anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielokrotne wystawianie tej samej oferty w ramach jednej kategorii

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Witajcie moje złotka kochane. 

Jak dobrze wiemy, Allegro wprowadziło zmiany, które nie pozwalają na wielokrotne wystawianie tego samego przedmiotu w ramach tej samej kategorii. 

Napiszcie mi proszę jak to Allegro weryfikuje. Czy może sami sprzedający mamy na siebie na wzajem donosić? Wchodzę i widzę ten sam produkt wystawiony wielokrotnie kategoria Oprogramowanie -> Antywirusy i bezpieczeństwo. Czy weryfikujecie to po numerach EAN? 

A jeśli produkt nie ma EANu? Czyli że siadam zaraz i wystawiam milion aukcji żeby zalać konkurencję? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

I już trochę doniosłeś, ale jak już chcesz to tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51c159e7-e9c6-4991-a769-7a7fd5c458e1

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tadeksasnal To jest tylko dla picu. Takie "strachy na Lachy" A może się ktoś przestraszy i nie wystawi. Ciągle widzę te same oferty tylko każdą następną z ceną różniącą się o 1 gr od poprzedniej. Np. a. 10,00, b,10,01, c. 10,02 itd. Dokładnie ten sam przedmiot wystawiony 20-30razy. Albo minimalna zmiana w tytule oferty np. przestawienie wyrazów lub dodanie cyfry 1, 2, itp. Itak mozna w nieskończoność. Nikt na to nie reguje, bo trzeba by zatrudnić ludzi do takich weryfikacji.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niemożliwe.....

Nie widzę takiego problemu.

Wystawiałem ostatnio kilka ofert tego samego pod innymi tytułami aukcji - brak jakichkolwiek problemów. Nadal są widoczne dziesiątki/setki tych samych ofert jednego sprzedawcy i nie są usuwane.

I nie będą usunięte - gdyby Allegro usunęło takie aukcje, to drastycznie spadłaby ilość wystawionych ofert na Allegro - podejrzewam, że o min 50% - a na to Allegro nie może sobie pozwolić. Przedmiot wystawiony 20-30 razy to mało. Są aukcje, gdzie ten sam przedmiot jednego sprzedawcy zajmuje kilka stron w wyszukiwarce.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Możliwe. Są użytkownicy którzy mieli po 200000 aukcji a teraz mają nie całe 2000. Ja jak miałem kilka przedmiotów zdublowanych to otrzymałem ostrzeżenie i oczywiście aukcje automatycznie zamknięto. Tak więc hipokryzja, podwójne standardy albo ślepota lub też system pisany na kolanie. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tadeksasnal To nie podwójne standarty tylko niemożliwość usunięcia wszystkiego. Te aukcje przeglądaja automaty z konkretnym algorytmem szukania. Wystarczy mini różnica w tekście, opisie, w cenie i już to jest traktowane jako inna aukcja.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tadeksasnal @Ziolko39 już wyjaśniam jak to działa. Zgodnie z komunikacją, weryfikujemy tytuł oferty, cenę, parametry (w tym numer EAN) i miniaturki. Za powielone uznajemy oferty jednego sprzedającego – nie ma znaczenia, czy wystawiasz je na różnych kontach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika A co z takim fantem, o którym pisałem "Ciągle widzę te same oferty tylko każdą następną z ceną różniącą się o 1 gr od poprzedniej. Np. a. 10,00, b,10,01, c. 10,02 itd. Dokładnie ten sam przedmiot wystawiony 20-30 razy" Jak to się ma do weryfikacji ?

oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

@la_nika to coś słaby ten algorytm bo nie wyłapuje różnic w tytule:

  • Przedłużenie
  • Odnowienie
  • Kontynuacja

do tego 1 rok / 12 mc / 12 miesięcy

albo 1PC / 1 komputer / 1 user / 1 użytkownik 

w sumie można zrobić 27 ofert z tym samym produktem. A weryfikacja po miniaturce to maszynowo czy jakiś student za obwarzanka patrzy? Wystarczy dodać 1 piksel i już jest różnica czy jakiś określony % musi się różnić? Co jeśli produkt nie ma EANa? 

Do tego kombinowanie z groszowymi różnicami w cenie (bez zmiany miniaturki i tytułu) także omija algorytm. 


Poniższe oferty są wszystkie tego samego sprzedawcy. W sumie 14 razy powielona aukcja i to tylko przypisana do tego produktu w produktyzacji. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić X dubli w produktyzacji co nie? Bo przecież nie ma jak zweryfikować bo nie ma EANu. 

image.png

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika @tadeksasnal Nawet tego nie trzeba robić:

annas14firma_0-1647712400859.png

Wszystkie 55 są takie same tego samego sprzedawcy. Trud ma być nagrodzony sprzedażą po cenie o 30% wyższej od tej na innych ofertach.

oznacz moderatorów