anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jakim celu funkcjonuje system ocen produktów ?

mikeza
#20 Guru#

Zastanawiam się w jakim celu funckjonuje system oceny produktów. Przed chwilą chciałem dokonać zakupu kopert ochronnych. Skaczę sobie po ofertach, różne ceny, różni producenci. Finalnie każda oferta ma te same oceny. Skąd mam wiedzieć, czy dany produkt jest jakościowo ok, czy klej trzyma, czy wymiary są zgodne z opisem aukcji, skoro wszystkie mają takie same opinie. Nie wiem czy oceny dotyczą danego produktu, czy jakiegoś innego ? Na tą chwilę uważam, że system ocen produktów kompletnie nie spełnia swojej roli, mało tego, wręcz utrudnia dokonanie zakupów i uniemożliwia ocenę jakościową. Dodatkowo jest wręcz zachętą dla sprzedawców, którzy oferują produkty niskiej jakości, żeby korzystać z lepszych wcześniejszych ocen innych allegrowiczów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zarówno system komentarzy jak i katalog Allegro nie jest rzetelny, ani pomocny, a nawet uważam, że z premedytacją lub nie, wprowadza klienta w błąd. 

Swoją drogą, właśnie się o mały włos, nie udusiłem pianą z pasty do zębów, zrobiłem wdech i poszło nie do tej dziurki 😒

Od razu pomyślałem, że zakupię pastę, która się nie pieni podczas mycia, no ale to jak szukanie igły w stogu siana.

Czy jeśli kupię do testów około 40 różnych past i spróbuję każda umyć tylko raz, by przekonać się do intensywności pienienia, to mogę zwrócić praktycznie całą tubkę i zadać zwrotu kasy? zrobiłbym to w sklepie stacjonarnym, ale w takim np. Auchan nie ma jak umyć zębów na stoisku z pastami, brak spluwaczki.

A tu na Allegro wszystko mają i wszystko zwracają.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

ale ,...ty tak serio z tymi pastami ?

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Sam kupuję koperty ochronne (piankowe ) od jednego producenta który miał je według mnie w bardzo dobrej jakości na allegro ale jak wielu innych co sprzedają dobry towar opuścił allegro i sprzedaje gdzie indziej aby nie psuć sobie reputacji innymi z którymi musi się łączyć przez ten słynny katalog.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mwmonety jeśli masz na myśli iposto to też jestem zachwycony ich jakością kopert piankowych.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mikeza  Moim skromnym zdaniem  obydwa systemy ocen funkcjonują  tylko w celach reklamowych Allegro.  Oczywiście wcale nie odzwierciedlają rzeczywistości, chodzi tylko o to  żeby wykazać że Allegro sprzedaje przedmioty najwyższej jakości, sprzedawcy są najlepsi w całej UE,  a każdy kto się  nie mieści w wyidealizowanym standarcie Allegro jest tępiony wszelkimi dopuszczalnymi metodami.

Dyskusja w tym temacie absolutnie nie ma sensu,  decyzje zapadają gdzieś daleko i wysoko w Księstwie Luksemburg i póki co nie ma szans żeby coś się na dobre w tej materii zmieniło.

Może kiedyś w nieodległej przyszłości kiedy cena akcji spadnie poniżej poziomu akceptowalnego przez zarządzających,  nastąpi wymiana akcjonariatu właścicielskiego i może  nastąpią jakieś pozytywne zmiany. Ale nie w kwestii ocen, wszyscy właściciele zawsze będą chcieli wykazywać że na Allegro są sprzedawane tylko przedmioty najwyżej oceniane, najlepsze.

Po prostu wygodniej będzie się do tego przyzwyczaić i nie zwracać uwagi na oceny.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zgadza się ,tylko przed erą produktyzacji i masowego łączenia ofert z katalogiem allegro, system ocen był rzetelny i faktycznie kupując na danej aukcji wiedziałem, że oceny dotyczą tego konkretnego produktu, a nie innych "podobnych", sprzedawanych przez konkurencję. Zastanawia mnie jedno, skoro allegro jest takie pro-konsumeckie i wszystko co robi, robi z myślą o kupujących, to niestety system ocen nie do końca wpisuje się w tą ich politykę i jest powiedziałbym dosyć istotnym elementem zniechęcającym do zakupów na tym portalu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mikeza   "...robi z myślą o kupujących,"

Tak wszystko co Allegro robi to robi z myślą o maksymalnym "wydojeniu"  kupujących,  chodzi o zachęcenie do kupowania, wydawania pieniędzy, kupowania nie tego co kupujący potrzebuje lecz tego co mu wyszukiwarka zaproponuje.  Bo nie tylko system ocen jest kłamliwy to również wyszukiwarki kłamią, przekonałem się o tym wielokrotnie.

To wszystko jest dla dobra kupujących przecież.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Ja to widzę tak

macie całkowicie stracić swoją indywidualność na allegro

@mikeza katalog produktów ma wyeliminować sprzedawców, którzy w przyszłości mają być tylko tłem dla sklepu allegro

ponadto katalog produktów ma służyć allegro do definiowania obszarów swojej aktywności

Serwis już z tym się nawet nie kryje. Wysyła nawet listy z produktami, które mają być wystawiane - a on za to zmniejszy prowizję. Najważniejszy jest PRODUKT -

 

Na drodze serwisowi stoją polskie przepisy, gdzie najważniejszy jest Sprzedawca bo to on odpowiada za towar i dlatego są takie lawiracje i niedomówienia

Stąd nowomowa w serwisie by w razie reakcji uokik i innych urzędów odwrócić kota ogonem i uniknąć kary np: poprzez twierdzenia, że za działania smart, wysyłek allegro, prezentacji oferty i

KATALOG PRODUKTÓW odpowiada Sprzedawca

 

Ostatnia akcja tzw weryfikacji służy serwisowi do uaktualnienia i zbierania danych  o sprzedawcach np: w celu ścigania ich za nie zwrócone wypłaty z pok

A opłaty za ofertę 1zł bez wykupionego abonamentu mają ograniczyć sprzedawców, tylko do profesjonalnych podmiotów prowadzących stałą sprzedaż na allegro

Przypominam, że abonament pozwalał wcześniej sprzedawcy założyć tzw sklep na allegro

Jedyną możliwością likwidacji katalogu produktów jest masowy protest i sugerowanie, że szkodzi on i wprowadza w błąd konsumenta

a ograniczanie treści w ofercie łamie ustawowy wymóg pełnego i zrozumiałego opisu co łamie ustawę konsumencką

 

oznacz moderatorów