anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość -jak?

NewLight_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam,
Czy tworzenie wielowariantowości jest zawsze możliwe, czy tylko w konkretnych kategoriach i tylko z konkretnymi cechami? Np. sprzedaję powiedzmy latarki i mam w ofercie ten sam model, tylko w różnych kolorach. Przy wystawianiu towaru nie ma parametru kolor, ale mogę go dodać samodzielnie. Potem usiłuję stworzyć ofertę wielowariantową powiązując te same latarki o różnych kolorach, ale przy jej tworzeniu parametr "kolor" nie pojawia się i wielowariantu stworzyć się nie udaje. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@NewLight_pl Przy wielowariantowości są dostępne różne parametry w różnych kategoriach. Jeśli przy latarkach nie ma parametru "kolor", nie połączysz ofert; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/wielowariantowosc-jak-...

oznacz moderatorów

NewLight_pl
#9 Pomysłodawca#

 Czytałem tę "instrukcję" kilkukrotnie i niestety, jak to często na A bywa, nie jest ona do końca jasna. Nie wspomniano tam nigdzie, że wielowariantowość dotyczy wyłącznie konkretnych kategorii i tylko stworzonych przez portal parametrów.
Moim zdaniem było by to ułatwienie dla sprzedawców, gdyby tworzone przez nich parametry produktów mogły być uwzględniane w wielowariantach.

oznacz moderatorów