anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Niedawno otworzyłem drugą działalność w formie wieloosobowej spółki z.o.o.

UNICOLL
#8 Zapaleniec#

Witam. 

Niedawno otworzyłem drugą działalność w formie wieloosobowej spółki z.o.o, w której chce kontynuować to, co zacząłem w firmie JDG.

Na wstępie zaznaczam, że nie jest to przekształcenie działalności w spółkę tylko nowa osobna firma, w której jestem prezesem. 

W regulaminie Allegro widnieje taki zapis: Konta Firma mogą przejść na rzecz innego przedsiębiorcy w razie zbycia przedsiębiorstwa bądź jego zorganizowanej części.

czy jest taka możliwość

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@UNICOLL, możesz skorzystać ze zbycia, jeśli pomiędzy Twoją Jednoosobową Działalnością Gospodarczą a spółką będzie zawarta umowa, na mocy której całość lub część przedsiębiorstwa jednoosobowego przejdzie na rzecz spółki.

Ważny jest tu fakt, że są to dwa odrębne podmioty (dwa różne NIP-y) i choć zarządza nimi jedna osoba, umowa musi być zawarta wcześniej. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, prześlij do nas oświadczenie, którego wzór znajdziesz w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

UNICOLL
#8 Zapaleniec#

czy jeśli spółka jest dwuosobowa  - to nie problem.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@UNICOLL, to nie problem, jeśli tylko firmy zawrą umowę (zbycia, sprzedaży, darowizny, itp), prosimy o przygotowanie oświadczenia. W sporządzeniu umowy pomoże Ci prawnik lub notariusz. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

UNICOLL
#8 Zapaleniec#

czy umowa musi być sporządzona Notarialnie ? Czy wystarczy umowa sporządzona w sposób klasyczny, tylko podpisana obustronnie. Czy umowę należy przesłać Wam do wglądu, Czy wystarczy potwierdzenie zawarcia takiej umowy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@UNICOLLtak, umowa powinna zawierać podpisy poświadczone notarialnie. Nie ma takiego wymogu, co do wysyłanego do nas oświadczenia. Natomiast i tak oświadczenie jest na podstawie umowy. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

UNICOLL
#8 Zapaleniec#

poproszę o poprawny link do przesłania oświadczenia... 

Oświadczenie w zał . B.proszę o jego spr. poprawności wypełnienia...sp.ośw.JPG

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@UNICOLL, prześlij, proszę, ten protokół poprzez ten formularz. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

Witaj. Konta przepisujesz poprzez zbycie podpisane notarialnie. Po tym wysyłasz oświadczenie do Allegro, tu wystarcza zwykle podpisy i czekasz na zmianę danych. Potem zostają nowe konta bankowe. Procedura prosta, ja w tej chwili robie 3-ci raz zbycie. Wiecej roboty jest z nowymi bazami danych, cesjami domen, cesjami serwera, zmian licencji programów, itd.

oznacz moderatorów