anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja konta do wypłat

Nickter
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam. Mam prywatne konto. Pośrednik PayU wstrzymało wypłaty, czekając na informacje, których ode mnie nie wymaga nawet Urząd Skarbowy. Proszę o informację:

1. Jeżeli zamknę konto, czy Allegro wypłaci mi zaległe pieniądze wpłacone przez kupujących za moje aukcje;

2. Jak długo trwa otwieranie nowego konta na Allegro i co jest do tego potrzebne.

Pozdrawiam. Nickter

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter Bez pozytywnej weryfikacji danych do wypłat przeprowadzonej przez PayU, nie będziesz mógł wypłacić pieniędzy.

Tutaj znajdziesz instrukcję jak założyć konto w Allegro. Dlaczego chcesz zamknąć konto, z którego obecnie korzystasz?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Ponieważ chcę odzyskać pieniądze za aukcje, które już wysłałem kupującym, a PayU nie chce mi wypłacić na konto. Gdy zamknę konto, to Allegro coś musi z tymi pieniędzmi zrobić. Proszę o odpowiedź: co zrobi? Aukcje sprzedałem poprzez Allegro, a nie poprzez PayU.

Nickter

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter To nie jest rozwiązanie Twojego problemu. Nie zamkniesz konta, na którym są środki. Cały proces będzie mógł się zakończyć dopiero po ich wypłacie i opłaceniu rachunku.

 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Przeczytałem Ustawę, na którą powołuje się Allegro. W myśl tej Ustawy, Allegro nie ma z nią nic wspólnego, bo nie jest instytucją finansową, co Pani przyznaje, bo nie wypłaca pieniędzy na konto za zrealizowaną transakcję.  Ustawa jest z dnia 1 marca 2018r. Paragraf, który powinno realizować PayU, brzmi: Art.33 p.4. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w zakresie i z intensywnością uwzględniającymi rozpoznane ryzyko prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związane ze stosunkami gospodarczymi lub z transakcją okazjonalną oraz jego ocenę.
Art. 34. 1. Środki bezpieczeństwa finansowego obejmują:
1) identyfikację klienta oraz weryfikację jego tożsamości;

Czyżby Allegro nagle podejrzewało mnie o pranie brudnych pieniędzy, bo PayU wypłaca mi od czasu do czasu kilkadziesiąt złotych za udokumentowaną sprzedaż znaczków pocztowych? Bo PayU od czasu wejścia Ustawy w życie, a to już ponad 4 lata, jakoś wypłacało mi te pieniądze bez przeszkód.

Ponadto znalazłem ciekawy art.39: Art. 39. 1. Weryfikacja tożsamości klienta i beneficjenta rzeczywistego następuje przed nawiązaniem stosunków gospodarczych lub przeprowadzeniem transakcji okazjonalnej. 

Dlaczego przez 4 lata nikt ode mnie nie wymagał kopii dowodu osobistego, czyli postępował wbrew Ustawie? Czy warunkiem rozwiązania umowy z Allegro jest udostępnienie danych wrażliwych obcej firmie, związanej z Allegro interesami i czy to nie jest przypadkiem szantaż?

Czy Pani zdaniem znajdę prawnika, który będzie chciał zrobić reklamę Allegro w mediach?

Pozdrawiam, Nickter

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak rozwiążesz umowę to Allegro będzie musiało się z tobą rozliczyć.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Allegro nie spieszy się z wypłatą nie swoich pieniędzy. Ja czekałam jakieś 3 tyg. tak długo "analizowano" moją firmę. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter To nie my przeprowadzamy weryfikację danych do wypłat, tylko operatorzy finansowi - PayU i Przelewy24.

Operatorzy są zobowiązani do posiadania aktualnych danych i dokumentów, dlatego regularnie przeprowadzają reweryfikację. Reweryfikacja polega na zaktualizowaniu danych i dokumentów sprzedających. Odbywa się ona średnio co 3-5 lat. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Pani Natalio, proszę zweryfikować swoją wiedzę. Jestem członkiem Allegro już prawie 18 lat i dopiero teraz dowiedziałem się, że istnieje jakiś operator, który żąda ode mnie kopii mojego dowodu osobistego.

Serdecznie pozdrawiam,  Piotr [edycja]

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter Allegro współpracuje nawet z dwoma operatorami: PayU i Przelewy24. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to przydatne będą te artykuły: 

Weryfikacja konta do wypłat u operatora PayU: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-aktywowac-usluge-payu-w-... 

Weryfikacja konta do wypłat u operatora Przelewy24: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wlaczyc-usluge-przelewy2... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Proszę o podanie zapisu w art.15 RODO, na podstawie którego Allegro żąda ode mnie kopii dowodu osobistego, zanim wypłaci mi pieniądze za sfinalizowaną już sprzedaż. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Allegro nie stosuje minimalizacji informacji o danych osobowych, domagając się kopii dowodu osobowego, gdy w grę wchodzą drobne sumy za drobną sprzedaż. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Allegro nie stosuje przejrzystości informacji, dokonując sprzedaży bez uprzedzenia sprzedającego, że wypłata środków pieniężnych nastąpi po udostępnieniu kopii jego dowodu osobistego firmie obsługującej pracę Allegro.

Informacje te potrzebuję przed złożeniem skargi do UODO. Proszę o odpowiedź wiążącą, ponieważ brak odpowiedzi też jest odpowiedzią. Kopię tej korespondencji załączę do skargi do UODO.

Piotr Wiąckiewicz, login na Allegro: nickter

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter PayU jako operator płatności i instytucja płatnicza zobowiązana jest na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu do posiadania aktualnych dokumentów, danych oraz informacji dotyczących swoich klientów. W związku z tym PayU na bieżąco aktualizuje dokumenty swoich klientów.

Oczywiście nie musisz przesyłać dokumentów, ale będzie to oznaczało brak możliwości świadczenia usługi przez PayU.

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Nickter
#9 Pomysłodawca#

Moje pytania kieruję do Inspektora Ochrony Danych Osobowych, tymczasem otrzymuję pokrętną odpowiedź od... Oli Moderatorki. Pani Olu, z PayU nigdy nie zawierałem żadnej umowy, a jako osoba prywatna nawet nie miałbym takiej możliwości. Proszę o odpowiedź Inspektora Ochrony Danych Osobowych Allegro na postawione pytania.

Piotr Wiąckiewicz, login na Allegro: nickter

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nickter Piotrze, na Allegro Gadane nie pracuje żaden Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Jeśli oczekujesz bezpośredniego kontaktu w sprawie RODO, to napisz wiadomość mejlową na iod@allegrofinance.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Rozumiem, że bardzo zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich danych osobowych, dlatego sugerowałabym nie podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem na publicznym forum, do którego każdy ma dostęp.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów