anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wady produktyzacji

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Zdecydowałam sie poruszyć problem na otwartym formu, gdyz mam dość pisania, pytania i czekania na odpowiedź.

Może tu jakis "spec" od kategoryzacji i łączenia z EANami produktów wypowie sie i wyjaśni mi łopatologicznie dlaczego co kilka dni odłączana jest moja aukcja od produktu.?  Dziś znów po raz e-nty.

Mleko Bebilon profutura w płynie buteleczka a 70ml. O ile karton mleka liczący 24 szt jest ok, łączy się z EANem 3041094950601, przy wielkości jest wartość "inna", to pojedyncza butelka połączona z tą sama wielkością "inna" jest regularnie odłączana co kilka dni. Wiadomo aukcja leci w dół. Wznawiam, łączę z wielkością "inna" tego produktu, przyjmuje a jakże i za kilka dni znow to samo "odłączyliśmy twój produkt" ble ble. Żeby było śmieszniej, przy próbie stworzenia nowego produktu (zakładając, że ten dopasowujący się , jest błędny, otrzymuje komunikat, "połączylismy twoj produkt".

Może w końcu zrobicie porządek z tym bałaganem, znaczy się doszłam sama dlaczego tak się dzieje, ale bałaganu nie poprawię.  Sprawa była opisywana w tikecie 21458209 i od 2-go marca czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów
57 ODPOWIEDZI 57

anitaw40
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Czy to będzie kiedyś naprawione i poprawne będzie powiązanie?

Kolejny przykład:

EAN 5902704990791

Produkty:

SAMOPRZYLEPNA SZUFLADA ORGANIZER POD BIURKO 19X26

SAMOPRZYLEPNA SZUFLADA ORGANIZER POD BIURKO

Kubek INNY 0 ml - pojemność (ktoś miał fantazję 🤣)

ZESTAW DO SPANIA SZLAFROK BIUSTONOSZ SZORTY S

SAMOPRZYLEPNA SZUFLADA ORGANIZER POD BIURKO 34X26

Grzebień do czesania, do modelowania Inter-Vion

PLUSZOWA ŚWIECĄCA ZABAWKA KRÓLIK 75CM

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@anitaw40, dziękuję Ci za to zgłoszenie - poprosiłam o weryfikację przypisania tych EAN-ów. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@anitaw40, uporządkowaliśmy powiązania wskazanych EAN-ów. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No to 7 z głowy, a co z milionem innych ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, jeśli masz podobny przykład EAN-ów, które błędnie przypisano, poproszę Cię o ich podanie. Zweryfikuję to. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Mam . Tylko mam też pytanie .  Jakie wynagrodzenie przewidujecie za naprawianie waszego wadliwego systemu i pracę nad waszym wadliwym katalogiem ? No bo chyba nie za darmo ?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Może po monecie od oferty? (symbolicznie)

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mr_oma a może tak zatrudnicie ludzi do zaprowadzenia i utrzymania porządku? Którzy sami znajdą takie oferty i zrobią porządek, a nie będą czekali by wskazać im błędy palcem? Choć patrząc na zmiany w katalogu produktów czy na zgłoszenia ofert łamiących regulamin, śmiem wątpić czy i to by pomogło...

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Nie są w stanie nic zrobić , dziś miałem rozmowe z allegro ale trafiłem na wyjątkową klacz:)Zuzanne czułem jakbym gadał z jakimś robotem a nie czlowiekiem  , ewidentnie nie chcą pomóc tylko  klepią w kółko to samo jak robopty zgłoś bład napisz do nas itd, karuzela normalnie i koło sie zamyka-sami mało co pomogą a chcą abyśmy za nich to robili i slęczeli przy allegro non stoip aby oderwać nas od innych potali-- kompletnie nie wiedzą jak maja to robić i uczą sie na błędach a błedy allegro mamy poprawiać my.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dzisiaj z ciekawości próbowałem wystawić troche elektroniki a dokładnie , układy scalone... No jak rany, niewiarygodne  burdello bum bum w tych częściach elektronicznych macie   . Same 74ls00 to kilkanaście produktów.. 😉 A żaden nie pasuje do moich. Bo ja mam NXP  a tego producenta nie ma na liście . Za to macie zbędny **piiip**ylion kategorii i podkategorii...

Ok, moge zgłosić jeden przypadek, z ciekawości , ile moderator takich przypadków może zgłosić to sławnego "odpowiedniego działu" ? Ile osób w tym odpowiednim dziale odróżnia układ scalony 74ls00 od 74hc00  albo 7400 ? Do tego w wykonaniu, CEMI, Phillipsa, NXP albo innego producenta ,   bo to też jest ważne ?

