anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość - dlaczego nie łączy ofert?

sportplaneta
#8 Zapaleniec#

Witam,
może Państwo mi pomogą. Otóż podczas łączenia ofert poprzez wielowariantowość, system Allegro nie łączy wszystkich aukcji? Mimo, że spełnione są wszystkie warunki do łączenia ofert, czyli posiadają:
- tę samą kategorię
- te same zdjęcia, o takiej samej rozdzielczości,
- taka sama miniaturka
- takie same parametry
- uzupełnione kody EAN
- ten sam model i kolor, tylko, że w różnych rozmiarach
- rozmiary są poprawne - nie ma ofert zdublowanych
- ta sama marka

Mimo, że wszystkie dane są poprawne, to nie mogę połączyć ich w jeden kafelek z dostępną kolorystyką, z podziałem na rozmiary. Przykład: mamy cztery aukcje w  rozmiarach S, M, L, XL, łączy tylko dwie S+L a dwie pozostałe są osobno.  Jak to zmienić?

Kiedyś były dostępne kwadraciki obok, tytułu aukcji. Teraz nie ma już tej opcji. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Rafał [edycja]




oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportplaneta czy możesz podać numer oferty, w której ten problem występuje? Sprawdzę to!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sportplaneta
#8 Zapaleniec#

Na przykład te aukcje:
11098530490 + 8800308877 + 11684900675 = te się łączą
a tej nie chce z nimi połączyć: 11685045553


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportplaneta bardzo dziękuję za podanie szczegółów! Skonsultuję to i gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią tutaj. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportplaneta jeszcze muszę doprecyzować. Sprawdziłam i podana oferta 11685045553 jest połączona w wielowariantowości z innymi ofertami z innym rozmiarem:
wielowariantowość oferta.png
Czy gdy sprawdzałeś swoje oferty wcześniej wyglądało to inaczej? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sportplaneta
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.
Otóż, wcześniej łączyło mi normalnie aukcje mimo różnych kolorów i wzorów (przykład zdjęcie nr.1) wielowarianowosć ok.jpg

Natomiast od pewnego czasu, występuje problem w łączeniu aukcji, aby produkty były pod jednym kafelkiem a zarazem z możliwością wyboru innego rozmiaru (przykład innej wielowariantowości zdjęcie nr2):
wielowariantowość przykłady.jpg

Tak obecnie wygląda łączenie aukcji.. Kolorami zaznaczyłem te same produkty, które nie chcą się połączyć.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Rafał [edycja]

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportplaneta dziękuję za doprecyzowanie i szczegółowe opisanie problemu. Muszę to skonsultować, wrócę tutaj, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportplaneta sprawdziliśmy, że oferta nr. 11685045553 ma inne zdjęcie (różni się parametrami) niż pozostałe oferty, które się łączą. Jeśli zmienisz zdjęcie w tej ofercie, powinna być możliwość połączenia ich wszystkich w ofertę wielowariantową. Bardzo proszę daj znać, czy to rozwiązało problem.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Gear4Gov_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Podepnę się pod temat. Problem z Wielowariantowością. Tak jak przedmówca wskazywał, pomimo Wystawiania Ogłoszenia za pomocą przycisku: Wystaw podobne nie mogę połączyć ze sobą ofert po rozmiarze ponieważ go normalnie nie wyświetla.

Gear4Gov_pl_2-1710969697508.png

 

To przykład, próbowałem to zrobić mając dodane oferty dla rozmiarów: S, M, L (potem dodałem jeszcze rozmiary XL, 2XL, 3XL). Jest tylko dostępny Parametr Kolor/Wzór co jest chore.

Rękawice to jest ten sam model, tylko inne rozmiary (inne kody EAN), system uparcie też wymusza łączenie z Katalogiem, gdzie nie było tego produktu, ale ...

Jak dodałem pierwszą Ofertę czyli rozmiar S to wpadł on do Katalogu. Na podglądzie (Mój Asortyment) widzę tylko jedno ogłoszenie z rozmiarem S, natomiast gdy próbuję połączyć Ogłoszenia i stworzyć produkt wielowariantowy to widzę dwa razy rozmiar S. Wszystkie rękawice wypięte z Katalogu, gdzie powinien być dodawany produkt główny tj. Matka, a produkty proste tj. Dzieci powinny być właśnie wariantami.

Zatem wracając do sprawy, nie mogę połączyć wszystkich rozmiarów bo mam wymuszony wybór parametru, który nie jest używany w tych produktach.

Gear4Gov_pl_1-1710969402723.png

 

A i przy okazji, dlaczego system z automatu nie ustala domyślnej kolejności dla rozmiarów? Jeśli byłyby to buty to mamy numery podane gdzie naturalnie wiadomo, że niższa cyfra będzie wyżej (bliżej początku listy). Natomiast ogólnie przyjęta rozmiarówka w odzieży jest przecież stała tj. idzie od 2XS do np. 5XL wg. kolejności rozmiarów. Tu mam przemieszane na liście rozmiary, pomimo, że były ogłoszenia dodawane począwszy od najmniejszego rozmiaru do największego.

Będę wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Gear4Gov_pl Niestety obecnie nie mam możliwości rozwiązania tej kwestii na forum. Proszę, napisz do nas w tej sprawie przez formularz🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów