anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie opłaty za podjazd kuriera DPD + braki funkcjonalności nowego WzA

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Wchodzi od 2.05 opłata za podjazd kuriera DPD. W nowym pseudo narzędziu do wysyłania brak zbiorczego zamawiania podjazdu kuriera DPD, poprzez zakładkę dodane przesyłki do kilku zapisanych paczek. W starym WzA taka możliwość była. Obecnie da się podjazdy zamawiać wyłącznie do pojedynczych paczek.

Czy Wy szukacie jeleni, którzy dadzą się tylko doić? Czyżby ta zmiana funkcjonalności nadawania przesyłek Allegro to przemyślane działanie, byle złapać frajerów - sprzedawców na kolejne dopłaty?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 taka opcja będzie możliwa wraz z udostępnieniem Listy nadanych przesyłek w Wysyłam z Allegro. Bardzo mi przykro, ale nie jestem w stanie podać dokładnej informacji kiedy zostanie wprowadzona.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

deny_01
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Jak będą wyglądały rozliczenia w przypadku:

1. Wygenerowania przesyłek , ale braku zlecania z WzA odbioru paczek , w sytuacji gdy kurier jest u nas codziennie bo tak mamy z nim uzgodnione?

Czy w tym wypadku skanowanie np 3 przesyłek będzie obciążone opłatą?

 

2.Co w sytuacji , gdy zamówimy odbiór przesyłek przez kuriera w ilości 4szt+ , a później zostaną zaadresowane jeszcze inne , ale bez zlecenia podjazdu

Czy po ich zeskanowniu każda paczka nadana oddzielnie , lub kilka np 2 szt , będzie liczona jako opcja płatna ?

 

3. Czy jedynym rozwiązaniem jest korzystanie "nadaj wiele" w ilości 4 szt+ i zlecenie podjazdu 1 raz dziennie ? aby uniknąć opłaty ?

Lub jw jak nadawać dodatkowe przesyłki po zleceniu podjazdy aby uniknąć dopłaty ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@deny_01 Zdobędę odpowiedzi na Twoje pytania i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko dostanę szczegółowe informacje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ 

Czy już coś wiadomo w sprawie pytań zadanych przez @deny_01 ?

Są DOŚĆ ważne dla nas

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

ponawiam:, bo 2 maja jakoś blisko już

Czy już coś wiadomo w sprawie pytań zadanych przez @deny_01 ?

Są DOŚĆ ważne dla nas

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

???????????????????????????????????????????????????????????

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

czemu tak starannie ignorujecie nasze pytania?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_

Czy dostaniemy w końcu odpowiedzi na pytania zadane niemal miesiąc temu przez deny_01?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net odpowiedź na te pytania została udzielona tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

"Natomiast jeśli kurier się nie zgodzi, to konieczne będzie wykonanie nowego zlecenia."

Ale czy kolejne zlecenie będzie płatne jeśli będzie to np 1 paczka? Zapłacimy za przyjazd kuriera, który jest już u nas w firmie? Jak rozumiem, wszystko zależy od kaprysu kuriera i kwestia ta nie jest uregulowana w umowach między Allegro a DPD?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net tak jak pisała @_HolaOla_ ciężko jest nam odnieść się do hipotetycznych sytuacji. Jeśli taki problem się pojawi to bardzo proszę o informację, będziemy działać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Da się zbiorczo zamówić podjazd.

Jak jesteś na liście zamówień zaznaczasz zamówienia, które chcesz wysłać. "Obrabiasz je" po kolei i możesz do wszystkich zlecić odbiór i wydrukować wszystkie etykiety

wysyłki.JPG

 

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@AGLOPRIMA2 dzięki, umknęło mi to. Jednak to i tak zaledwie proteza poprzedniej funkcjonalności.

oznacz moderatorów

oewi92
#8 Zapaleniec#

A co jeśli po obrobieniu i wydrukowaniu etykiet wpadnie kolejna paczka? Jak to będzie liczone ? Doliczane do tamtych ? Czy taka pojedyncza paczka będzie już liczona oddzielnie? 

oznacz moderatorów

wdowki
#10 Popularyzator#

Że tak zapytam przy okazji. Nie wysyłam przez allegro lecz przez stronę DPD. Mam w umowie darmowy podjazd kuriera nawet po 1 (jedną) przesyłkę. Czy tak czy inaczej Allegro będzie pobierać opłatę dla siebie?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wdowki Jaką metodę dostawy masz podaną w ofertach? Metody rozliczane w Allegro znajdziesz w tym artykule (wraz ze szczegółami tych rozliczeń).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

wdowki
#10 Popularyzator#

A można prosić o prostą odpowiedź - TAK - NIE a nie odsyłać do ogólnej informacji?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wdowki Gdyby taka prosta odpowiedź była możliwa, otrzymałbyś ją. Pytałam jaką metodą wysyłasz, bo jest to istotne. Dostawy metodą z "Allegro" w nazwie rozliczasz z nami. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

wdowki
#10 Popularyzator#

Wysyłam poprzez https://online.dpd.com.pl/import-allegro

A rozliczam się z Allegro

 

oznacz moderatorów