Napiszcie po prostu jasno i uczciwie że za niedługo wywalicie z Allegro wszystkich którzy nie spełnią waszych wymagań i po krzyku.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  ehh ekurat dzis pisałem o tym w innym wątku:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/ba%C5%82agan-w-produkcie/m-p/373554#M86314

Dostalem gotową recepte jak teraz nalezy zarabiac na allegro. Kupić najtanszy produkt, wybrac EAN markowego produktu, zrobic kilkaset procent narzutu i zarabiać bo Twoja oferta i tak bedzie najtansza a skorzystasz z opinii markowego produktu. Jeśli wystawisz kilkadziesiąt takich aukcji z różnych kont nikomu nie bedzie sie chciało zgłaszać i biznes sie bedzie krecił

W odpowiedzi na moje zgłoszenie że pod jedną markową siekierę jest podpiete KILKASET innych błędnych aukcji dostałem odpowiedz: nie da sie tego poprawić trzeba zgłaszac pojedynczo 🙂

Wiec ja sobie juz uwagi na temat produktyzaji odpuszczam bo to sie mija z celem. Jak widzimy teoria sobie a życie sobie

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A to widziałem też 😉  Moja "konkurencja" ma wszystko co wystawia podpiete pod jeden produkt 😉  I ma święty spokój 😉 Co by nie sprzedał to go pochwalą. A że produkt to raz to a drugi raz coś innego ? Opinie o produkcie są super. 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@eightbitclone2 Dokładnie to samo robi moja konkurencja 170 ofert pod jeden produkt.

Jako jedną z wielu korzyści wynikających z produktyzacji jest możliwość "otrzymania" wyróżnienia [SUPER CENA] od kogoś, kto nieświadomie podpiął się pod twój produkt z wyższą ceną od innych ofert. Niektórzy sami robią to na swoich ofertach wystawianych z rożnych kont, ale inni wystawiający hurtowo tysiące ofert nie są w stanie i nie zamierzają kontrolować z jakimi produktami są one spinane, a ceny mają z reguły wyższe. W ten sposób dostajesz zielony znaczek pomimo że twoja oferta jest droższa od innych nie powiązanych z tym samym produktem. 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

dostałem taka ładna odpowiedz przy zgłaszaniu k...wa chyba chcą abym fotografa zatrudnił  dramata mój produkt , moj kod ean zam sobie kiedys nadałem teraz mam udowadniać zdjeciami etykiety, nazwa zostyała zrobiona pod allegro kopgo wy tram zatrudniacie , blondynek brakło , to moż małpy w obsłudze odpowiadają;)):

Chętnie zgłoszę sugestię zmiany nazwy dla tego produktu. Proszę tylko o przesłanie potwierdzenia nazwy m. in. ze strony producenta, organizacji GS1 Polska lub zdjęcia etykiety, na której prawidłowa nazwa jest widoczna. Będę mógł wtedy przekazać tę kwestię do zespołu technicznego, który zweryfikuje proponowane zmiany i ewentualnie je zatwierdzi. Proszę zatem o przesłanie takich informacji.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ A jaką korzyść zyskają osoby zgłaszające poprawki do "katalogu produktów Allegro"?

Czyli osoby, które wkładają swój czas i pracę na rzecz poprawy działania produktu, który należy do Allegro i to do pracowników Allegro należy jego poprawa? Dlaczego użytkownicy serwisu Allegro mają to robić za darmo?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@maxr01 Możesz chyba liczyć tylko na wirtualny uścisk dłoni, ale zapewne twój pomysł (o ile będzie mógł owocować zyskami) może komuś (nie tobie) przynieś premię .

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Mi ten bałagan się podoba. Chciałem kupić krawat a kod producenta sznur wisielczy 🤣 

Nie ma co polski sprzedawca na allegro ma fantazje.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nawet nie czytam wszystkich postów w tym wątku. 

Ostatnio wystawiałem kilkadziesiąt produktów - sugerowane przez Allegro połączenia są, delikatnie mówiąc, "abstrakcyjne". Jednak mam do wyboru - albo połączyć moją ofertę z takim błędnym produktem, albo wystawić bez połączenia z katalogiem - oczywiście łączę, gdyż Allegro tego wymaga. Co się potem dzieje? - to widać po zwrotach produktów zakupionych w aplikacjach mobilnych.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów