla sprzedaży na klienta indywidualnego wystawiać faktury ze stawką czeską VAT 21%?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Systemowo z Allegro?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@noVVacki wydaje mi się że musisz dodać uzupełnić w każdej ofercie stawkę dla Czech 21 % powinien zaciągnąć o ile integracja jest poprawna 🙂

Zrzut ekranu 2024-02-21 162647.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

noVVacki
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc faktycznie tutaj rozwiązuje mi to problem. A czy da się w takim razie ustawić żeby tylko dla klientów indywidualnych z Czech się ta stawka pobierała? Bo VAT OSS i zastosowanie preferencyjnej stawki dotyczy tylko klientów indywidualnych. Wtedy na firmy przykładowo czeskie z podanym numerem NIP musi zaciągać standardowo 23% (pomijam tu kwestię WDT i stawki VAT 0%).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@noVVacki ponoć nad tym pracują co by dla firm od razu liczyło 0 % ale wchodzą na kolejny rynek i dalej nic nie wprowadzili 😞

Jak Ci firma kupuje musisz oddać vat i wystawić ze stawką 0 % 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Ja po wielu męczarniach zrobiłem tak, że zdublowałem oferty które chce prezentować czechom, ustawiłem na nich "nie wystawiam faktur", podniosłem ceny o 10% i włączyłem przelicznik cen. Ciekawe jest to, że mam na tych ofertach niezłą sprzedaż także w PL (nie wiem czemu niektórzy wolą kupować 10% drożej ten sam produkt...). Oczywiście rozliczam się tak jak trzeba, faktury prywatnym wystawiam ale mam spokój z za niskimi cenami i tymi zwrotami vatu itd.

Wiem, że to nie rozwiązanie dla każdego, ale ja mam raptem 140 ofert i to działa.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

temat jest wyjątkowo prosty, aktywnym podmiotom gospodarczym wystawiasz fakturę na kwotę brutto jaką otrzymałeś i ze stawką VAT 0%, gdy analogicznie klientem jest osoba fizyczna, wystawiasz fakturę ze stawką VAT 23% czyli taką jaka obowiązuje w Polsce, nie wystawiasz żadnych 21%, to nie jest twoja brocha, jesteś tu i posługujesz się stawką w Polsce 23% przy wystawianiu faktury klientowi bez działalności w Czechach.

oznacz moderatorów

noVVacki
#7 Wielbiciel#

Nie ma Pan racji, proszę przeczytać mój post pytam w kontekście VAT OSS. 

oznacz moderatorów