anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, sprzedałem towar jako uszkodzony czy mam obowiązek przyjąć zwrot ?

alleloombard169
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem laptopa jako uszkodzony, w opisie było wyraźnie napisane ze jest uszkodzony, Kupujący zwraca towar bez podania przyczyny, Czy mam obowiązek przyjąć taki zwrot?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

@alleloombard169 Jak sprzedawałeś jak osoba prywatna, nie musisz przyjmować zwrotu bez podania przyczyny, jeżeli jest to reklamacja z tytułu rękojmi, musisz ją rozpatrzyć bez względu na to czy ja uznasz czy nie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@alleloombard169 Jako osoba prywatna nie musisz przyjmowac zwrotu bez podania przyczyny. Koniec kropka. Jezeli reklamuje - ma do tego prawo. Ale może reklamować tylko te wady / usterki o których nie był poinformowany przed zakupem. Tzn : jeżeli napisałeś że ma peknietą matrycę - nie może reklamować pęknietej matrycy. Jak ma pękniętą obudowę a o tym nie napisałeś - moze to reklamować.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

alleloombard169
#7 Wielbiciel#

Laptop jest USZKODZONY. Pojawią się komunikat widoczny na ostatnim zdjęciu, prawdopodobnie jest to związane z płytą główną.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alleloombard169 Wszystko zależy od szczegółów, czyli powiedzmy nie może reklamować ze względu na płytę, ale może na pękniętą obudowę bo tego nie napisałeś.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alleloombard169 Tak, masz obowiązek przyjąć zwrot bez podania przyczyny. Towary uszkodzone także podlegają zwrotom, czyli odstąpieniu od umowy.

Wypada znać ustawę konsumencką - masz firmę.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96 a napisał, że ma firmę? Zwolnij koniki. "Wypada znać ustawę..." Rozpędek 🤣

oznacz moderatorów