anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja klienta biznesowego w inpost

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

Witam. Otrzymałem informację od InPost o tym, że mają obowiązek zweryfikowania tożsamości powołując się na ustawę AML. Oprócz wysłania informacji dotyczących firmy oraz identyfikacyjnych przedsiębiorcy chcą przeprowadzić wideo konferencje. Nie dam rejestrować swojego wizerunku spółkom, które nawet nie są instytucjami finansowymi.. Czy są tutaj osoby u których poproszono o taką weryfikację?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
_Likos_
#20 Guru#

@Sadzonkipl  nas nie proszono . kiedy podpisywaliśmy umowe podjeżdzął handlowiec z Inpost-u i tyle.

Ja chyba w takiej sytuacji zadzwoniłbym na infolinie i dopytał czy Inpost rzeczywiście prowadzi taką weryfikacje.

Zaraz spróbujemy spytać. @InPost  czy to prawada z taka weryfikacją czy też kolejna próba wykorzystywania wizerunku waszej firmy do niecnych celów ???

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Sadzonkipl ja z tego co pamiętam podpisywałem umowę przez Autenti 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

IMG20230130193411.jpg

oznacz moderatorów
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

Dajcie znać czy da się coś powiększyc otwierając w nowej karcie

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Sadzonkipl twoich zdjęć nie zobaczymy za niską rangę masz, musi moderator zatwierdzić 🙂

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Zatwierdziłam już zdjęcia i poprosiłam koleżanki oraz kolegów z Inpost o wypowiedź tutaj, więc poproszę jeszcze o chwilę cierpliwości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

Dziękuję 

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@Sadzonkipl 

Dobry wieczór,

w związku m.in. z obowiązkiem weryfikacji tożsamości Klientów, zawierających z InPost umowy handlowe, który został nałożony na InPost sp. z o.o.  jako instytucję obowiązaną w rozumieniu Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, przed  nawiązaniem współpracy, InPost sp. z o.o. przeprowadza weryfikację tożsamości Klientów. 

Weryfikacja odbywa się w obecności Przedstawiciela Handlowego odpowiedzialnego za przygotowanie kompletu dokumentacji.

Jest to standardowy proces weryfikacyjny.  Nasz pracownik odpowie na wszelkie pytania w czasie rozmowy z Państwem.

 

Zapewniamy, że dane są chronione w odpowiedni sposób i nie są wykorzystywane w sposób niezgodny z celem, dla którego zostały zebrane (tj. w celu identyfikacji i weryfikacji tożsamości Klienta zgodnie z wymogami ustawowymi).

 

 

 

 

oznacz moderatorów
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

Przepraszam ale jaka weryfikacja jak moja umowa ma już kilka lat? Wprowadzanie zmian do umowy bez zawiadamiania klientów? Stracicie tych klientów a ja będę pierwszym z nich.

oznacz moderatorów
Sadzonkipl
#3 Debiutant#

Nie dostosowaliscie się do ustawy kilka lat temu pozyskując w ten sposób nowych klientów. 

oznacz moderatorów
Ian4
#7 Wielbiciel#

Czyli jak ma teraz podpisaną z wami umowę i z niej zrezygnuję, a następnie zacznę korzystać z waszych usług poprzez i za pośrednictwem allegro i z nimi się bezpośrednio rozliczać, to mnie ta cała wasza Weryfikacja AML InPostu nie będzie obowiązywać...No to chyba tak zrobię i weryfikujcie sobie wtedy allegro.

oznacz moderatorów
www_bokken_pl
#11 Animator#

Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Z tego co widać to chyba konieczna jest umowa własna z inpost?

oznacz moderatorów
wellies2017
#8 Zapaleniec#

Co w wypadku jeśli ktoś nie wypełni tego formularza i go nie odeśle?

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

Dzień dobry @wellies2017

w przypadku braku odesłania formularza ze strony firmy InPost zostanie zaproponowana alternatywna forma weryfikacji, natomiast w celu ustalenia szczegółów sugerujemy kontakt bezpośrednio z Przedstawicielem Handlowym, który kontaktował się z Państwem w tej sprawie lub pod adres, z którego dostali Państwo wiadomość.

oznacz moderatorów
Ania-Wlod
#7 Wielbiciel#

Ten formularz to jakieś nieporozumienie. Skoro jako jdg mikro przedsiębiorca powinnam go wypełnić, to oczywiście rozumiem cel podania danych firmowych. Nie rozumiem dlaczego mam w tym formularzu podać numer pesel, serię i numer dowodu osobistego. Gdzie do cholery jest rodo? Czy na własne życzenie mam udostępniać obojętnie w jakiej formie (ustanej czy pisemnej) dane, dzięki którym ktoś może wziąć sobie kredyciki na mnie. O ile rozumie podawanie takich informacji w banku, to za diabła nie podam ich firmie kurierskiej. Wszystkie dane firmy są dostępne w ceidg po wpisaniu NIPu danej firmy.

Amen

oznacz moderatorów
marpit
#9 Pomysłodawca#

Podanie tych danych w formularzu to jeszcze nic, mailowo poinformowano o konieczności okazania  dowodu osobistego przez whatsapp.
Zastanawia mnie jedna rzecz po co inpsot te dane?
Firma nadaje jedynie paczki i wystawia fakturę za usługę. Nie mam pobrań.

Żadna firma wysyłkowa nie prosi o takie dane.

oznacz moderatorów