anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja konta do wypłat środków w Koronach Czeskich Kantor Alior Bank

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gralandik
#7 Wielbiciel#

Witam, 

założyłem konto w Kantorze Alior Banku w koronach Czeskich. Mam problem z weryfikacją, ponieważ wybierając jedyną dostępną opcję przelew tradycyjny operator prosi o 1 zł. Niestety nie można wysłać przelewu weryfikacyjnego z konta walutowego w koronach, ponieważ operator chce 1zł, a nie korony. Jak zweryfikować takie konto?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Gralandik w takim wypadku należy przesłać równowartość 1 zł w koronach czeskich. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Gralandik
#7 Wielbiciel#

Niestety nie ma takiej możliwości, na podane konto do weryfikacji nie można przelać koron czeskich.

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

możesz zrobić weryfikację przez szybki przelew a nie przelewem zwykłym, też mam konto w aliorze i nie miałem żadnych poroblemów, po zalogowaniu wybierasz po prostu rachunek w koronach i pobierze z konta równowartość 1 zł wg aktualnego kursu bankowego a potem dostaniesz zwrot. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AdvisorBooks prześlij proszę  zrzuty ekranu na adres spolecznosc@allegro.pl - strony z weryfikacją, na której widoczne będą dane, jakie się Tobie podsiwiają do wykonania przelewu oraz strony z banku (z momentu wykonywania przelewu), gdzie pojawia się wspomniany komunikat o braku możliwości wykonania przelewu (ważne, aby na tym zrzucie widoczne były dane rachunku P24). Zrzuty powinny obejmować cały ekran wraz z paskiem adresowym przeglądarki. Datą i godziną.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@w_kiwi chyba zaszła jakaś pomyłka, ja nie mam problemu, próbowałem pomóc na podstawie swoich doświadczeń w temacie 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Gralandik konsultuję dla Ciebie wskazaną kwestię. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Gralandik
#7 Wielbiciel#

Udało się zrobić przelew, mój błąd. Dzięki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
poscielowniapl
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, jak to zrobiłeś ?

oznacz moderatorów
poscielowniapl
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem, bardzo proszę o pomoc

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Jeśli masz w alior banku rachunek pomocniczy w CZK to przechodzisz do weryfikacji i wybierasz szybki przelew, następnie logujesz się na konto i wybierasz rachunek w CZK z listy rachunków - jest taka strzałka w dół po prawo od salda rachunku. Ważne - musi to być rachunek pomocniczy, nie w kantorze walutowym alior banku tylko normalnie tam, gdzie się logujesz do banku. 

oznacz moderatorów
poscielowniapl
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, czyli w momencie gdy mam konto w kantorze alior banku. Nie ma możliwości ustawić go jako rachunek do wypłat??? 

 

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Nie wiem, nie próbowałem, opisałem tylko jak ja to zrobiłem, działa, nie generuje kosztów więc i szukanie alternatywy jest dla mnie bezcelowe

oznacz moderatorów
poscielowniapl
#7 Wielbiciel#

Nie mam rachunku pomocniczego w alior banku, mam tylko w kantorze

oznacz moderatorów
3RAR
#7 Wielbiciel#

a jak potem wypłacasz CZK z rachunku pomocniczego ? Kasa z allegro już mi wpłynęła na rachunek pomicniczy w CZK w Aliorze natomiast jak chce zrobić przelew tradycyjny na cinkciarza to jest opłata 20 zł. Dramatu nie ma bo i tak lepiej to wychodzi niż jak przelewali na konto w PLN i przewalutowali, natomiast jak da się oszczędzić to czemu nie.

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Teraz akurat korzystam z kantoru Aliora bo jest minimalnie lepszy kurs wymiany ale w cinkciarzu robi się to tak samo - wybierasz sobie u nich na stronie czy tam w aplikacji doładowanie konta w CZK, podajesz z jakiego banku robisz przelew i oni wtedy udostępniają Ci nr rachunku w Aliorze, to idzie jako darmowy przelew wewnętrzny wtedy. Analogicznie jest to w kantorze Aliora, też masz rachunek w CZK prowadzony w Aliorze więc to jest jako przelew wewnętrzny w CZK i nie pobierają opłat, no przynajmniej u mnie, może być też że to kwestia innej umowy, ja mam rachunek 4x4 w aliorze, może przy innych umowach są opłaty. No i fajna sprawa do opłacenia prowizji allegro w CZK jest karta wielowalutowa, i kantor aliora i cinkciarz to oferują.

oznacz moderatorów