anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja Przelewy24 - skan dokumentów

MAMY ROZWIĄZANIE!
vmshop
#7 Wielbiciel#

Chciałam zapytać dlaczego wprowadzacie w błąd sprzedających podając informację, że w przypadku działalności jednoosobowej do aktywacji Przelewy24 wystarczy wypełnić formularz LUB przesłać skan dowodu? W miejsce "lub" powinno być "i" , z tego co widzę nie ma możliwości aktywacji bez wysyłania tych skanów. Dwa lata temu był ten sam problem i dalej nikt tego nie poprawił. 

Sprawa druga - skoro już trzeba przesłać ten skan - chciałabym zabezpieczyć ten dokument jak tylko się da. Jakie dane można zamazać? Czy można nanieść znak wodny lub napis, że dokument jest przesyłany na potrzeby aktywacji Przelewy 24? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji, 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Marc_Oz
#11 Animator#

Każdego kto wymaga skanu Twojego dowodu tożsamości OLEJ CIEPŁYM MOCZEM (nawet z nocnika), bo nigdy nie wiesz, kto i dlaczego wykorzysta Twoje dane zdolne do zaciągnięcia pożyczki u Lichwiarza!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@vmshop Możesz zasłonić nr dowodu i pesel.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vmshop czy informację o konieczności wysłania dokumentu tożsamości otrzymałaś od operatora płatności? W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie wymagamy przesyłania skanu dokumentu, wystarczy uzupełnienie formularza, jednak operator może o to poprosić. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj
Jeżeli chodzi o anonimizację dokumentu to możesz umieścić znak wodny pod warunkiem, że nie będzie zasłaniać żadnych danych. Tutaj znajdziesz wzory anonimizacji dokumentów ze strony operatora płatności. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vmshop
#7 Wielbiciel#

Nie dostałam żadnej informacji ale kiedy wchodzę w ustawienie wypłat wyświetla się coś takiego:

Zrzut ekranu 2022-06-14 o 18.36.29.png

Wnioskuje więc z tego, że mam je uzupełnić o skan dokumentów. Niewiele dowiedziałam się z linka, który jest nad przyciskiem - w jaki sposób potwierdzić tożsamość? - bo prowadzi on do głównej strony pomocy Allegro, a nie do odpowiedzi na to pytanie.

Po wciśnięciu przycisku "uzupełnij dane osobowe" wyskakuje okno:

Zrzut ekranu 2022-06-14 o 18.46.02.png

Więc jak mam to rozumieć? Jest to po prostu nie jasne.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vmshop już wyjaśniam, gdy wchodzisz w Ustawienia wypłat, po wybraniu "uzupełnij dane osobowe" możesz wybrać "nie chcę przesyłać dokumentów", wtedy będziesz mogła potwierdzić tożsamość za pomocą formularza. 
W Twoim przypadku, ponieważ już wysłałaś dokumenty nie ma takiej możliwości, natomiast sprawdziłam to i Twoje wypłaty są w trakcie weryfikacji. W przypadku operatora Przelewy24 może ona zająć do 5 dni roboczych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vmshop
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie zrobiłam, wybrałam opcję bez dokumentów, wyświetlił mi się formularz do uzupełnienia danych, który wypełniłam i przesłałam dane te dane. Nie wysyłałam żadnych innych dokumentów, ten załącznik widoczny na zrzucie - Oświadczenie jest najwidoczniej plikiem wygenerowanym z tego formularza.

Dlatego właśnie dopytuję, bo nie rozumiem dlaczego to okno się wyświetla skoro wybrałam opcję bez dokumentów. I co mam w takim przypadku robić, bo nie rozumiem - czy oni czekają aż coś doślę? 

Nie minęło jeszcze 5 dni ale pytam zawczasu, bo czytałam tutaj wypowiedzi o tym jak ludzie wybrali weryfikację bez przesyłania dokumentów, a okazywało się że i tak muszą je dosłać.

 

oznacz moderatorów
vmshop
#7 Wielbiciel#

Dodatkowo cały czas widnieje informacja - czekamy na twój przelew mimo tego, że już go dawno zrobiłam i mi go odesłali.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vmshop dziękuję za informację! Z naszej strony wszystko wygląda prawidłowo i wypłaty są w trakcie weryfikacji, ale dla pewności konsultujemy to z operatorem. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vmshop
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję.

oznacz moderatorów
vmshop
#7 Wielbiciel#

Płatności aktywowane, wniosek więc z tego że jednak da się to zrobić tylko za pomocą formularza bez wysyłania skanów dokumentów. W związku z tym wycofuję zarzuty - nie wprowadzacie klientów w błąd, przydało by się natomiast proces weryfikacji uczynić bardziej zrozumiałym i przyjaznym dla użytkownika.

Dziękuję, zamykam sprawę.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vmshop dziękuję za informację i Twoją sugestię! 
Cieszę się, że Twoje wypłaty są już aktywne, pozdrawiam i życzę miłego dnia! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów